Image
28.2.2014 0 Comments

Samsung ohlásil mobilný firemný softvér Knox 2.0

knox-2.0-samsung.jpg Po predstavení novej verzie smartfónu Galaxy S5 so snímačom odtlačkov prstov predstavil Samsung druhú generáciu podnikového mobilného softvéru Knox. Tá podporuje funkcie ovládania prístrojov Samsung, ktoré budú uvedené v druhom štvrťroku tohto roka.

Knox 2.0 poskytuje správcom IT možnosť sledovať prostredníctvom cloudu všetky zariadenia Samsungu aj služby v nich spustené a takisto aktivovať systém jednotného prihlásenia pomocou zariadenia Gear.

Knox 2.0 bol ohlásený v rámci konferencie Mobile World Congress 2014 v Barcelone. Výrobca predstavil aktualizované trhovisko aplikácií Samsung Knox, ktoré bude integrované vo verzii Knox 2.0. V obchode bolo doteraz asi 150 podnikových aplikácií prístupných koncovým používateľom. V novej verzii sa objavia aj mobilné verzie služieb Office 365 alebo Google Docs.

Rovnako ako iné nástroje MDM môže Knox obmedzovať inštaláciu vlastných programov používateľom. Spoločnosť tiež uviedla, že vo verzii 2.0 dôjde k dôkladnejšiemu oddeleniu podnikových a súkromných aplikácií, e-mailu a ďalších služieb.

Aplikácia Knox vytvára v mobilných zariadeniach Samsung samostatnú oblasť, ktorá má svoj ​​vlastný runtime, súbor programov a dát, oddelenú od súkromných programov konkrétneho používateľa smartfónu alebo tabletu. Knox teda umožňuje používateľovi bezpečne sprístupňovať osobné a firemné dáta a aplikácie v rámci jedného zariadenia.

V novej verzii bola doplnená podpora množstva ďalších nástrojov MDM a EMM, ak tieto produkty tretích strán pracujú v nechránenej časti zariadení. Medzi podporované produkty patria napríklad Good, Mobile Iron alebo FIXME.

Mesačný poplatok na používanie cloudovej služby Knox 2.0 je stanovený na 3,60 dolára na používateľa.

Pôvodná verzia Knox bola uvedená v októbri 2013 a v súčasnosti ju využíva viac ako 1 milión používateľov. Celkový počet stiahnutých aplikácií Knox presahuje 25 miliónov. Očakáva sa, že komplexná podpora Knox 2.0 bude k dispozícii v novo predstavených prístrojoch Galaxy S5 a Gear 2. Spoločnosť však tento rok chystá uvedenie ďalších modelov s podporou tohto zabezpečenia.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá