Image
8.1.2014 0 Comments

Samsung predstavil na CES 2014 inovatívne displejové riešenie pre B2B využitie

Samsung, popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, predstavil na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2014 v Las Vegas rad nových veľkoformátových displejov (LFD) určených pre firemných zákazníkov. Stánok spoločnosti Samsung ponúka rôzne virtuálne prostredia, ktoré približujú výhody displejov v každom z nich. „Raj hotelov" ponúkne videostenu pre hotelové lobby, TV riešenie do hotelových izieb a zostavy displejov určených obchodným a konferenčným centrám vrátane „Interactive White Board" a 95-palcového LED LFD, najväčšieho displeja na svete.

displeje.jpg

„Samsung aj naďalej aktívne vyhľadáva nové trhy pre naše inovatívne LFD B2B displeje, vrátane hotelov a konferenčných a nákupných centier," uviedol Jeong-Hwan Kim, senior viceprezident Divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics. „V budúcom roku budeme pokračovať vo vývoji inovatívnych a diferencovaných LFD riešení, ktoré splnia odlišné požiadavky rôznych segmentov trhu."

Dopyt po displejoch s pokročilými funkciami a nevšedným dizajnom v hotelovom priemysle má rastúcu tendenciu, preto Samsung ponúka inovatívne zobrazovacie riešenia ako pre lobby, tak pre hotelové izby. V duchu myšlienky „Znovuobjavenie hotelového lobby" Samsung predstavuje unikátnu „videostenu" určenú pre hotelové haly, ktorá ponúkne jasný obraz a presné, neustále aktualizované informácie vrátane počasia a kurzov mien.

Samsung tiež predstavuje svoje TV riešenie, ktoré premení hotelové televízory na zdroj zábavy a užitočných informácií. Pomocou tohto riešenia je možné televízorom jednoducho pridať obsah vrátane filmov a hier alebo informácií o miestnych turistických atrakciách.

Ďalej Samsung predstavuje Smart View, inovatívnu funkciu, ktorá umožňuje hosťom prezeranie obsahu z ich smartfónov a tabletov cez TV obrazovku na izbe. Vďaka tejto novinke si môžu užiť obsah zo svojich mobilných zariadení vrátane filmov a televíznych relácií na väčšej obrazovke hotelového televízora.

Pre hotelové konferenčné prostredia je určená ďalšia novinka - Interactive White Board (IWB) riešenie, ktoré kombinuje dotykové ovládanie a multiscreen technológiu. Samsung IWB je elektronická informačná tabuľa kombinujúca hardvér a softvér, čo umožňuje vytváranie veľkých obrazoviek, ktoré môžu byť ovládané z jedného počítača. Dotykové funkcie umožňujú pohodlné využitie tabule pre vzdelávacie a firemné účely. U IWB, ale aj u všetkých LFD obrazoviek, používatelia rovnako ocenia možnosť jednoducho vykonávať úpravy priamo na obrazovke a pre úplnú spokojnosť poslúži funkcia ukazovátka, ktorá nahradí tradičné doteraz používané laserové ukazovátka.

Okrem toho Samsung predstaví najväčší displej na svete: 95-palcový LED LFD (Model: ME95C), ktorý je teraz už v sériovej výrobe. Jeho 2,1 metra veľký displej zobrazí jasne a kvalitne nové produkty a ich funkcie. Spoločnosť predvedie jedinečné atribúty svojich veľkoformátových displejov tým, že bude prenášať záznam zo zasadnutia v Businness centre práve na modeli Samsung ME95C.

Samsung Electronics si udržiava svoju vedúcu pozíciu na trhu LFD už piaty rok po sebe, čo predstavuje 26,4 percent objemu predaja v treťom štvrťroku 2013. Na rastúcom B2B trhu s displejmi si spoločnosť upevnila svoju pozíciu. Jej trhový podiel v minulom roku vzrástol na 26 percent oproti 19 percentám v roku 2012.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá