Image
16.12.2015 0 Comments

Samsung Galaxy S7 bude mať dotykový displej citlivý na tlak a špičkový fotoaparát

Samsung predstavil Galaxy S5 na MWC 2014, Galaxy S6 na MWC 2015, možno teda predpokladať, že na MWC 2016 vo februári ukáže svetu novú vlajkovú loď - Galaxy S7. Na pultoch obchodov sa potom zrejme objaví zhruba o 5 týždňov neskôr, teda koncom marca alebo začiatkom apríla. Bude to asi najočakávanejší telefón v prvom polroku budúceho roka. O jeho parametroch sa objavilo už viacero dohadov. Tie najnovšie priniesol The Wall Street Journal.

Samsung Galaxy S7 vraj príde s displejom citlivým na tlak, s technológiou podobnou 3D Touch v najnovšom iPhone od Applu. Nedávno totiž juhokórejský výrobca uzavrel partnerstvo so spoločnosťou Synaptics, ktorá stojí za technológiou dotykového displeja citlivého na tlak s názvom ClearForce. Na rozdiel od iPhonu je možné, že Galaxy S7 bude schopný zaregistrovať tlak viacerých prstov súčasne.

Ďalšia novinka, o ktorej píše WSJ, je port USB Type-C, ktorý umožní rýchlejšie nabíjanie aj rýchlejší prenos dát. Nabitie telefónu na celodenné používanie vraj nepotrvá ani 30 minút. Zdroj WSJ takisto uvádza, že Galaxy S7 bude mať na rozdiel od svojho predchodcu Galaxy S6 aj slot na kartu microSD na rozšírenie pamäte (neplatí to však pre model Galaxy S7 Edge).

Zasvätenci takisto tvrdia, že Galaxy S7 bude mať aj úplne nový fotoaparát. Mal by byť menší, aby nevytŕčal z tela telefónu, ale jeho výkon by sa mal zlepšiť. Nový 20 Mpx modul bude vyrobený 28 nm výrobným procesom, čo ho urobí o 23 % tenším oproti súčasnému 16 Mpx modulu Samsungu.

Nový fotoaparát bude postavený na farebnom vzore RWB, čo podľa Samsungu zvyšuje jeho citlivosť na svetlo a zlepšuje pomer signálu k šumu pri slabom osvetlení. WSJ uvádza, že fotoaparát S7 bude „optimalizovaný na fotografovanie v slabších svetelných podmienkach". Nedávno patentovaná technológia Britecell sa teda zrejme použije v novom vlajkovom modeli.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá