Image
14.8.2015 0 Comments

Samsung predstavil 5,7“ Galaxy S6 edge+ so 4K záznamom a 4 GB RAM

Samsung predstavil nasledovníka modelu S6 edge, ktorý nadväzuje na osobitý dizajn svojho predchodcu. Prostredníctvom nového rozhrania „Moje aplikácie" poskytuje užívateľom okamžitý prístup k obľúbeným aplikáciám jednoduchým dotykom na hranu displeja. „Moji ľudia" zase umožňuje rýchlu komunikáciu s najvyužívanejšími kontaktmi. Na zakrivenom okraji obrazovky je možné navoliť obľúbené kontakty a následne im posielať správy, alebo telefonovať.

Autor: redakcia PC REVUE

Zásadné funkcie Galaxy edge+

Samsung Galaxy S6 edge+ je vybavený 5,7-palcovým Quad HD Super AMOLED displej. Funkcia Steady Video poskytuje digitálnu stabilizáciu obrazu (Video Digital Image Stabilization) na prednom i zadnom fotoaparáte za účelom ostrého a jasného videozáznamu. Video Collage Mode obohacuje videonahrávky radom efektov a rámčekov. Samsung Galaxy S6 edge+ ďalej umožňuje nahrávanie vo vysokej kvalite 4K a taktiež Live Broadcast (priamy prenos).

20150814B7ZHDYY080PQTKXXTL2QBQ0S.jpg

Užívatelia môžu v reálnom čase vysielať aktuálne dianie vo Full HD kvalite priamo z telefónu na jeden, či celú skupinu kontaktov, alebo priamo verejne cez YouTube Live. Ktokoľvek, kto dostane YouTube link od užívateľa Galaxy S6 edge+, môže sledovať živý prenos zo svojho smartfónu, tabletu, PC alebo Smart TV s pripojením na YouTube.

Galaxy S6 edge+ je možné nabíjať všetkými aktuálne dostupnými spôsobmi: prostredníctvom kábla i bezdrôtovej nabíjacej technológie. Integrovaná bezdrôtová technológia je navyše kompatibilná so všetkými bezdrôtovými nabíjacími podložkami na trhu. Pomocou kábla je zariadenie plne nabité už za približne 90 minút, bezdrôtovo za približne 120 minút.

20150814LXZK2PISHSHCQ52TKWFEDWLY.jpg

Podporovaná funkcia SideSync ponúka bezdrôtové aj káblové prepojenie PC-smarthone. Vďaka automatickému vyhľadaniu a rýchlemu nastaveniu si užívatelia okamžite prepoja svoje Samsung zariadenie s PC alebo s tabletom a môžu jednoducho pracovať s dokumentmi a dátami naprieč všetkými platformami aj operačnými systémami.

Ďalšou výhodou pre užívateľov Galaxy S6 edge+ je pokročilý systém fotoaparátu vrátane funkcií Quick launch Rýchly štart - stačí dvakrát stlačiť tlačidlo HOME a fotoaparát je spustený za menej ako jednu sekundu, Samsung Galaxy S6 edge+ obsahuje bezpečnostné prvky KNOX Active Protection a My KNOX.

201508147X3BJSHWTSK0YMMZEOGK9MIH.jpg

Galaxy S6 edge+ sa celosvetovo začne predávať od augusta. Vyberať je možné z dvoch variantov pamäte, 32 GB alebo 64 GB, a radu farebných prevedení vrátane zlatej a čiernej.

Technické špecifikácie Samsung Galaxy S6 edge+

Operačný systém

Android 5.1 (Lollipop)

Sieť

LTE Cat 9 / LTE Cat 6 (môže sa líšiť podľa jednotlivých trhov a mobilných operátorov)

Rozmery

154,4 x 75,8 x 6,9 mm, 153g

Procesor

Osemjadrový (2,1 GHz štvorjadrový + 1.5 GHz štvorjadrový), 64 bit, 14 nm

Pamäť

4 GB RAM (LPDDR4), 32/64 GB (UFS 2.0)

Displej

5,7" Quad HD Super AMOLED

2560 x 1440 (518 ppi)
Dvojito zakrivený

Fotoaparát

Zadná: 16 Mpix OIS (F1.9), Predná: 5 Mpix (F1.9)

Batéria

3 000 mAh, rýchle drôtové aj bezdrôtové nabíjanie

Bezdrôtové nabíjanie kompatibilné s WPC a PMA

Platby

NFC, MST

Konektivita

WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, MIMO (2x2),
Bluetooth® v 4.2 LE, ANT+, USB 2.0, NFC, Location

Snímače

Akcelerometer, Senzor priblíženia, RGB senzor, Geomagnetický senzor, Gyro senzor, Snímač otlačkov prstov, Barometer, Hallov senzor, HRM senzor

Audio

MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR,
AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA

Video

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá