10.10.2012 0 Comments

Samsung a Tata Bojs predstavili prvý hudobný 3D videoklip v Čechách

Samsung Electronics Co., Ltd., popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie v spolupráci s hudobným vydavateľstvom Supraphon a produkčnou spoločnosťou Caviar oficiálne predstavili prvý hudobný 3D videoklip skupiny Tata Bojs. Ten je vôbec prvým v Českej republike.

Okrem 3D videoklipu bola novo spustená tiež microsite www.Homo3Demo.TataBojs.cz, ktorá je súčasťou stránok skupiny a na ktorej je možné nájsť kompletné podrobné informácie o novom klipe vrátane fotografií a zákulisných informácií. Na stránkach však bude možné si pozrieť najmä nový videoklip a to ako v 3D, tak aj 2D verziu. K tomu je tiež navyše k dispozícii video z natáčania. Návštevníci na stránkach nájdu okrem iného aj informácie o pripravovanom koncerte. Ten sa uskutoční októbra v klube SaSaZu, ktorý sa v tento večer premenuje na TaTaZu a v rámci ktorého bude prvé verejné predstavenie samotného 3D klipu. Návštevníci koncertu si budú mať možnosť v priestoroch klubu klip pozrieť na 3D televízoroch Samsung.

„Finálny výsledok sa veľmi podaril. Som veľmi rád, že sme mohli byť pri zrode takej udalosti, ako je prvý 3D video klip. Verím, že nielen fanúšikovia skupiny budú nadšení, až uvidia Tata Bojs trojrozmerne," uviedol Jiří Kolařík, produktový manažér divízie Audio Video spoločnosti Samsung.

„Prvé ohlasy na klip sú veľmi pozitívne. Naše ľudstvo skúšobné urobilo ďalší veľký krok. Už sa tešíme na chystaný koncert, kde prebehne aj krst DVD Ležatá osmička," hovorí s úsmevom Milan Cais.

O vstupenky na koncert s možnosťou návštevy zázemie skupiny pred koncertom v SaSaZu a samotné osobné stretnutie s Tata Bojs budú môcť záujemcovia aj súťažiť. Odkaz na súťaže bude rovnako ako klip samotný propagovaný pomocou novo vzniknutej microsite Podpora klipu pobeží aj na Facebooku, YouTube a bude použitý aj ako ukážkový klip na televízoroch Samsung v predajniach s elektronikou, kde Samsung ponúka svoje televízory.

Klip, ktorý bol natočený k pesničke Homo Demo, z albumu Ležatá osmička, sa natáčal dva dni, v druhej polovici júla, na streche Novej budovy Národného múzea v Prahe. Technika určená pre natáčanie klipu v 3D bola privezená z Anglicka a podieľala sa napríklad na vzniku poslednej snímky známeho režiséra Ridleyho Scotta s názvom Prometheus.

Produkciu pri tvorbe klipu zabezpečila nadnárodná produkčná spoločnosť Caviar. Skladba Homo Demo pochádza z posledného štúdiového albumu Ležatá osmička, ktorú rovnako ako všetky ostatné nahrávky Tata Bojs vydáva a distribuuje Supraphon.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá