Image
8.8.2014 0 Comments

Samsung predstavil koncept inteligentného bicykla

samsung_smart_bike.png Samsung v spolupráci s talianskym štúdiom Maestro Academy vytvoril koncept inteligentného bicykla budúcnosti . Prepojenie bicykla so smartfónom sa postará o bezpečnejšiu jazdu.

Smart bicykel je vybavený funkciami, ako je zabudovaná kamera, Wi-Fi, Bluetooth. Ak pripojíte bezdrôtovo k bicyklu smartfón, ktorý pripevníte na magnetický držiak na riadidlách, môžete na jeho displeji vďaka kamere na zadnej časti bicykla sledovať, čo sa deje za vami.

Bicykel má aj 4 projektory laserových lúčov, ktoré premietajú na vozovku označenie cyklistického pruhu, takže sa nemôže stať, že si vás vodiči okoloidúcich áut nevšimnú. Vďaka senzorom svetla sa pri zotmení na bicykli automaticky rozsvietia svetlá. Softvér vás bude varovať aj pred blížiacou sa prekážkou. Hliníkové telo je navrhnuté tak, aby tlmilo nárazy. A ako to môže všetko spolu fungovať? Tajná zbraň výrobcu je riadiaca jednotka s Arduinom.

Aplikácia Samsungu má aj funkcie fitnes, takže môžete sledovať svoju jazdu a podeliť sa o výsledky s ostatnými používateľmi smart bicyklov.

Samozrejme, ide len o koncept, takže vôbec nie je isté, či sa takýto bicykel objaví na trhu. No možné je aj to, že Samsung poskytne svoj dizajn s Arduinom iným výrobcom, prípadne ho sprístupní ako open source a inteligentný bicykel si budete môcť zostrojiť sami.

Zdroj: blog.gsmarena.com
geek.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá