Image
16.5.2014 0 Comments

Samsung je pripravený na uvedenie telefónov s OS Tizen

Samsung_Tizen.jpg Prvé smartfóny s linuxovým operačným systémom Tizen by sa mohli objaviť na uvádzacích akciách v Rusku a Indii.

Kórejský výrobca pôvodne dúfal, že sa mu podarí inteligentnré telefóny s novým operačným systémom uviesť na trh už v minulom roku. Nakoniec však musel od tohto kroku upustiť, pretože z projektu medzitým vycúvali mobilní operátori Orange a NTT DoCoMo, ktorí sa mali stať potenciálnymi predajcami týchto zariadení.

Samsung ani jeho obchodný partner Intel sa však nenechali jedným neúspechom odradiť a pokračovali na vývoji operačného systému, ktorým chcú zaútočiť na dominantné pozície systémov od Googlu a Applu. Šesť mesiacov od pôvodne zamýšľaného dátumu vydania je tak teraz Samsung opäť pripravený predstaviť už hotové telefóny s OS Tizen na špeciálnej akcii v Moskve.

Podľa informácií denníka The Wall Street Journal by sa nové zariadenia mali najprv objaviť na ruskom a indickom trhu. Samsung tieto dve lokality pravdepodobne starostlivo vyberal, pretože chce telefónom s OS Tizen zabezpečiť dobrý štart.

„Samsung ide cestou najmenšieho odporu. India aj Rusko sú relatívne otvorené trhy, kde majú mobilní operátori obmedzenú kontrolu nad distribučnými kanálmi," myslí si Neil Mawston, riaditeľ Strategy Analytics. „Pre Samsung je tak jednoduchšie tu predávať svoje modely Tizen. Oveľa ťažšie bude pre Samsung preraziť na ostatné ázijské, západoeurópske a severoamerické trhy, kde majú operátori väčšiu kontrolu nad predajom smartfónov."

Mawston navyše upozorňuje, že India je tretí a Rusko ôsmy najväčší trh pre inteligentné telefóny. Veľké značky obe krajiny často nezmyselne prehliadajú.

Začiatkom tohto roka už Samsung uviedol inteligentné hodinky Gear 2 a Gear 2 Neo, na ktorých beží práve operačný systém Tizen. Oba produkty majú veľkú šancu na úspech, pretože trh s inteligentnými hodinkami je stále v plienkach.

Projekt Tizen sa zrodil asi pred 2 rokmi a 8 mesiacmi, keď organizácie Linux Foundation a Limo Foundation obnovili svoje úsilie o vytvorenie konkurencie pre iOS a Android a spojili vlastné mobilné systémy MeeGo a Limo do jedinej platformy.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá