Image
28.2.2014 0 Comments

Samsung ohlásil mobilný firemný softvér Knox 2.0

knox-2.0-samsung.jpg Po predstavení novej verzie smartfónu Galaxy S5 so snímačom odtlačkov prstov predstavil Samsung druhú generáciu podnikového mobilného softvéru Knox. Tá podporuje funkcie ovládania prístrojov Samsung, ktoré budú uvedené v druhom štvrťroku tohto roka.

Knox 2.0 poskytuje správcom IT možnosť sledovať prostredníctvom cloudu všetky zariadenia Samsungu aj služby v nich spustené a takisto aktivovať systém jednotného prihlásenia pomocou zariadenia Gear.

Knox 2.0 bol ohlásený v rámci konferencie Mobile World Congress 2014 v Barcelone. Výrobca predstavil aktualizované trhovisko aplikácií Samsung Knox, ktoré bude integrované vo verzii Knox 2.0. V obchode bolo doteraz asi 150 podnikových aplikácií prístupných koncovým používateľom. V novej verzii sa objavia aj mobilné verzie služieb Office 365 alebo Google Docs.

Rovnako ako iné nástroje MDM môže Knox obmedzovať inštaláciu vlastných programov používateľom. Spoločnosť tiež uviedla, že vo verzii 2.0 dôjde k dôkladnejšiemu oddeleniu podnikových a súkromných aplikácií, e-mailu a ďalších služieb.

Aplikácia Knox vytvára v mobilných zariadeniach Samsung samostatnú oblasť, ktorá má svoj ​​vlastný runtime, súbor programov a dát, oddelenú od súkromných programov konkrétneho používateľa smartfónu alebo tabletu. Knox teda umožňuje používateľovi bezpečne sprístupňovať osobné a firemné dáta a aplikácie v rámci jedného zariadenia.

V novej verzii bola doplnená podpora množstva ďalších nástrojov MDM a EMM, ak tieto produkty tretích strán pracujú v nechránenej časti zariadení. Medzi podporované produkty patria napríklad Good, Mobile Iron alebo FIXME.

Mesačný poplatok na používanie cloudovej služby Knox 2.0 je stanovený na 3,60 dolára na používateľa.

Pôvodná verzia Knox bola uvedená v októbri 2013 a v súčasnosti ju využíva viac ako 1 milión používateľov. Celkový počet stiahnutých aplikácií Knox presahuje 25 miliónov. Očakáva sa, že komplexná podpora Knox 2.0 bude k dispozícii v novo predstavených prístrojoch Galaxy S5 a Gear 2. Spoločnosť však tento rok chystá uvedenie ďalších modelov s podporou tohto zabezpečenia.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá