Image
8.8.2014 0 Comments

Samsung predstavil koncept inteligentného bicykla

samsung_smart_bike.png Samsung v spolupráci s talianskym štúdiom Maestro Academy vytvoril koncept inteligentného bicykla budúcnosti . Prepojenie bicykla so smartfónom sa postará o bezpečnejšiu jazdu.

Smart bicykel je vybavený funkciami, ako je zabudovaná kamera, Wi-Fi, Bluetooth. Ak pripojíte bezdrôtovo k bicyklu smartfón, ktorý pripevníte na magnetický držiak na riadidlách, môžete na jeho displeji vďaka kamere na zadnej časti bicykla sledovať, čo sa deje za vami.

Bicykel má aj 4 projektory laserových lúčov, ktoré premietajú na vozovku označenie cyklistického pruhu, takže sa nemôže stať, že si vás vodiči okoloidúcich áut nevšimnú. Vďaka senzorom svetla sa pri zotmení na bicykli automaticky rozsvietia svetlá. Softvér vás bude varovať aj pred blížiacou sa prekážkou. Hliníkové telo je navrhnuté tak, aby tlmilo nárazy. A ako to môže všetko spolu fungovať? Tajná zbraň výrobcu je riadiaca jednotka s Arduinom.

Aplikácia Samsungu má aj funkcie fitnes, takže môžete sledovať svoju jazdu a podeliť sa o výsledky s ostatnými používateľmi smart bicyklov.

Samozrejme, ide len o koncept, takže vôbec nie je isté, či sa takýto bicykel objaví na trhu. No možné je aj to, že Samsung poskytne svoj dizajn s Arduinom iným výrobcom, prípadne ho sprístupní ako open source a inteligentný bicykel si budete môcť zostrojiť sami.

Zdroj: blog.gsmarena.com
geek.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá