8.1.2014 0 Comments

Samsung predstaví na CES 2014 v Las Vegas vylepšený ovládač pre Smart TV – „Smart Control“

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, predstaví na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2014 v Las Vegas novú verziu inteligentného diaľkového ovládača televízora. Ten sa vyznačuje rýchlejšími a presnejšími funkciami, efektívnejším výberom obsahu a vylepšeným dizajnom.

Nové diaľkové ovládanie Samsung 2014 kombinuje rozpoznávania pohybových gest s novou tlačidlovou konzolou a je vybavené touchpadom, ktorý zákazníkom, ktorí často využívajú video obsah prostredníctvom internetu, uľahčuje presnejší výber a rýchlejšie ovládanie.

Používatelia Smart TV Samsung môžu najnovšie veľmi jednoducho prepínať medzi jednotlivými položkami v menu pomocou gest. Rovnako tak sa môžu ľahko dostať k ich obsahu pomocou štyroch smerových tlačidiel. V rámci panelov Samsung Smart Hub alebo ak má vyhľadaný obsah viacero stránok, je možné využívať touchpad diaľkový ovládač a listovať tak medzi jednotlivými stránkami rovnako jednoducho, ako pri otáčaní stránky v knihe.

Nový ovládač umožňuje aj vyhľadanie webovej stránky alebo video obsahu prostredníctvom hlasového ovládania, tzv. funkcia Voice Interaction. Používatelia môžu hovoriť priamo na diaľkový ovládač, aby sa okamžite dostali na svoj ​​obľúbený obsah.

Vylepšenia sa tiež dočkal dizajn diaľkového ovládača. Od tradičného plochého obdĺžnikového tvaru prešiel Samsung k predĺženej oválne konštrukcii, ktorá oveľa lepšie a prirodzene sadne do ruky. Kruhový touchpad vrátane smerových tlačidiel sa nachádza v strede diaľkového ovládača a sú prirodzene dosiahnuteľné palcom. Tento nový ergonomický dizajn minimalizuje nutnosť pohybu ruky a zároveň podporuje využívanie gest a ovládanie Smart TV Samsung pomocou hlasových príkazov.

Touchpad na novom diaľkovom ovládači je o viac ako 80 percent menší oproti verzii z minulého roka a bol navrhnutý pre jednoduchšie používanie vrátane rôznych skratiek pre často používané funkcie.

Diaľkové ovládanie Samsung Smart Control 2014 tiež obsahuje tlačidlá ako „Multi-Link Screen", čo je funkcia, ktorá umožňuje používateľom sledovať viac obsahu naraz na jednej obrazovke alebo „Futbal Mód", ktorý optimalizuje zobrazenie futbalových programov pomocou jediného tlačidla.

Televízne diaľkové ovládanie bolo prvýkrát predstavené v roku 1950 a od tej doby prešlo niekoľkými vývojovými fázami. Presunul sa do bezdrôtových, LCD a QWERTY formátov a v súčasnej dobe sa moderné ovládače vyznačujú tiež možnosťou ovládať televízory hlasom či gestami. Rovnako tak sa zmenil aj dizajn ovládačov - od klasických pravouhlých sa trend uberá do viacerých moderných ergonomicky zakrivených tvarov.

„Vývoj diaľkových ovládačov televízorov sa musí prispôsobiť tomu, ako sú do samotných TV pridávané nové a nové funkcie," uviedol KwangKi Park, výkonný viceprezident pre obchod a marketing divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics. „Budeme aj naďalej vyvíjať také diaľkové ovládania, aby ich mohli používatelia využívať čo najviac intuitívne a jednoducho," dodal Park.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá