1.3.2013 0 Comments

Samsung predstavil 8-palcový tablet – Samsung GALAXY Note 8.0

Štvorjadrový tablet ponúka vylepšené funkcie využívajúce pero S Pen alebo aplikáciu Awesome Note, ktorá je na tablete Samsung GALAXY k dispozícii vôbec po prvýkrát.
Štvorjadrový tablet ponúka vylepšené funkcie využívajúce pero S Pen alebo aplikáciu Awesome Note, ktorá je na tablete Samsung GALAXY k dispozícii vôbec po prvýkrát.

Samsung Electronics Co., Ltd., popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, predstavil GALAXY Note 8.0. Osempalcový tablet sa radí do kategórie zariadení strednej veľkosti.

Jedinečnosťou kategórie Note je využívanie inteligentného pera S Pen, vďaka čomu tablet ponúka úplne nové možnosti používania. S Pen je rovnako ako u jeho predchodcov integrovaný do tabletu, novo sa však pri vytiahnutí pera z prístroja automaticky aktivujú inovatívne funkcie, ako napr. detekcia pera, ktorá vám ponúkne upravené menu prispôsobené vašim potrebám. Funkcia Kontextová stránka naopak intuitívne aktivuje prispôsobenú obrazovku aplikácie Poznámka S.

Technológia s využitím S Pen je teraz už tak dokonalá, že sa dokonca nemusíte ani dotýkať displeja. Vďaka funkcii Bezdotykové zobrazenie stačí perom S Pen prejsť nad displejom a zobrazia sa náhľady videí, e-mailov, fotografií a schôdzok v plánovacom kalendári Plánovač S bez toho, aby bolo nutné príslušný súbor alebo aplikáciu naplno otvárať. S Pen umožňuje jednoducho upravovať a orezávať obrázky aj ďalší obsah, zatiaľ čo funkcie Paper Artist a Fotografická poznámka umožňujú umeleckú úpravu a personalizáciu fotografií.

„Keď sme v roku 2010 po prvýkrát uviedli na trh tablet Samsung GALAXY Tab so 7-palcovým displejom, začali sme písať novú kapitolu v histórii mobilných zariadení. Teraz Samsung túto kategóriu zariadení ďalej rozvíja, aby vyhovovala požiadavkám moderného životného štýlu," uviedol JK Shin, prezident divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. Samsung GALAXY Note 8.0 vdýchol tejto kategórii nový život, pretože ponúka dokonalé spojenie prenosnosti a produktivity pri každodennom používaní - výsledkom je priekopnícke riešenie vreckovej veľkosti, ktoré zdokonaľuje a obohacuje náš každodenný život, či už sa venujeme práci alebo zábave," dodal Shin.

Jadrom inovatívnych riešení ponúkaných tabletom GALAXY Note 8.0 sú praktické funkcie vrátane možnosti rozdeliť 8-palcový prenosný displej na viacero obrazoviek poskytujúcich optimálny prístup k celému radu live aplikácií. Nová generácia inteligentnej technológie s využitím S Pen ponúka jednoduchšie možnosti použitia, prístup k balíku šablón a nástrojom aplikácie Poznámka S, ktoré používateľovi umožňujú vytvárať, upravovať, spravovať a zdieľať každodenné dokumenty. Tablet okrem toho obsahuje veľké množstvo predinštalovaného bezplatného obsahu a služieb vrátane aplikácie Awesome Note, ktorá je na tablete Samsung GALAXY k dispozícii vôbec po prvýkrát.

Inteligentný diár pre život na cestách
Praktické šablóny aplikácie Poznámka S a funkcie Plánovača S pomáhajú používateľom organizovať každodenné úlohy vrátane vytvárania poznámok pri stretnutiach, spracovávanie zoznamov úloh a umožňujú im viesť si svoj osobný diár. Všetok obsah je možné vytvárať a aktualizovať do najmenšieho detailu vďaka využitiu S Pen. Prevod ručne písaného písma na text je teraz presnejší a k dispozícii sú tiež pokročilé nástroje podporujúce rozpoznávanie vzorcov a tvarov.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá