26.8.2014 0 Comments

Samsung na veľtrhu IFA 2014 predstaví unikátnu umeleckú prezentáciu Miguela Chevaliera “Origin of the Curve”

Svetoznámy umelec vytvoril špeciálne pre Samsung unikátnu prezentáciu spájajúcu umenie a technológiu a demonštruje silu „krivky".

Samsung oznámil partnerstvo so svetovo uznávaným umelcom Miguelom Chevalierom, ktorý vytvoril unikátnu digitálnu prezentáciu „Origin of the Curve". Jeho dielo bude sprevádzať návštevníkov stánku Samsung na veľtrhu spotrebnej elektroniky IFA 2014 od 5. - 10. septembra v Berlíne. Inštalácia dokonale spája technológiu a umenie a predstavuje nový emocionálny prístup k tvorivému marketingu. Návštevníci tak prežijú jedinečný zážitok z umeleckej inštalácie Miguela Chevaliera, ktorá využíva neuveriteľný a prirodzený vzhľad nového zakriveného Samsung UHD TV.

Inštalácia „Origin of the Curve" sa skladá z rôznych prekrývajúcich sa oblúkov a niekoľkých zakrivených televízorov. Zobrazuje tak virtuálne umelecké dielo, ktoré sa mení a prechádza v choreografiu závislú na hudbe skladateľa Jacopo Baboni Schilingi. K umocneniu multizmyslového zážitku slúžia návštevníkom infračervené senzory. Tieto senzory umožňujú interakciu s výstavou tým, že vytvoria zreteľné vizuálne výkyvy v podobe zložitých farebných vzorov na zakrivených televíznych obrazovkách.

„Origin of the Curve" je zobrazovaný v ultra vysokom rozlíšení, aby dokonale predviedol ohromujúce a komplexné stvárnenie farebných vlastností zakriveného UHD televízora.

„Pri práci s digitálnou galériou ako médiom potrebujem maximálne možné zobrazovacie schopnosti, aby som docielil úspešnú prezentáciu svojich diel," povedal svetovo známy umelec Miguel Chevalier. „Nová zakrivená Samsung TV perfektne sedí k môjmu umeleckému dielu 'Origin of the Curve', pretože ponúka to najlepšie rozlíšenie a farebnú kapacitu, navyše v elegantnom zakrivenom dizajne, ktorý vás vtiahne dovnútra a diváka úplne obklopí."

"Origin of the Curve" sa inšpiruje špecifickým tvarom a dokonalými farbami v kvalite živého obrazu zakriveného televízora Samsung UHD a demonštruje vzrastajúce spojenie svetov umenia a technológie.

„Spolupráca s Miguelom Chevalierom prináša viac emócií do vzťahu s našimi zákazníkmi," povedal Yoonjung Lee, viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung. „Počnúc veľtrhom IFA sa budeme snažiť vtlačiť „silu krivky" do mysle našich zákazníkov tým, že na zakrivených obrazovkách zakriveného TV budeme vždy premietať prémiové umelecké vizuály."

Miguel Chevalier je francúzsky umelec známy ako jeden z priekopníkov na poli digitálneho umenia. Nový štýl umenia využívajúce pri tvorbe počítač vytvára už od roku 1978. Sám tiež usporadúval alebo sa zúčastnil veľkolepých projekcií vo verejných priestoroch hlavných miest, v múzeách a centrách súčasného umenia v Európe, Ázii, v Spojených štátoch a v Južnej Amerike.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá