8.1.2014 0 Comments

Samsung predstavil na veľtrhu spotrebnej elektroniky v Las Vegas novinky pre rok 2014

Samsung Electronics, popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2014 v Las Vegas potvrdila svoje technologické prvenstvo na poli televízorov, mobilných zariadení a domácich spotrebičov uvedením radu produktov, ktoré opäť posúvajú hranice svojich kategórií.

„Samsung - to sú špičkové inovácie," uviedol Boo-Keun Yoon, jeden z generálnych riaditeľov spoločnosti Samsung Electronics. „Náš prístup kombinuje spotrebiteľský pohľad, vynikajúce technické prevedenie, softvérové ​​inovácie a dokonalý dizajn. To všetko robí zo spoločnosti Samsung celosvetového technologického lídra," dodáva.

Boo-Keun Yoon tiež k svojej vízii o spotrebnej elektronike uviedol štyri hlavné trendy, ktoré formujú technologické požiadavky spotrebiteľov: konektivita, urbanizácia, starnutie populácie a nové environmentálne a spoločenské riziká.

„Domácnosť budúcnosti musí chrániť, byť flexibilná a zároveň vnímavá. Potrebuje technológie, ktoré digitálne prepoja všetky okamihy v živote ich členov," povedal Yoon. „Samsung je v súčasnej dobe v lepšej pozícii poskytovať také riešenia pre domácnosť budúcnosti, ako žiadny iný výrobca, a to najmä vďaka našej širokej škále produktov, integrovanému vývoju a výrobe a našej rozsiahlej globálnej sieti partnerov," dodáva Yoon.

Medzi kľúčové produkty predstavené na veľtrhu CES 2014 patria:
- Najväčšia UHD televízia na svete so zakrivenou obrazovkou, ktorá sa vyznačuje 105" uhlopriečkou, formátom 21:9 a 11 miliónmi pixelov pri 5120×2160 rozlíšení obrazovky.

- Zakrivený UHD TV U9000, ktorý získal ocenenie CES Innovations Design a Engineering Awards. Tento model je vlajkovou loďou v oblasti televízorov Samsung pre rok 2014. Rad U9000 je v dvoch veľkostiach uhlopriečky: 65" a 55", obe v elegantnom dizajne s ultra slim rámčekom.

- Spoločnosť Samsung tiež oznámila partnerstvo s globálnymi spoločnosťami poskytujúcimi obsah, ako sú Amazon, Comcast, DIRECTV, M-GO a Netfix, aby si zákazníci dopriali čo najlepší zážitok s UHD televízormi. Tí sa tiež môžu tešiť na „UHD video pack" - balíček, ktorý obsahuje UHD filmy od hollywoodskych filmárov.

- Domácnosť budúcnosti demonštruje Samsung svojou novou službou Smart Home, integrovanou platformou pre prístroje a zariadenia, ktoré umožňujú používateľom ovládať svoju ​​domácnosť prostredníctvom jedinej aplikácie - od osvetlenia a klimatizácie, cez kuchynské spotrebiče až po zabezpečovacie systémy.

- Samsung PRO portfólio tabletov vrátane GALAXY NotePRO a Galaxy TabPRO, ktoré sa vyznačujú špičkovými WQXGA displejmi s rozlíšením 2560×1600 a 12,2-palcovými displejmi, ktoré sú ideálne ako pre zábavu, tak aj pre prácu. Portfólio TabPRO tabletov dopĺňa prevedenie s 8,4 a 10,1 palcovými displejmi. Všetky PRO zariadenia využívajú najnovšiu verziu Android 4.4.

- Dva nové inteligentné fotoaparáty - NX30 SLR s 20,3-megapixelovým snímačom APS-C CMOS, ktorý je schopný zachytiť 9 snímok za sekundu, GALAXY Camera 2 s 16,3-megapixelovým snímačom, 21-násobným optickým zoomom a štvorjadrovým procesorom. Oba modely sú ako stvorené pre inteligentné zdieľanie obrázkov cez NFC a bezdrôtové siete LAN.

Zábava, ktorá vás pohltí
Samsung plánuje byť aj naďalej lídrom v televíznom odvetví, a to nielen z hľadiska počtu predaných kusov, ale aj vďaka šírke ponuky UHD televízorov. Z celkových 10 modelov sú štyri z nich vybavené zakrivenou obrazovkou. Samsung taktiež predstavil svoju koncepciu „ohybných televízorov", ktorá umožňuje divákom prepínať medzi ohnutou a plochou obrazovkou po stlačení tlačidla. Predstavením týchto televízorov Samsung úplne mení spôsob sledovania televízie.

Najväčší UHD televízor na svete disponuje 105" zakriveným displejom (model U9000), formátom 21:9 a dvojnásobne lepším kontrastným pomerom, než na plochom televízore. Okrem toho môžu diváci vďaka funkcii Auto Depth Enhancer zažiť 3D efekt bez okuliarov. Zážitok zo sledovania UHD TV Samsung je posilnený prostredníctvom nových patentovaných technológií, ktoré poskytujú neuveriteľnú hĺbku obrazu, detaily a farby, vrátane PurColor technológie a UHD upscaling procesu, ktorý prevádza HD a Full HD obsah na kvalitu porovnateľnú s UHD. Revolučný zaoblený dizajn divákov pri sledovaní TV doslova pohltí a vďaka funkcii Instant On nebudú musieť čakať, než sa televízor zapne.

Prieskumy ukazujú, že veľká väčšina potenciálnych kupcov televízorov sa obáva, že by mohli kúpiť nový produkt v nevhodnú chvíľu, tesne predtým, než budú k dispozícii nové technológie. Samsung preukazuje, že je stále jedinou spoločnosťou, ktorá ponúka televízory pripravené pre budúcnosť a predstavil prvý „Evolution kit" pre UHD televízory. „Evolution kit" je dostupný pre vybrané modely HD televízorov a všetky UHD televízory a televízor s ním jednoducho rozpozná, či pracuje s najnovšími štandardmi a technológiami.

Televízory Samsung sa stávajú múdrejšími. Napríklad nová funkcia Multi-Link prináša kontextový multitasking na veľkej obrazovke, rovnako ako novo navrhnutý Smart Hub. Samsung Smart Hub obsahuje Herný panel, ktorý umožňuje používateľom vychutnať si hry od popredných partnerov, ako sú Electronic Arts (EA) a Gameloft, na veľkej obrazovke. Inteligentný výkon TV je ďalej podporený inovovaným procesorom Samsung Quad Core Plus, ktorý sa vyznačuje dvojnásobnou rýchlosťou oproti jeho predchodcovi.

Vďaka spolupráci s poskytovateľmi obsahu, ako sú Amazon.com, Comcast, DIRECTV, M-GO a Netfix, ponúkne Samsung svojim zákazníkom bezkonkurenčnú škálu obsahu pre UHD modely. Filmový režisér Michael Bay, ktorý sa zúčastnil Samsung tlačovej konferencie na CES 2014, exkluzívne zverejnil trailer filmu „Transformers 4" na Samsung UHD televízoroch.

Domácnosť budúcnosti
Samsung predstavuje novú službu Smart Home, ktorá používateľom umožňuje kontrolovať a ovládať zariadenie v domácnosti cez jedinú aplikáciu - od chladničiek a pračiek cez Smart TV, digitálne fotoaparáty či smartfóny až po zariadenia ako hodinky Samsung GALAXY Gear, a to vďaka jedinej integrovanej platforme a serveru. Inteligentná domácnosť tiež ponúka možnosť ovládať zariadenie pomocou hlasových príkazov. Ak používateľ povie „Going out" (Ísť von) do svojich hodiniek Samsung GALAXY Gear, domáce osvetlenie a vybrané zariadenia sa automaticky vypnú. Ak používateľ povie „Good night" (Dobrú noc) ovládaču Smart TV, televízor sa vypne a svetlá sa zošeria, až sa postupne vypnú. Používatelia môžu pre komunikáciu s týmito zariadeniami taktiež využiť aplikácie na svojich smartfónoch. Samsung Smart Home bude spočiatku poskytovať tri hlavné funkcie, ktoré umožnia používateľom pripojiť sa svojimi zariadeniami kedykoľvek a odkiaľkoľvek: Device Control, Home View a Smart Customer Service.

Vďaka funkcii Device Control môžu používatelia prostredníctvom svojich mobilných zariadení alebo Smart TV kontrolovať či ovládať ďalšie domáce prístroje, napr. zapnúť a vypnúť klimatizáciu, ovládať osvetlenie a pod., a to aj mimo domácnosti. Vďaka funkcii Home View môžu používatelia využiť svoje smartfóny, aby sa pozreli do svojej domácnosti cez integrované spotrebiče, ktoré sú vybavené kamerou. Smart Customer Service upozorní používateľa v okamihu, kedy je čas vykonať servis zariadení alebo vymeniť spotrebný materiál v jednotlivých zariadeniach.

Samsung plánuje prostredníctvom partnerstva s poskytovateľmi služieb tretích strán rozšíriť službu Smart home o aplikácie home-energy, secure home access, zdravotnej starostlivosti a eko domácnosť. Cieľom je podpora rozvoja spoločných obchodných príležitostí na trhu prepojených služieb pre domácnosti.

Nastavenie nových PRO štandardov pre tablety a fotoaparáty
Produktivita, výkon a prenosnosť sú kľúčové vlastnosti pre nový line-up PRO tabletov. TabPRO a GALAXY NotePRO prinášajú ako prvý na svete 12,2-palcový QWXGA displej s viac ako 4 miliónmi pixelov. Zobrazovacia plocha je o 48 percent väčšia než u štandardných desaťpalcových tabletov.

Veľký displej je okrem iného vhodný pre režim Multi Window, v ktorom je možné rozdeliť obrazovku na štyri rôzne okná. Virtuálna klávesnica poskytuje vďaka veľkosti tabletu dostatočný priestor pre pohodlné písanie a hmatová spätná väzba dodáva pri písaní realistickejší pocit.

Pre ďalšie zvýšenie produktivity Samsung predstavil funkciu Remote PC, vďaka ktorej môžu používatelia ovládať domáci či kancelársky počítač priamo zo svojho PRO zariadenia. Samsung e-Meeting nástroj naopak umožňuje používateľom efektívnejšie spolupracovať a zdieľať obsah.

Majitelia Samsung GALAXY NotePRO a TabPRO získajú bonus v podobe predplatného novín, časopisov či prémiových služieb a aplikácií (predinštalované alebo aplikácie na stiahnutie).

Záujemcovia o tablet TabPRO si môžu zvoliť tiež verziu s uhlopriečkou displeja 8,4 a 10,1 palca.

NX30E a GALAXY Camera 2
Nové chytré kompaktné fotoaparáty Samsung NX30E a GALAXY Camera 2 sa vyznačujú rýchlym pripojením a okamžitým zdieľaním urobených snímok. Zdieľanie fotografií sa stáva jednoduchšie vďaka funkcii „Tag & Go", ktorá uľahčuje prepojenie GALAXY Camera 2 s inými inteligentnými telefónmi a zariadeniami, ktoré sú vybavené NFC technológiou, takže vytvorené fotografie je možné prehrávať v mnohých ďalších zariadeniach. Funkcia Photo Beam zabezpečí, že fotografia, ktorú si používateľ práve prezerá vo svojom fotoaparáte, sa automaticky odošle do spárovaných zariadení. Používatelia môžu odosielať všetky fotografie zhotovené Samsung Camera 2 priamo do ich smartfónov a tabletov pomocou nástroja AutoShare alebo ich nahrať priamo z cloudového úložiska Dropbox, ktorý je predinštalovaný na NX30 vo vybraných regiónoch.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá