Image
9.12.2015 0 Comments

Samsung Galaxy S7 bude lacnejší, výkonnejší a vráti sa k slotu na kartu SDSD

Nová vlajková loď Samsungu s označením S7 by sa mala na trhu objaviť začiatkom budúceho roka. Podľa všetkého bude v jej vnútri rýchlejší procesor Qualcomm Snapdragon 820 a k dispozícii bude znovu aj karta microSD.

Galaxy S7 by mal navyše zlacnieť až o 10 percent oproti tohtoročnému modelu S6. Procesor Qualcomm Snapdragon 820 by však zrejme bol iba vo verziách telefónov predávaných v USA a Číne. Ostatné modely budú podľa niektorých zdrojov poháňané čipom Exynos 8890.

Procesor 820 ponúka dramatické zlepšenie oproti predchádzajúcim modelom telefónov Samsung a môže byť konečne rovnocenným oponentom pre systémy Apple A9, ktoré konkurent kórejskej firmy využíva v najnovších telefónoch iPhone.

Qualcomm predstavil procesor Snapdragon 820 minulý mesiac, ale spolu so Samsungom doteraz oficiálne nepotvrdil, že čip bude súčasťou Galaxy S7. Procesor podľa výrobcu ponúkne rýchlejšie sťahovanie cez LTE, zvýšenú rýchlosť sťahovania a aj zlepšený grafický výkon.

Vnútri procesora bude fungovať 64-bitová 2,2 GHz centrálna jednotka Kryo. Tá získala v uznávanom benchmarkovom teste portálu Geekbench 5423 bodov. Na porovnanie - Apple A9 iba 4454 bodov.

Nový Galaxy S7 by mohol byť oficiálne oznámený ešte pred začatím konferencie Mobile World Congress, ktorá sa začne 21. februára. Podľa niektorých zdrojov by sa nový model mohol dočkať predstavenia už v januári budúceho roka.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá