8.9.2014 0 Comments

Samsung na veľtrhu IFA 2014 predstavil nové dizajnové koncepty tlačiarní

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., dnes na veľtrhu IFA 2014 v Berlíne predstavila inovatívny koncept tlačiarní s novými možnosťami tlače. Štyri poňatia tlačiarní a ich príslušenstva sú určené ako pre domácnosti, tak aj pre malé podniky a zahŕňajú niekoľko farebných prevedení v netradičných tvaroch. Neoddeliteľnou súčasťou sú ekologické funkcie, akými sú napríklad možnosť používania recyklovateľného papiera. Tieto dizajnové koncepty získali niekoľko ocenení iF Design Award 2014 v kategórii Concept Design. Samsung očakáva, že nové tlačiarne zohrajú dôležitú úlohu v rastúcom trende mobilnej tlače.

„Idea nových tlačiarní Samsung vychádza z dôrazu na tri hlavné atribúty - jednoduchosť obsluhy, mobilita a rýchla použiteľnosť. Zariadenia sme vyvíjali tak, aby spĺňali trendy mobilnej tlače doma či v kancelárii a zároveň aj trendy ekologicky úspornej technológie," povedal Seungwook Jeong, dizajnér tlačových riešení spoločnosti Samsung Electronics.

Inovatívne tlačiarne pre domácnosti aj kancelárie

V súlade s rastúcim trendom mobilnej tlače je model „Vase" navrhnutý tak, aby v obývačke zabral minimálny priestor. Jeho stojaca konštrukcia umožňuje zvislé vkladanie papiera a tým šetrí miesto. K dispozícii je niekoľko neutrálnych farieb, takže sa hodí do každej obývačky.

„Egg tray" (zásobník na vajcia) je ekologicky úsporný obal na toner vytvorený z plne recyklovateľného papiera. Namiesto konvenčnej škatuľky, ktorá vo vnútri obsahuje veľa prázdneho miesta, návod na použitie a záručný list, „Egg tray" využíva jeden vylisovaný zásobník a recyklovaný papier. Znižujú sa tak materiálové náklady a obal je taktiež šetrnejší k životnému prostrediu.

„One & One," je mono laserová tlačiareň s hybridným dizajnom, ktorá vie tlačiť v dvoch rôznych farbách. Dve kazety umožňujú používateľom tlačiť azúrovo, purpurovo alebo žlto ako doplnok ku štandardnému čiernemu toneru.

„Mate" je čiernobiela laserová tlačiareň, ktorú si každý užívateľ môže prispôsobiť podľa svojho vkusu. Jednoducho si zvolí farbu zariadenia pomocou farebných panelov a zaistí si tak dokonalý súlad tlačiarne s dizajnom miestnosti, kde je umiestnená. Panely môžu byť kedykoľvek opäť zamenené podľa osobných preferencií spotrebiteľa.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá