Image
16.5.2014 0 Comments

Samsung je pripravený na uvedenie telefónov s OS Tizen

Samsung_Tizen.jpg Prvé smartfóny s linuxovým operačným systémom Tizen by sa mohli objaviť na uvádzacích akciách v Rusku a Indii.

Kórejský výrobca pôvodne dúfal, že sa mu podarí inteligentnré telefóny s novým operačným systémom uviesť na trh už v minulom roku. Nakoniec však musel od tohto kroku upustiť, pretože z projektu medzitým vycúvali mobilní operátori Orange a NTT DoCoMo, ktorí sa mali stať potenciálnymi predajcami týchto zariadení.

Samsung ani jeho obchodný partner Intel sa však nenechali jedným neúspechom odradiť a pokračovali na vývoji operačného systému, ktorým chcú zaútočiť na dominantné pozície systémov od Googlu a Applu. Šesť mesiacov od pôvodne zamýšľaného dátumu vydania je tak teraz Samsung opäť pripravený predstaviť už hotové telefóny s OS Tizen na špeciálnej akcii v Moskve.

Podľa informácií denníka The Wall Street Journal by sa nové zariadenia mali najprv objaviť na ruskom a indickom trhu. Samsung tieto dve lokality pravdepodobne starostlivo vyberal, pretože chce telefónom s OS Tizen zabezpečiť dobrý štart.

„Samsung ide cestou najmenšieho odporu. India aj Rusko sú relatívne otvorené trhy, kde majú mobilní operátori obmedzenú kontrolu nad distribučnými kanálmi," myslí si Neil Mawston, riaditeľ Strategy Analytics. „Pre Samsung je tak jednoduchšie tu predávať svoje modely Tizen. Oveľa ťažšie bude pre Samsung preraziť na ostatné ázijské, západoeurópske a severoamerické trhy, kde majú operátori väčšiu kontrolu nad predajom smartfónov."

Mawston navyše upozorňuje, že India je tretí a Rusko ôsmy najväčší trh pre inteligentné telefóny. Veľké značky obe krajiny často nezmyselne prehliadajú.

Začiatkom tohto roka už Samsung uviedol inteligentné hodinky Gear 2 a Gear 2 Neo, na ktorých beží práve operačný systém Tizen. Oba produkty majú veľkú šancu na úspech, pretože trh s inteligentnými hodinkami je stále v plienkach.

Projekt Tizen sa zrodil asi pred 2 rokmi a 8 mesiacmi, keď organizácie Linux Foundation a Limo Foundation obnovili svoje úsilie o vytvorenie konkurencie pre iOS a Android a spojili vlastné mobilné systémy MeeGo a Limo do jedinej platformy.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá