10.10.2012 0 Comments

Samsung a Tata Bojs predstavili prvý hudobný 3D videoklip v Čechách

Samsung Electronics Co., Ltd., popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie v spolupráci s hudobným vydavateľstvom Supraphon a produkčnou spoločnosťou Caviar oficiálne predstavili prvý hudobný 3D videoklip skupiny Tata Bojs. Ten je vôbec prvým v Českej republike.

Okrem 3D videoklipu bola novo spustená tiež microsite www.Homo3Demo.TataBojs.cz, ktorá je súčasťou stránok skupiny a na ktorej je možné nájsť kompletné podrobné informácie o novom klipe vrátane fotografií a zákulisných informácií. Na stránkach však bude možné si pozrieť najmä nový videoklip a to ako v 3D, tak aj 2D verziu. K tomu je tiež navyše k dispozícii video z natáčania. Návštevníci na stránkach nájdu okrem iného aj informácie o pripravovanom koncerte. Ten sa uskutoční októbra v klube SaSaZu, ktorý sa v tento večer premenuje na TaTaZu a v rámci ktorého bude prvé verejné predstavenie samotného 3D klipu. Návštevníci koncertu si budú mať možnosť v priestoroch klubu klip pozrieť na 3D televízoroch Samsung.

„Finálny výsledok sa veľmi podaril. Som veľmi rád, že sme mohli byť pri zrode takej udalosti, ako je prvý 3D video klip. Verím, že nielen fanúšikovia skupiny budú nadšení, až uvidia Tata Bojs trojrozmerne," uviedol Jiří Kolařík, produktový manažér divízie Audio Video spoločnosti Samsung.

„Prvé ohlasy na klip sú veľmi pozitívne. Naše ľudstvo skúšobné urobilo ďalší veľký krok. Už sa tešíme na chystaný koncert, kde prebehne aj krst DVD Ležatá osmička," hovorí s úsmevom Milan Cais.

O vstupenky na koncert s možnosťou návštevy zázemie skupiny pred koncertom v SaSaZu a samotné osobné stretnutie s Tata Bojs budú môcť záujemcovia aj súťažiť. Odkaz na súťaže bude rovnako ako klip samotný propagovaný pomocou novo vzniknutej microsite Podpora klipu pobeží aj na Facebooku, YouTube a bude použitý aj ako ukážkový klip na televízoroch Samsung v predajniach s elektronikou, kde Samsung ponúka svoje televízory.

Klip, ktorý bol natočený k pesničke Homo Demo, z albumu Ležatá osmička, sa natáčal dva dni, v druhej polovici júla, na streche Novej budovy Národného múzea v Prahe. Technika určená pre natáčanie klipu v 3D bola privezená z Anglicka a podieľala sa napríklad na vzniku poslednej snímky známeho režiséra Ridleyho Scotta s názvom Prometheus.

Produkciu pri tvorbe klipu zabezpečila nadnárodná produkčná spoločnosť Caviar. Skladba Homo Demo pochádza z posledného štúdiového albumu Ležatá osmička, ktorú rovnako ako všetky ostatné nahrávky Tata Bojs vydáva a distribuuje Supraphon.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá