Image
28.2.2014 0 Comments

Samsung ohlásil mobilný firemný softvér Knox 2.0

knox-2.0-samsung.jpg Po predstavení novej verzie smartfónu Galaxy S5 so snímačom odtlačkov prstov predstavil Samsung druhú generáciu podnikového mobilného softvéru Knox. Tá podporuje funkcie ovládania prístrojov Samsung, ktoré budú uvedené v druhom štvrťroku tohto roka.

Knox 2.0 poskytuje správcom IT možnosť sledovať prostredníctvom cloudu všetky zariadenia Samsungu aj služby v nich spustené a takisto aktivovať systém jednotného prihlásenia pomocou zariadenia Gear.

Knox 2.0 bol ohlásený v rámci konferencie Mobile World Congress 2014 v Barcelone. Výrobca predstavil aktualizované trhovisko aplikácií Samsung Knox, ktoré bude integrované vo verzii Knox 2.0. V obchode bolo doteraz asi 150 podnikových aplikácií prístupných koncovým používateľom. V novej verzii sa objavia aj mobilné verzie služieb Office 365 alebo Google Docs.

Rovnako ako iné nástroje MDM môže Knox obmedzovať inštaláciu vlastných programov používateľom. Spoločnosť tiež uviedla, že vo verzii 2.0 dôjde k dôkladnejšiemu oddeleniu podnikových a súkromných aplikácií, e-mailu a ďalších služieb.

Aplikácia Knox vytvára v mobilných zariadeniach Samsung samostatnú oblasť, ktorá má svoj ​​vlastný runtime, súbor programov a dát, oddelenú od súkromných programov konkrétneho používateľa smartfónu alebo tabletu. Knox teda umožňuje používateľovi bezpečne sprístupňovať osobné a firemné dáta a aplikácie v rámci jedného zariadenia.

V novej verzii bola doplnená podpora množstva ďalších nástrojov MDM a EMM, ak tieto produkty tretích strán pracujú v nechránenej časti zariadení. Medzi podporované produkty patria napríklad Good, Mobile Iron alebo FIXME.

Mesačný poplatok na používanie cloudovej služby Knox 2.0 je stanovený na 3,60 dolára na používateľa.

Pôvodná verzia Knox bola uvedená v októbri 2013 a v súčasnosti ju využíva viac ako 1 milión používateľov. Celkový počet stiahnutých aplikácií Knox presahuje 25 miliónov. Očakáva sa, že komplexná podpora Knox 2.0 bude k dispozícii v novo predstavených prístrojoch Galaxy S5 a Gear 2. Spoločnosť však tento rok chystá uvedenie ďalších modelov s podporou tohto zabezpečenia.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá