8.9.2014 0 Comments

Samsung na veľtrhu IFA 2014 predstavil nové dizajnové koncepty tlačiarní

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., dnes na veľtrhu IFA 2014 v Berlíne predstavila inovatívny koncept tlačiarní s novými možnosťami tlače. Štyri poňatia tlačiarní a ich príslušenstva sú určené ako pre domácnosti, tak aj pre malé podniky a zahŕňajú niekoľko farebných prevedení v netradičných tvaroch. Neoddeliteľnou súčasťou sú ekologické funkcie, akými sú napríklad možnosť používania recyklovateľného papiera. Tieto dizajnové koncepty získali niekoľko ocenení iF Design Award 2014 v kategórii Concept Design. Samsung očakáva, že nové tlačiarne zohrajú dôležitú úlohu v rastúcom trende mobilnej tlače.

„Idea nových tlačiarní Samsung vychádza z dôrazu na tri hlavné atribúty - jednoduchosť obsluhy, mobilita a rýchla použiteľnosť. Zariadenia sme vyvíjali tak, aby spĺňali trendy mobilnej tlače doma či v kancelárii a zároveň aj trendy ekologicky úspornej technológie," povedal Seungwook Jeong, dizajnér tlačových riešení spoločnosti Samsung Electronics.

Inovatívne tlačiarne pre domácnosti aj kancelárie

V súlade s rastúcim trendom mobilnej tlače je model „Vase" navrhnutý tak, aby v obývačke zabral minimálny priestor. Jeho stojaca konštrukcia umožňuje zvislé vkladanie papiera a tým šetrí miesto. K dispozícii je niekoľko neutrálnych farieb, takže sa hodí do každej obývačky.

„Egg tray" (zásobník na vajcia) je ekologicky úsporný obal na toner vytvorený z plne recyklovateľného papiera. Namiesto konvenčnej škatuľky, ktorá vo vnútri obsahuje veľa prázdneho miesta, návod na použitie a záručný list, „Egg tray" využíva jeden vylisovaný zásobník a recyklovaný papier. Znižujú sa tak materiálové náklady a obal je taktiež šetrnejší k životnému prostrediu.

„One & One," je mono laserová tlačiareň s hybridným dizajnom, ktorá vie tlačiť v dvoch rôznych farbách. Dve kazety umožňujú používateľom tlačiť azúrovo, purpurovo alebo žlto ako doplnok ku štandardnému čiernemu toneru.

„Mate" je čiernobiela laserová tlačiareň, ktorú si každý užívateľ môže prispôsobiť podľa svojho vkusu. Jednoducho si zvolí farbu zariadenia pomocou farebných panelov a zaistí si tak dokonalý súlad tlačiarne s dizajnom miestnosti, kde je umiestnená. Panely môžu byť kedykoľvek opäť zamenené podľa osobných preferencií spotrebiteľa.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Across Private Investments

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá