Image
7.3.2013 0 Comments

Samsung Galaxy S IV: Všetky novinky na jednom mieste

samsung-times-square-galaxy-s4-pozvanka.jpg Predstavenie jedného z najočakávanejších smartfónov roka je podľa oficiálneho vyjadrenia spoločnosti stanovené na 14. marca 2013 v New Yorku. Samsung pozval v tento deň mnohých novinárov, no aj samotných používateľov, ktorí na Time Square môžu sledovať živý stream z udalosti a dokonca aj odskúšať zariadenia vo vlastných rukách.

Najnovšie unikli na verejnosť správy prezrádzajúce zrejme najdôležitejšie informácie a to parametre zariadenia. Pochádzajú z výsledkov výkonnostných testov aplikácie Antutu benchmark, kde Galaxy S IV dosiahol skóre 24,894 bodov.

V porovnaní s najvýkonnejšími zariadeniami konkurencie je na tom najlepšie, keďže HTC One získal pri rovnakom teste 22,678 bodov a Xperia Z 20,794. Na základe údajov z testu, novú vlajkovú loď spoločnosti Samsung bude poháňať 8-jadrový procesor Exynos 5 Octa s taktom 1,8GHz, grafický čip PowerVR SGX 544MP a 2 GB pamäte RAM.

Podľa niektorých špekulácií mal byť tento procesor v niektorých krajinách nahradený čipom Snapdragon 600, kvôli chýbajúcej podpore pre LTE, no tieto testy ukazujú opak. Predná strana smartfónu bude niesť veľký 4,99-palcový displej s Full HD rozlíšením. Veľký záujem vyvoláva 13Mpix fotoaparát s LED bleskom a natáčaním Full HD videa a mnohí fanúšikovia sú zvedaví, ako si poradí s konkurenciou.

Vnútorná pamäť má mať veľkosť 16 alebo 32 GB, no o rozšírení pomocou microSD slotu sa nehovorí. S 4 má byť vybavená všetkými bežnými bezdrôtovými technológiami, ako WiFi, Bluetooth 4.0, NFC, GPS a podporovať má aj rýchlu dátovú sieť LTE. Celé zariadenie má poháňať Android 4.2 Jelly Bean.

O samotnom displeji uniklo hneď niekoľko špekulácií. Spoločnosť vraj upustila od výroby AMOLED displeja, ktorý má problém vyrobiť vo Full HD rozlíšení a Galaxy S IV má byť vybavená SoLux displejom. Technické detaily neboli uvedené, no kvalitatívne má byť na rovnakej úrovni, ako Super LCD 3 použitý v HTC One. Iné informácie tvrdia o použití nového rozloženia pixelov AMOLED displeja, ktorým môže Samsung navýšiť rozlíšenie displeja až nad hodnotu 440 ppi.

Táto informácia sa zdá byt vierohodnejšia, nakoľko počas CES 2013 uviedla spoločnosť, že v prvom kvartáli tohto roka bude mať k dispozícií displej s hustotou 440 ppi a veľkosťou 4,99 palcov, čo hrá do karát predchádzajúcej správe o hardvérovej špecifikácii.

Okrem toho má byť displej vybavený technológiou maXTouch S, ktorá umožní využívať bezkontaktné gestá a prispeje k vytvoreniu tenšieho a ľahšieho zariadenia. Táto technológia dokonca umožňuje využitie stylusu, no Samsung by týmto odstránil hlavný ťahák rady zariadení Galaxy Note.

Samsung-nove-rozlozenie-pixelov-galaxy-s-iv.jpg

Po stránke dizajnu sa toho vie najmenej a zatiaľ sa neobjavila ani fotografia smartfónu v plnej svojej kráse. Špekuluje sa o tom, že spoločnosť zostane pri overenom návrhu s fyzickým home tlačidlom, podobne ako sme to mohli vidieť na každom zariadení Galaxy S série.

Podľa ruského novinára Eldara Murtazina bude Samsung Galaxy S IV vyrobený z podobného materiálu ako predchádzajúci model. V tomto prípade by získal navrch dizajn nedávno predstaveného HTC One, ktorého konštrukcia je vyrobená z hliníka.

Samsung v minulosti požiadal o registráciu ochranných známok "Eye Pause" a "Eye Scroll", čím potvrdil ďalší vývoj inteligentného sledovania používateľa pomocou prednej 2.1 Mpx kamery. Prvá funkcia bude určená na zastavenie prehrávaného videa vždy, keď sa pozriete mimo obrazovku smartfónu a druhá vám umožní posúvať webové stránky alebo elektronické knihy tým, že sa pozriete napríklad na spodnú časť telefónu. V súvislosti s týmto sa predpokladá, že funkcie budú súčasťou novej verzie používateľskej nadstavby TouchWiz, ktorú Samsung predstavuje každý rok.

Existenciu nových funkcií Eye Pause" a "Eye Scroll" potvrdzujú aj nové screenshoty, v ktorých sa však volajú Smart Pause a Smart Scroll. Nové funkcie využívajú prednú kameru a zdá sa, že pre ovládanie posúvania budú využívať sledovanie pohybu hlavy. Vertikálnym pohybom sa riadi rýchlosť posúvania. Zaujímavou je funkcia s názvom Smart Pause, ktorá automaticky pozastaví video vtedy, keď sa nebudete pozerať na telefón.

Ďalšou novinkou zo softvérovej stránky smartfónu bude nová funkcia pre vytváranie 360 stupňových panoramatických fotografií s názvom Samsung Orb. Podľa softvérového inžiniera, ktorý pracuje na vývoji Galaxy S IV bude obdobou Googlovského Photo Sphere.

Samsung-Galaxy-S4-Orb-400x250.jpg

Žiadna z uvedených informácií nie sú oficiálne potvrdené spoločnosťou Samsung a považujeme ich za špekulácie. Myslíme si, že štvrtá generácia vlajkovej lodi Galaxy S IV nás ešte niečím prekvapí, no nezostáva nám nič iné než čakať necelé dva týždne na predstavenie v New Yorku.


Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá