10.10.2012 0 Comments

Samsung a Tata Bojs predstavili prvý hudobný 3D videoklip v Čechách

Samsung Electronics Co., Ltd., popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie v spolupráci s hudobným vydavateľstvom Supraphon a produkčnou spoločnosťou Caviar oficiálne predstavili prvý hudobný 3D videoklip skupiny Tata Bojs. Ten je vôbec prvým v Českej republike.

Okrem 3D videoklipu bola novo spustená tiež microsite www.Homo3Demo.TataBojs.cz, ktorá je súčasťou stránok skupiny a na ktorej je možné nájsť kompletné podrobné informácie o novom klipe vrátane fotografií a zákulisných informácií. Na stránkach však bude možné si pozrieť najmä nový videoklip a to ako v 3D, tak aj 2D verziu. K tomu je tiež navyše k dispozícii video z natáčania. Návštevníci na stránkach nájdu okrem iného aj informácie o pripravovanom koncerte. Ten sa uskutoční októbra v klube SaSaZu, ktorý sa v tento večer premenuje na TaTaZu a v rámci ktorého bude prvé verejné predstavenie samotného 3D klipu. Návštevníci koncertu si budú mať možnosť v priestoroch klubu klip pozrieť na 3D televízoroch Samsung.

„Finálny výsledok sa veľmi podaril. Som veľmi rád, že sme mohli byť pri zrode takej udalosti, ako je prvý 3D video klip. Verím, že nielen fanúšikovia skupiny budú nadšení, až uvidia Tata Bojs trojrozmerne," uviedol Jiří Kolařík, produktový manažér divízie Audio Video spoločnosti Samsung.

„Prvé ohlasy na klip sú veľmi pozitívne. Naše ľudstvo skúšobné urobilo ďalší veľký krok. Už sa tešíme na chystaný koncert, kde prebehne aj krst DVD Ležatá osmička," hovorí s úsmevom Milan Cais.

O vstupenky na koncert s možnosťou návštevy zázemie skupiny pred koncertom v SaSaZu a samotné osobné stretnutie s Tata Bojs budú môcť záujemcovia aj súťažiť. Odkaz na súťaže bude rovnako ako klip samotný propagovaný pomocou novo vzniknutej microsite Podpora klipu pobeží aj na Facebooku, YouTube a bude použitý aj ako ukážkový klip na televízoroch Samsung v predajniach s elektronikou, kde Samsung ponúka svoje televízory.

Klip, ktorý bol natočený k pesničke Homo Demo, z albumu Ležatá osmička, sa natáčal dva dni, v druhej polovici júla, na streche Novej budovy Národného múzea v Prahe. Technika určená pre natáčanie klipu v 3D bola privezená z Anglicka a podieľala sa napríklad na vzniku poslednej snímky známeho režiséra Ridleyho Scotta s názvom Prometheus.

Produkciu pri tvorbe klipu zabezpečila nadnárodná produkčná spoločnosť Caviar. Skladba Homo Demo pochádza z posledného štúdiového albumu Ležatá osmička, ktorú rovnako ako všetky ostatné nahrávky Tata Bojs vydáva a distribuuje Supraphon.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá