8.9.2014 0 Comments

Samsung na veľtrhu IFA 2014 predstavil nové dizajnové koncepty tlačiarní

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., dnes na veľtrhu IFA 2014 v Berlíne predstavila inovatívny koncept tlačiarní s novými možnosťami tlače. Štyri poňatia tlačiarní a ich príslušenstva sú určené ako pre domácnosti, tak aj pre malé podniky a zahŕňajú niekoľko farebných prevedení v netradičných tvaroch. Neoddeliteľnou súčasťou sú ekologické funkcie, akými sú napríklad možnosť používania recyklovateľného papiera. Tieto dizajnové koncepty získali niekoľko ocenení iF Design Award 2014 v kategórii Concept Design. Samsung očakáva, že nové tlačiarne zohrajú dôležitú úlohu v rastúcom trende mobilnej tlače.

„Idea nových tlačiarní Samsung vychádza z dôrazu na tri hlavné atribúty - jednoduchosť obsluhy, mobilita a rýchla použiteľnosť. Zariadenia sme vyvíjali tak, aby spĺňali trendy mobilnej tlače doma či v kancelárii a zároveň aj trendy ekologicky úspornej technológie," povedal Seungwook Jeong, dizajnér tlačových riešení spoločnosti Samsung Electronics.

Inovatívne tlačiarne pre domácnosti aj kancelárie

V súlade s rastúcim trendom mobilnej tlače je model „Vase" navrhnutý tak, aby v obývačke zabral minimálny priestor. Jeho stojaca konštrukcia umožňuje zvislé vkladanie papiera a tým šetrí miesto. K dispozícii je niekoľko neutrálnych farieb, takže sa hodí do každej obývačky.

„Egg tray" (zásobník na vajcia) je ekologicky úsporný obal na toner vytvorený z plne recyklovateľného papiera. Namiesto konvenčnej škatuľky, ktorá vo vnútri obsahuje veľa prázdneho miesta, návod na použitie a záručný list, „Egg tray" využíva jeden vylisovaný zásobník a recyklovaný papier. Znižujú sa tak materiálové náklady a obal je taktiež šetrnejší k životnému prostrediu.

„One & One," je mono laserová tlačiareň s hybridným dizajnom, ktorá vie tlačiť v dvoch rôznych farbách. Dve kazety umožňujú používateľom tlačiť azúrovo, purpurovo alebo žlto ako doplnok ku štandardnému čiernemu toneru.

„Mate" je čiernobiela laserová tlačiareň, ktorú si každý užívateľ môže prispôsobiť podľa svojho vkusu. Jednoducho si zvolí farbu zariadenia pomocou farebných panelov a zaistí si tak dokonalý súlad tlačiarne s dizajnom miestnosti, kde je umiestnená. Panely môžu byť kedykoľvek opäť zamenené podľa osobných preferencií spotrebiteľa.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá