Image
9.12.2015 0 Comments

Samsung Galaxy S7 bude lacnejší, výkonnejší a vráti sa k slotu na kartu SDSD

Nová vlajková loď Samsungu s označením S7 by sa mala na trhu objaviť začiatkom budúceho roka. Podľa všetkého bude v jej vnútri rýchlejší procesor Qualcomm Snapdragon 820 a k dispozícii bude znovu aj karta microSD.

Galaxy S7 by mal navyše zlacnieť až o 10 percent oproti tohtoročnému modelu S6. Procesor Qualcomm Snapdragon 820 by však zrejme bol iba vo verziách telefónov predávaných v USA a Číne. Ostatné modely budú podľa niektorých zdrojov poháňané čipom Exynos 8890.

Procesor 820 ponúka dramatické zlepšenie oproti predchádzajúcim modelom telefónov Samsung a môže byť konečne rovnocenným oponentom pre systémy Apple A9, ktoré konkurent kórejskej firmy využíva v najnovších telefónoch iPhone.

Qualcomm predstavil procesor Snapdragon 820 minulý mesiac, ale spolu so Samsungom doteraz oficiálne nepotvrdil, že čip bude súčasťou Galaxy S7. Procesor podľa výrobcu ponúkne rýchlejšie sťahovanie cez LTE, zvýšenú rýchlosť sťahovania a aj zlepšený grafický výkon.

Vnútri procesora bude fungovať 64-bitová 2,2 GHz centrálna jednotka Kryo. Tá získala v uznávanom benchmarkovom teste portálu Geekbench 5423 bodov. Na porovnanie - Apple A9 iba 4454 bodov.

Nový Galaxy S7 by mohol byť oficiálne oznámený ešte pred začatím konferencie Mobile World Congress, ktorá sa začne 21. februára. Podľa niektorých zdrojov by sa nový model mohol dočkať predstavenia už v januári budúceho roka.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá