Image
28.1.2014 0 Comments

Samsung predstavil nové zakrivené a UHD televízory

Samsung Electronics Co., Ltd., líder v oblasti televíznej techniky uviedol v rámci Samsung Europen Forum 2014 svoje prvé komerčné zakrivené UHD televízory a predstavil európskemu trhu nové široké portfólio zakrivených a UHD televízorov pre tento rok.

zakriveny tel.jpg

V roku 2013 uviedol Samsung tri UHD televízory, ktorých vznik vyvolal dopyt spotrebiteľov po nových technológiách, a tiež predstavil svoj ​​vôbec prvý televízor so zakriveným dizajnom. V roku 2014 demonštruje svoj ​​záväzok prichádzať s novými technológiami a súčasne urýchľuje ich prijatie spotrebiteľmi uvedením desiatich nových modelov UHD vrátane najväčšieho UHD televízora na svete s uhlopriečkou 110".

Prostredníctvom troch sérií UHD televízorov - S9, U9000 a U8500 - ponúkne kompletné portfólio desiatich UHD Smart TV vo veľkostiach od 48" po 110" palcov, a to ako so zakrivenou, tak s plochou obrazovkou, aby si spotrebitelia mohli vybrať UHD televízor, ktorý najlepšie vyhovuje ich životnému štýlu. Ďalej sa predstaví prvý a najväčší zakrivený UHD TV na svete a niekoľko ďalších zakrivených TV. Nové modely posilňujú vedúce postavenie spoločnosti Samsung a udávajú smer inovácií, dizajnu a obsahu v celom odvetví.

Samsung urobil odvážny krok v novej ére TV zábavy prepojením inovatívneho zakriveného dizajnu s UHD TV technológiou. Tieto televízory poskytujú takmer divadelný zážitok a zásadne menia spôsob, akým svet doteraz nazeral na televízory. Zakrivená obrazovka prepožičiava videu reálne vlastnosti, ktorých na plochých obrazovkách nemožno docieliť. Navyše širšie zorné pole vytvára panoramatický efekt, vďaka ktorému sa obrazovka zdá ešte väčšia, než je. Zakrivený dizajn vytvára vyváženú a zjednotenú pozorovacia vzdialenosť pre reálnejší zážitok zo sledovania s lepšími pozorovacími uhlami a vyšším kontrastom z rôznych pozícií.

UHD televízory poskytujú bezkonkurenčnú kvalitu obrazu sa štvornásobne väčším rozlíšením a viac pixelmi ako Full HD. Vďaka technológii Upscaling, ktorá je súčasťou všetkých Samsung UHD televízorov, dostávajú diváci najlepší obraz bez ohľadu na vlastnosti zdroja. Táto patentovaná technológia prevádza Full HD, HD a nižšie zdroje rozlíšenia na kvalitu UHD prostredníctvom jedinečného štvorfázového procesu. Ten sa skladá z analýzy signálu, redukcie šumu, analýzy detailu a upscalingu (konverzia počtu pixelov). Technológia UHD Dimming pomáha ďalej optimalizovať kvalitu obrazu spracovaním každého bloku obrazu. Výsledkom je hlbšia čierna a lepší kontrast.

Televízory Samsung UHD podporujú nielen dnešné štandardné formáty vrátane HEVC, HDMI 2.0, MHL 3.0 a 2.2 HDCP, ale súčasne sú jedinými televízormi na trhu, ktoré sú pripravené na budúci vývoj vďaka Samsung UHD Evolution Kit. Funkcia One Connect Box v podstate uchováva mozog televízora externe, čo umožňuje zákazníkom vybaviť televízor najnovšou verziou Samsung UHD Evolution Kit, aby boli kompatibilné s najnovším UHD formátom a rovnako tak mali prístup k aktuálnym technológiám Samsung. To všetko pomáha zákazníkom chrániť ich investíciu na mnoho rokov dopredu.

Ovládať Samsung Smart TV je ešte jednoduchšie, rýchlejšie a zábavnejšie. Nová funkcia Multi-Link prináša kontextový multitasking na veľkú obrazovku. Prostredníctvom rozdelenia obrazovky ponúka súvisiaci obsah pre ešte lepší zážitok zo sledovania. Zatiaľ čo používateľ sleduje živé televízne vysielanie, môže umiestniť na pravú časť obrazovky súvisiace výsledky vyhľadávania z webového prehliadača, príslušné videá z YouTube a ďalšie dodatočné položky. Obrazovku novej série televízorov Samsung U9000 môžu diváci rozdeliť hneď na štyri časti.

V roku 2014 je Samsung Smart Hub viac intuitívny a ešte zábavnejší. Pomocou nového dizajnu je obsah organizovaný tak, aby bol ľahšie dostupný a dával ľuďom väčšiu kontrolu nad ich podobou zábavy. Nový multimediálny panel kombinuje na jednom mieste predchádzajúce panely pre fotografie, videá, hudbu a sociálne panely, aby si používatelia ešte viac užili osobný obsah a prepojenie s okolím.

Nový zážitok so Smart TV je tiež urýchlený prostredníctvom inovovaného štvorjadrového procesora. Ten je dvakrát rýchlejší - prináša rýchlejšie načítanie a navigáciu s celkovo lepším výkonom Smart TV. Zapnutie televízora nebolo nikdy rýchlejšie vďaka Instant On.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá