Image
15.3.2013 0 Comments

Samsung predstavil Galaxy S4ku. Reportáž z New Yorku minúta po minúte

samsung_galaxy_sIV.jpg Samsung oficiálne predstavil svoju novú vlajkovú loď, "her excellency" - Samsung Galaxy S4. Nenechajte si ujsť živé spravodajstvo z predstavenia novinky priamo z New Yorku minútu po minúte. V článku nájdete reportáž, oficiálnu špecifikáciu produktu (na konci článku), fotogalériu a mnoho video obsahu.

6.png

Prvé dojmy:

Ondrej Macko, New York: Hlavným ťahákom z pohľadu funkcií je Air View a teda možnosť ovládať telefón gestami a pohybmi rúk nad telefónom bez jeho fyzického dotyku. Zaujímavá je aj možnosť využitia dvoch kamier súčasne, najmä pri natáčaní videa a jeho výslednom skladaní dokopy. Týmto funkciám sa venujú aj prvé demonštrácie.

Jozef Orgonáš, Bratislava: Osobne som od Samsungu čakal niečo ešte o kúsok revolučnejšie, aj keď ide o skutočne špičkový telefón. Oceňujem najmä to, že sa Samsung snaží odlíšiť unikátnymi funkciami a vlastnou softvérovou výbavou. Či bude mať úspech? Zaručene, už len preto, že ide o nasledovníka jedného z najpredávanejších telefónov na svete. A úspech to bude zaslúžený.

Reportáž minúta po minúte:

00:59 Samsung Unpacked 2013 Episode 1 sa končí. 3000 pozvaných hostí bude mať teraz exkluzívnu možnosť sa zoznámiť s novou vlajkovou loďou - Samsung Galaxy S4. Na mieste je Ondrej Macko, čakáme na živé fotografie a prvé dojmy. (PS: keď bola toto epizóda prvá, ako bude vyzerať druhá?)

5.png

00:58 Cena je pre náš trh stanovená na 669 Eur.

00:57 S-View Cover - ochranné puzdro, ktoré poznáme z Galaxy S III, tento raz však Samsung pridal priehľadné miesto, aby ste videli udalosti na telefónu.

00:56 S-Healt je portfólio príslušenstva ku Galaxy S4-ke spolu s aplikáciami určené pre "fit" zdravotný štýl.

00:55 Smart Scroll / Pause - telefón sleduje vaše oči a keď sa naň prestanete pozerať, zastaví video, ktoré práve sledujete.

00:54 Air Gesture - telefónu sa nemusíte dotknúť a môžete použiť gestá na ovládanie telefónu. Môže to byť praktické, ak máte napríklad špinavé či mastné ruky.

00:52 Dual Video Call - videohovory s obidvomi kamerami súčasne. Aj v rámci Chat-on. Osobne síce nepoznám nikoho, kto by Chat-on používal, ale myšlienka je to zaujímavá.

00:51 Group Play umožňuje spojiť až osem Galaxy S4-iek do jedného hudobného systému a prehrať jednu pesničku na všetkých zariadeniach súčasne. Vytvoríte si tak akýsi 8-kanálový mobilný zvukový systém. Group Play podporuje aj multiplayer hry, či zdieľanie fotiek a ostatného multimediálneho obsahu.

00:48 Galaxy S4 je prvým smartfónom z dielne Samsungu, ktorý podporuje bezpečnostné riešenie Knox. Knox rozdelí telefón na osobnú a pracovnú časť. V špecifikácii sme však objavili, že Knox bude iba pre B2B verzie.

SpreadSound.jpg

Nová funkcia prenesie hudbu z jedného S4 na ďalšie

Displej.jpg

Displej S4 má špičkové funkcie, je možné ho ovládať aj v rukaviciach

Vyhotovenie.jpg

Telo je vyhotovene z odolného polykarbonátu

DualCamera.jpg

Jedna z vynikajúcich funkcií – Fotografie na Samsung Galxy S4 môžu obsahovať záber prednej i zadnej kamery.

00:46 Displej S4-ky reaguje na dotyky prstov, aj keď máte rukavice. "Glove friendly" telefónov máme na trhu už viacero, je to veľmi príjemné najmä v týchto chladných mesiacoch.

00:44 Samsung Smart Switch je aplikácia do PC, ktorá umožní preniesť prakticky akýkoľvek obsah z akéhokoľvek telefónu do Galaxy S4. Takýchto softvérov existuje viacero a žiaden nefunguje prakticky poriadne. Keď bude dostatok času, toto si nenecháme ujsť vyskúšať.

00:43 S-Voice Drive - ako názov napovedá, ide o hlasové ovládanie telefónu počas šoférovania.

00:42 Home Sync s kapacitou 1 TB je váš domáci cloud. Ide o samostatné hardvérové zariadenie predstavené na MWC 2013. Vďaka Home Sync môžete streamovať obraz bezdrôtovo na TV vo full HD.

00:38 Story Album vytvorí fotografie počas vášho cestovania. A môžete si ich objednať ako fotoknihu priamo z aplikácie. Objednávanie bude dostupné pre 70 krajín, Slovensko je zatiaľ otázne.

4.png

00:37 Adapt Display prispôsobuje jas displeja podľa zobrazovaného obrazu a okolitého osvetlenia.

00:35 S-Translator umožňuje prekladať z 9-tich rôznych jazykov vo verziách text-to-speech aj speech-to-text. S-Translator je integrovaný do Chat-on, e-mailu a ďalších komunikačných prvkov.

3.png

00:33 Air View - všetky funkcie, ktoré boli dostupné s S-Pen, teraz môžete realizovať aj prstom.

00:31 Dual Camera Mode - obe kamery (predná aj zadná) umožňujú zaznamenávať video súčasne. A spraviť tak vo výslednom efekte video vo videu. Burst Shot - 30 snímok na jedno stlačenie. Drama Shot - 100 snímok za 4 sekundy, ktoré sa dajú zložiť do koláže. Eraser - umožňuje vymazať ľudí z fotiek.

00:30 Trocha uvoľnenia, je čas na šou - sme predsa v Radio Music City Hall. Ešte sme ani poriadne nezačali, ale dramaturgovia sa na tomto evente doslova vybláznili.

2.png

00:26 Zadná kamera má rozlíšenie 13 Mpix, predná 2 Mpix. Nechýba akcelerometer, digitálny kompas, proximity senzor.

00:25 Z konektivity je k dispozícii Bluetooth 4.0, Wi-Fi a/b/g/n, HSPA+ v rýchlosti 42 Mbit/s a v LTE verziách download do 100 Mbit/s. Infračervený port slúži na náhradu diaľkových ovládaní.

00:24 Kapacita batérie je 2600 mAh - batéria je odnímateľná. Výdrž počas predstavenia uvedená nebola.

00:23 5-palcový full HD AMOLED displej so 441 ppi (aj oficiálne zdroje sa líšia, niektoré uvádzajú 4,99). S4-ka váži 130 gramov a jej hrúbka je 7,9 mm. Operačná pamäť má veľkosť 2 GB, vnútorná flash pamäť bude na voľbe používateľa - 16/32/64 GB.

  Mobil2.jpg

00:21 K dispozícii bude 3G aj LTE verzia (CAT 3). Na pódium prichádza marketingový manažér spoločnosti Samsung. Poďme sa pozrieť na technické detaily.

00:19 Samsung Galaxy S4 - tak znie oficiálny názov najnovšieho prírastku v rodine Galaxy. Bude sa predávať u 327 operátorov v 155 krajinách už od apríla.

JKShin.jpg  

00:16 Smart Scroll, Smart Pause, Air View, S Translator, Group Play, Home Sync, bezpečnostné riešenie Knox - nové funkcie novej vlajkovej lode Samsungu.

00:13 Za zvuku opery vchádza na javisko JK Shin - najvyšší predstaviteľ mobilnej divízie Samsungu.

00:11 Začíname. "We are ready 4 the show". My hovoríme, áno.

Uvod.jpg

Začiatok tlačovej konferencie s predstavením Galaxy S4.

00:03 Opona zostáva zatiaľ zatiahnutá,

smeVovnutri.jpg  

23:55 Pripojiť sa na internet s Radio City Music Hall je takmer nemožné. Cez 3000 novinárov snažiac sa o pripojenie a posielanie veľkoobjemových dát - toto nezvládne žiaden operátor. Wi-Fi? Bez šance. V živom vysielaní na YouTube sleduje prenos už 305 000 ľudí.

23:54 Displej s hustotou pixlov 441 ppi bude chránený Corning Gorilla Glass tretej generácie. GSMarena už pripravila detailnú špecifikáciu.

23:45 Ako práve moderátor oznámil, "Show will begin in 15 minutes".

23:26 Viac ako 100-tisíc ľudí má naladených živé vysielanie a to ešte ani nezačalo. Uvidíme, kam toto číslo porastie. Ak bol doteraz lídrom na poli mobilného marketingu Apple, Samsung sa touto akciou k nemu výrazne priblížil. Na portáloch venujúcich sa mobilnému svetu a najrôznejších fórach sa "nerieši" prakticky nič iné, ako Samsung Galaxy S 4.

23:02 Aj takto sa dá ľudí nalákať, aby sledovali predstavenie Samsung Galaxy S 4 priamo na veľkoplošných obrazovkách Times Square.


23:00 Zostáva posledných 60 minút do oficiálneho štartu tlačovej konferencie. "Please, stand by".

22:39 Teasingové billboardy na nový produkt sú takmer všade na Times Square.

ReklamaNovanaTimesSquare.jpg

22:37 Zástupca PC REVUE (Ondrej Macko) sa práve presunul do Radio City Music Hall.

RadioCity.jpg

22:35 Samsung Orb - nové možnosti panoramatického fotenia, ktoré poznáme z IOS. Samsung už má však podané patenty na tvorbu 3D obrazu aj pri snímaní jediným objektívom. Bude už táto "feature" aj v S4-ke? O tom mierne pochybujeme.

panorama.png

22:20 Quick Charge - nabitie telefónu za dvojnásobne kratší čas? Dozvieme sa už za menej ako dve hodiny.

22:15 A dve minúty na to uzrel svetlo sveta ďalší benchmark. Quadrant Standard ukázal brutálny výkon S4-ky.

Galaxy-S4-benchmarks.jpg

22:13 Prvé benchmarky serveru AndroidAuthority však až tak skvelé výsledky neukazujú. Teda, patria k špičke, ale HTC One bude očividne so Snapdragonom 600 silná konkurencia.

Galaxy-S4-Antutu.jpg

22:12 Osemjadrový Samsung Exynos Octa 5140 s taktom 1,8 GHz by mal byť zárukou poriadneho výkonu. Unikajú už aj prvé benchmarkové testy.

Exynos-5.jpg

22:06 Na svete je už prvé porovnanie fotografií zo súboja Samgung Galaxy S IV vs Sony Xperia Z vs iPhone 5. Detaily si môžete prezrieť na ruskom serveri mobiltelfon.ru.

21:34 Silnou stránkou nového PHOLED displeja (nová matica s dvojnásobným počtom zelených subpixlov) budú podľa tohto zdroja prechody sivej:

grayscale.jpg

21:28 Ešte ani nebol predstavený, už ho stihli poškriabať. Majú Číňania naozaj ale reálny kus?

poskriabanie.jpg

21:19 Ak viete po čínsky, server www.it168.com ponúka už teraz detailnú recenziu Samsung Galaxy S 4. Tu ani Google Translate veľmi nepomôže.

21:15 Vracia sa doba infračervených portov? Výrobcovia pochopili (ako napr. HTC pri svojej novej vlajkovej lodi One), že ovládanie televízora, set-top-boxu či blu-ray prehrávača cez telefón môže byť zábava. Jedna zo štúdií hovorí, že viac ako 70% ľudí má počas večerného sledovania filmu pri sebe bližšie telefón ako diaľkový ovládač. Galaxy S 4 by mal mať taktiež IR port.

21:11 Pripraví Samsung aj iné prekvapenia ešte dnes? Dovoliť si takúto premiéru môže iba máloktorá firma. Šušká aj o novom logu kórejskej spoločnosti.

21:08 Analytik Gartneru, Michael Gartenberg tvrdí, že používateľom je zväčša jedno, aký hardvér sa ukrýva vo vnútri telefónu, dôležitý je obsah a služby, ktoré smartfón ponúkne.

21:05 Oficiálny začiatok je 19:00 EST času v USA. U nás (GMT + 1) začne predstavenie o polnoci . Ak vám v časovom výpočte hodinka "chýba", dôvodom je dnešný časový posun v USA.

21:02 Radio Music City Hall pojde tritisíc novinárov z celého sveta. Je plno.

20:58 Neoficiálnu špecifikáciu nájdete v tomto článku nižšie. Ihneď po predstavení ju budeme aktualizovať na oficiálnu. Mnoho sa však meniť nebude, čínske servery už odpublikovali pomerne detailné recenzie.

20:55 The Verge prináša ďalšiu zbierku uniknutých fotografií.

20:53 Za posledné týždne uniknuté fotografie s plastovým telom pravdepodobne nebudú reálne. Nový dizajn a použité materiály Samsung zatiaľ starostlivo stráži.

20:49 Funkcia SmartPause zastaví v spolupráci so systémom sledovania očí (eye tracking) video vo chvíli, keď sa na video prestanete pozerať.

19:35 Keď sa priblížite prstom napr. v galérii obrázku, vytvorí sa zväčšený náhľad. Tzv. floating touch môže mať aj ďalšie využitie. Ako to vyzerá si môžete pozrieť na tomto uniknutom videu.


19:07 Na svetlo sveta unikajú prvé zábery reálnych telefónov.

18:02 Súhrn neoficiálnych informácii si môžete prečítať v tejto správe. Čo všetko bude a nebude pravdivé vo finálnom produkte, za dozvieme čoskoro.

17:36 Do oficálneho odhalenia zostáva niečo vyše 6 hodín.

17:29 Samsung pripravil aj živý video prenos priamo z New Yorku, nájdete ho hneď pod časťou "Minúta po minúte".

17:15 Oficiálna tlačová správa by mala byť odoslaná presne o polnoci nášho času.

16:24 Na Times Square stojí celý čas postavená obrovská reklama na Galaxy S IV.


Oficiálna špecifikácia

Procesor: osemjadrový Samsung Exynos 5 1,6 GHz alebo štvorjadrový Qualcomm Snapdragon S4 Pro 1,9 GHz (v závislosti od krajiny predaja), na Slovensku ako aj v celej Európe bude použitý štvorjadrový Qualcomm

Displej: 5-palcový Full HD Super AMOLED (1920 × 1080 pixlov), 441 ppi

RAM: 2 GB

Interná pamäť: 16/32/64 GB

Externá pamäť: microSD do 64 GB

Fotoaparát: 13 Mpix, BSI senzor, full HD video @ 30fps

Operačný systém: Android 4.2.2

Dátové prenosy: GSM, WCDMA, HSPA+ (42 Mbit/s download), LTE (aj v Európskych modeloch)

Batéria: 2600 mAh

Hmotnosť: 130 gramov

Rozmery:  136,6 × 69,8 × 7,9

Ďalšie: NFC, GPS, GLONASS, MHL 2.0, akcelerometer, digitálny kompas, proximity senzor, gyro, barometer, IR, templomer a vlhkomer


Pozrite si oficiálny teaser na Samsung Galaxy S IV.


Fakty o predstavení Galaxy S IV:

Smartfón bude predstavený na špeciálnej udalosti v New Yorku v Radio City Music Hall. Predstavenie sa koná dnes, 14. 3. 2013 od 19. do 21. hodiny miestneho času na Times Square v centre New Yorku.

Zo Slovenska prišlo päť novinárov: zastúpenie PC REVUE, Techbox, Fony.sk, Zive.sk a MojAndroid.sk. Na predstavení sa zúčastňujú aj partneri firmy Samsung na Slovensku, predovšetkým sú tu zástupcovia telekomunikačných operátorov. Dnešný program máme nabitý od rána.

Najprv je to prehliadka mesta, nasleduje obed v budove Empire State Building a potom sa presúvame na večerné predstavenie. Mesto je na predstavenie pripravené, je tu viacero plagátov, ktoré upozorňujú na tento Unpacked Event.

TimesSquare.jpeg

InzerciaNaGalaxyS4.jpg

Ondrej Macko, New York

Jozef Orgonáš, Bratislava


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá