8.1.2014 0 Comments

Samsung predstaví na CES 2014 v Las Vegas vylepšený ovládač pre Smart TV – „Smart Control“

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, predstaví na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2014 v Las Vegas novú verziu inteligentného diaľkového ovládača televízora. Ten sa vyznačuje rýchlejšími a presnejšími funkciami, efektívnejším výberom obsahu a vylepšeným dizajnom.

Nové diaľkové ovládanie Samsung 2014 kombinuje rozpoznávania pohybových gest s novou tlačidlovou konzolou a je vybavené touchpadom, ktorý zákazníkom, ktorí často využívajú video obsah prostredníctvom internetu, uľahčuje presnejší výber a rýchlejšie ovládanie.

Používatelia Smart TV Samsung môžu najnovšie veľmi jednoducho prepínať medzi jednotlivými položkami v menu pomocou gest. Rovnako tak sa môžu ľahko dostať k ich obsahu pomocou štyroch smerových tlačidiel. V rámci panelov Samsung Smart Hub alebo ak má vyhľadaný obsah viacero stránok, je možné využívať touchpad diaľkový ovládač a listovať tak medzi jednotlivými stránkami rovnako jednoducho, ako pri otáčaní stránky v knihe.

Nový ovládač umožňuje aj vyhľadanie webovej stránky alebo video obsahu prostredníctvom hlasového ovládania, tzv. funkcia Voice Interaction. Používatelia môžu hovoriť priamo na diaľkový ovládač, aby sa okamžite dostali na svoj ​​obľúbený obsah.

Vylepšenia sa tiež dočkal dizajn diaľkového ovládača. Od tradičného plochého obdĺžnikového tvaru prešiel Samsung k predĺženej oválne konštrukcii, ktorá oveľa lepšie a prirodzene sadne do ruky. Kruhový touchpad vrátane smerových tlačidiel sa nachádza v strede diaľkového ovládača a sú prirodzene dosiahnuteľné palcom. Tento nový ergonomický dizajn minimalizuje nutnosť pohybu ruky a zároveň podporuje využívanie gest a ovládanie Smart TV Samsung pomocou hlasových príkazov.

Touchpad na novom diaľkovom ovládači je o viac ako 80 percent menší oproti verzii z minulého roka a bol navrhnutý pre jednoduchšie používanie vrátane rôznych skratiek pre často používané funkcie.

Diaľkové ovládanie Samsung Smart Control 2014 tiež obsahuje tlačidlá ako „Multi-Link Screen", čo je funkcia, ktorá umožňuje používateľom sledovať viac obsahu naraz na jednej obrazovke alebo „Futbal Mód", ktorý optimalizuje zobrazenie futbalových programov pomocou jediného tlačidla.

Televízne diaľkové ovládanie bolo prvýkrát predstavené v roku 1950 a od tej doby prešlo niekoľkými vývojovými fázami. Presunul sa do bezdrôtových, LCD a QWERTY formátov a v súčasnej dobe sa moderné ovládače vyznačujú tiež možnosťou ovládať televízory hlasom či gestami. Rovnako tak sa zmenil aj dizajn ovládačov - od klasických pravouhlých sa trend uberá do viacerých moderných ergonomicky zakrivených tvarov.

„Vývoj diaľkových ovládačov televízorov sa musí prispôsobiť tomu, ako sú do samotných TV pridávané nové a nové funkcie," uviedol KwangKi Park, výkonný viceprezident pre obchod a marketing divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics. „Budeme aj naďalej vyvíjať také diaľkové ovládania, aby ich mohli používatelia využívať čo najviac intuitívne a jednoducho," dodal Park.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá