25.1.2016 0 Comments

Samsung KNOX získal certifikáciu od vlád Číny a Francúzska

Spoločnosť Samsung Electronics získala certifikát bezpečnostného riešenia od Čínskeho centra bezpečnosti informácií (ISCCC) a od francúzskej Národnej agentúry počítačovej bezpečnosti (ANSSI). Samsung s oboma úradmi úzko spolupracoval na vývoji certifikačných procesov, vrátane požiadaviek na používané zariadenia a bezpečnostné štandardy a preukázal, že Samsung KNOX je najobsiahlejšia platforma mobilného zabezpečenia na celosvetovom trhu.

„Samsung KNOX je neprekonateľný v schopnosti sprostredkovať dôveryhodné mobilné zabezpečenie naprieč celou platformou," povedal Dr. InjongRhee, výkonný viceprezident a riaditeľ výskumu a vývoja, softvéru a služieb v divízii mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung Electronics. „Naše vedúce postavenie na trhu, inovatívne technológie a celosvetová vládna certifikácia nemá konkurenciu a pracujeme na tom, aby stále viac ľudí mohlo využívať svoje mobilné zariadenia úplne bezpečne."

Dosiahnutím zásadnej ISCCC certifikácie získal Samsung silnejšiu podporu pre uzatváranie ďalších zmlúv na mobilné zabezpečenie na čínskom regulovanom trhu - vrátane vládnych, ministerských aj finančných úradov. V rámci testovania zabezpečenia boli využité zariadenia Galaxy S6 edge+ a Galaxy Note 5. Teraz tak budú mať vládni úradníci a zamestnanci verejného sektora na svojej strane zabudovanú ochranu zariadenia Galaxy okamžite po jeho spustení.

ANSSI je francúzska agentúra, ktorá má na starosti bezpečnosť informácií. Tu testovali platformu Samsung KNOX Workspace 2.3 a hodnotili jej schopnosť dynamického rozdeľovania. Samsung úzko spolupracoval s ANSSI, aby mohol spoločnostiam poskytnúť integrované riešenia spĺňajúce prísne bezpečnostné normy prostredníctvom svojich zariadení. Získanie certifikácie zabezpečenia prvej úrovne (CSPN) odlišuje mobilné zariadenia Samsung od všetkých ostatných vo Francúzsku.

Samsung je svetový líder v oblasti zaistenia mobility veľkých spoločností a môže tak ponúkať firmám a ďalším zákazníkom podliehajúcim regulácii flexibilitu OS Android, zabezpečenie KNOX a partnerstvo, aké nemôže ponúknuť žiadny iný výrobca mobilných zariadení. Samsung získal niekoľko certifikátov pre mobilné zabezpečenia vrátane certifikácie od amerického ministerstva obrany, od britskej skupiny UK Communications and ElectronicsSecurityGroup a ďalších vlád ako napr. Fínska.

Viac informácií nájdete tu: www.samsungknox.com/en/security-certifications


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá