Image
8.8.2014 0 Comments

Samsung predstavil koncept inteligentného bicykla

samsung_smart_bike.png Samsung v spolupráci s talianskym štúdiom Maestro Academy vytvoril koncept inteligentného bicykla budúcnosti . Prepojenie bicykla so smartfónom sa postará o bezpečnejšiu jazdu.

Smart bicykel je vybavený funkciami, ako je zabudovaná kamera, Wi-Fi, Bluetooth. Ak pripojíte bezdrôtovo k bicyklu smartfón, ktorý pripevníte na magnetický držiak na riadidlách, môžete na jeho displeji vďaka kamere na zadnej časti bicykla sledovať, čo sa deje za vami.

Bicykel má aj 4 projektory laserových lúčov, ktoré premietajú na vozovku označenie cyklistického pruhu, takže sa nemôže stať, že si vás vodiči okoloidúcich áut nevšimnú. Vďaka senzorom svetla sa pri zotmení na bicykli automaticky rozsvietia svetlá. Softvér vás bude varovať aj pred blížiacou sa prekážkou. Hliníkové telo je navrhnuté tak, aby tlmilo nárazy. A ako to môže všetko spolu fungovať? Tajná zbraň výrobcu je riadiaca jednotka s Arduinom.

Aplikácia Samsungu má aj funkcie fitnes, takže môžete sledovať svoju jazdu a podeliť sa o výsledky s ostatnými používateľmi smart bicyklov.

Samozrejme, ide len o koncept, takže vôbec nie je isté, či sa takýto bicykel objaví na trhu. No možné je aj to, že Samsung poskytne svoj dizajn s Arduinom iným výrobcom, prípadne ho sprístupní ako open source a inteligentný bicykel si budete môcť zostrojiť sami.

Zdroj: blog.gsmarena.com
geek.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Všetky nové Tesly už majú HW na samostatnú jazdu s vyššou úrovňou bezpečnosti než s vodičom

24.10.2016 00:22

Tesla vyhlásila, že všetky jej autá vyrobené odteraz budú schopné úplne autonómnej jazdy.  Zverejnila aj demonštračné video ukazujúce samostatne jazdiace auto, v ktorom je človek prítomný „len z právn ...

Technológie 5

Počítače v Microsofte rozpoznávajú reč na rovnakej úrovni ako ľudia

24.10.2016 00:19

Tím inžinierov Microsoftu z divízie umelej inteligencie a výskumu (Artificial Intelligence and Research) sa pochválil (PDF), že ich systém na rozpoznávanie reči dosiahol chybovosť (word error rate – W ...

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá