26.8.2014 0 Comments

Samsung na veľtrhu IFA 2014 predstaví unikátnu umeleckú prezentáciu Miguela Chevaliera “Origin of the Curve”

Svetoznámy umelec vytvoril špeciálne pre Samsung unikátnu prezentáciu spájajúcu umenie a technológiu a demonštruje silu „krivky".

Samsung oznámil partnerstvo so svetovo uznávaným umelcom Miguelom Chevalierom, ktorý vytvoril unikátnu digitálnu prezentáciu „Origin of the Curve". Jeho dielo bude sprevádzať návštevníkov stánku Samsung na veľtrhu spotrebnej elektroniky IFA 2014 od 5. - 10. septembra v Berlíne. Inštalácia dokonale spája technológiu a umenie a predstavuje nový emocionálny prístup k tvorivému marketingu. Návštevníci tak prežijú jedinečný zážitok z umeleckej inštalácie Miguela Chevaliera, ktorá využíva neuveriteľný a prirodzený vzhľad nového zakriveného Samsung UHD TV.

Inštalácia „Origin of the Curve" sa skladá z rôznych prekrývajúcich sa oblúkov a niekoľkých zakrivených televízorov. Zobrazuje tak virtuálne umelecké dielo, ktoré sa mení a prechádza v choreografiu závislú na hudbe skladateľa Jacopo Baboni Schilingi. K umocneniu multizmyslového zážitku slúžia návštevníkom infračervené senzory. Tieto senzory umožňujú interakciu s výstavou tým, že vytvoria zreteľné vizuálne výkyvy v podobe zložitých farebných vzorov na zakrivených televíznych obrazovkách.

„Origin of the Curve" je zobrazovaný v ultra vysokom rozlíšení, aby dokonale predviedol ohromujúce a komplexné stvárnenie farebných vlastností zakriveného UHD televízora.

„Pri práci s digitálnou galériou ako médiom potrebujem maximálne možné zobrazovacie schopnosti, aby som docielil úspešnú prezentáciu svojich diel," povedal svetovo známy umelec Miguel Chevalier. „Nová zakrivená Samsung TV perfektne sedí k môjmu umeleckému dielu 'Origin of the Curve', pretože ponúka to najlepšie rozlíšenie a farebnú kapacitu, navyše v elegantnom zakrivenom dizajne, ktorý vás vtiahne dovnútra a diváka úplne obklopí."

"Origin of the Curve" sa inšpiruje špecifickým tvarom a dokonalými farbami v kvalite živého obrazu zakriveného televízora Samsung UHD a demonštruje vzrastajúce spojenie svetov umenia a technológie.

„Spolupráca s Miguelom Chevalierom prináša viac emócií do vzťahu s našimi zákazníkmi," povedal Yoonjung Lee, viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung. „Počnúc veľtrhom IFA sa budeme snažiť vtlačiť „silu krivky" do mysle našich zákazníkov tým, že na zakrivených obrazovkách zakriveného TV budeme vždy premietať prémiové umelecké vizuály."

Miguel Chevalier je francúzsky umelec známy ako jeden z priekopníkov na poli digitálneho umenia. Nový štýl umenia využívajúce pri tvorbe počítač vytvára už od roku 1978. Sám tiež usporadúval alebo sa zúčastnil veľkolepých projekcií vo verejných priestoroch hlavných miest, v múzeách a centrách súčasného umenia v Európe, Ázii, v Spojených štátoch a v Južnej Amerike.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá