25.1.2016 0 Comments

Samsung KNOX získal certifikáciu od vlád Číny a Francúzska

Spoločnosť Samsung Electronics získala certifikát bezpečnostného riešenia od Čínskeho centra bezpečnosti informácií (ISCCC) a od francúzskej Národnej agentúry počítačovej bezpečnosti (ANSSI). Samsung s oboma úradmi úzko spolupracoval na vývoji certifikačných procesov, vrátane požiadaviek na používané zariadenia a bezpečnostné štandardy a preukázal, že Samsung KNOX je najobsiahlejšia platforma mobilného zabezpečenia na celosvetovom trhu.

„Samsung KNOX je neprekonateľný v schopnosti sprostredkovať dôveryhodné mobilné zabezpečenie naprieč celou platformou," povedal Dr. InjongRhee, výkonný viceprezident a riaditeľ výskumu a vývoja, softvéru a služieb v divízii mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung Electronics. „Naše vedúce postavenie na trhu, inovatívne technológie a celosvetová vládna certifikácia nemá konkurenciu a pracujeme na tom, aby stále viac ľudí mohlo využívať svoje mobilné zariadenia úplne bezpečne."

Dosiahnutím zásadnej ISCCC certifikácie získal Samsung silnejšiu podporu pre uzatváranie ďalších zmlúv na mobilné zabezpečenie na čínskom regulovanom trhu - vrátane vládnych, ministerských aj finančných úradov. V rámci testovania zabezpečenia boli využité zariadenia Galaxy S6 edge+ a Galaxy Note 5. Teraz tak budú mať vládni úradníci a zamestnanci verejného sektora na svojej strane zabudovanú ochranu zariadenia Galaxy okamžite po jeho spustení.

ANSSI je francúzska agentúra, ktorá má na starosti bezpečnosť informácií. Tu testovali platformu Samsung KNOX Workspace 2.3 a hodnotili jej schopnosť dynamického rozdeľovania. Samsung úzko spolupracoval s ANSSI, aby mohol spoločnostiam poskytnúť integrované riešenia spĺňajúce prísne bezpečnostné normy prostredníctvom svojich zariadení. Získanie certifikácie zabezpečenia prvej úrovne (CSPN) odlišuje mobilné zariadenia Samsung od všetkých ostatných vo Francúzsku.

Samsung je svetový líder v oblasti zaistenia mobility veľkých spoločností a môže tak ponúkať firmám a ďalším zákazníkom podliehajúcim regulácii flexibilitu OS Android, zabezpečenie KNOX a partnerstvo, aké nemôže ponúknuť žiadny iný výrobca mobilných zariadení. Samsung získal niekoľko certifikátov pre mobilné zabezpečenia vrátane certifikácie od amerického ministerstva obrany, od britskej skupiny UK Communications and ElectronicsSecurityGroup a ďalších vlád ako napr. Fínska.

Viac informácií nájdete tu: www.samsungknox.com/en/security-certifications


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Tlačové správy

ShopRoku 2016: Ôsmy ročník súťaže o najlepšie e-shopy

02.12.2016 13:32

Už dnes štartuje registrácia a hlasovanie v rámci ďalšieho, v poradí už ôsmeho, ročníka súťaže o najobľúbenejší e-shop na slovenskom trhu – ShopRoku 2016. Po minuloročných zmenách zostáva načasovanie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá