Image
16.12.2015 0 Comments

Samsung Galaxy S7 bude mať dotykový displej citlivý na tlak a špičkový fotoaparát

Samsung predstavil Galaxy S5 na MWC 2014, Galaxy S6 na MWC 2015, možno teda predpokladať, že na MWC 2016 vo februári ukáže svetu novú vlajkovú loď - Galaxy S7. Na pultoch obchodov sa potom zrejme objaví zhruba o 5 týždňov neskôr, teda koncom marca alebo začiatkom apríla. Bude to asi najočakávanejší telefón v prvom polroku budúceho roka. O jeho parametroch sa objavilo už viacero dohadov. Tie najnovšie priniesol The Wall Street Journal.

Samsung Galaxy S7 vraj príde s displejom citlivým na tlak, s technológiou podobnou 3D Touch v najnovšom iPhone od Applu. Nedávno totiž juhokórejský výrobca uzavrel partnerstvo so spoločnosťou Synaptics, ktorá stojí za technológiou dotykového displeja citlivého na tlak s názvom ClearForce. Na rozdiel od iPhonu je možné, že Galaxy S7 bude schopný zaregistrovať tlak viacerých prstov súčasne.

Ďalšia novinka, o ktorej píše WSJ, je port USB Type-C, ktorý umožní rýchlejšie nabíjanie aj rýchlejší prenos dát. Nabitie telefónu na celodenné používanie vraj nepotrvá ani 30 minút. Zdroj WSJ takisto uvádza, že Galaxy S7 bude mať na rozdiel od svojho predchodcu Galaxy S6 aj slot na kartu microSD na rozšírenie pamäte (neplatí to však pre model Galaxy S7 Edge).

Zasvätenci takisto tvrdia, že Galaxy S7 bude mať aj úplne nový fotoaparát. Mal by byť menší, aby nevytŕčal z tela telefónu, ale jeho výkon by sa mal zlepšiť. Nový 20 Mpx modul bude vyrobený 28 nm výrobným procesom, čo ho urobí o 23 % tenším oproti súčasnému 16 Mpx modulu Samsungu.

Nový fotoaparát bude postavený na farebnom vzore RWB, čo podľa Samsungu zvyšuje jeho citlivosť na svetlo a zlepšuje pomer signálu k šumu pri slabom osvetlení. WSJ uvádza, že fotoaparát S7 bude „optimalizovaný na fotografovanie v slabších svetelných podmienkach". Nedávno patentovaná technológia Britecell sa teda zrejme použije v novom vlajkovom modeli.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá