Image
7.3.2013 0 Comments

Samsung Galaxy S IV: Všetky novinky na jednom mieste

samsung-times-square-galaxy-s4-pozvanka.jpg Predstavenie jedného z najočakávanejších smartfónov roka je podľa oficiálneho vyjadrenia spoločnosti stanovené na 14. marca 2013 v New Yorku. Samsung pozval v tento deň mnohých novinárov, no aj samotných používateľov, ktorí na Time Square môžu sledovať živý stream z udalosti a dokonca aj odskúšať zariadenia vo vlastných rukách.

Najnovšie unikli na verejnosť správy prezrádzajúce zrejme najdôležitejšie informácie a to parametre zariadenia. Pochádzajú z výsledkov výkonnostných testov aplikácie Antutu benchmark, kde Galaxy S IV dosiahol skóre 24,894 bodov.

V porovnaní s najvýkonnejšími zariadeniami konkurencie je na tom najlepšie, keďže HTC One získal pri rovnakom teste 22,678 bodov a Xperia Z 20,794. Na základe údajov z testu, novú vlajkovú loď spoločnosti Samsung bude poháňať 8-jadrový procesor Exynos 5 Octa s taktom 1,8GHz, grafický čip PowerVR SGX 544MP a 2 GB pamäte RAM.

Podľa niektorých špekulácií mal byť tento procesor v niektorých krajinách nahradený čipom Snapdragon 600, kvôli chýbajúcej podpore pre LTE, no tieto testy ukazujú opak. Predná strana smartfónu bude niesť veľký 4,99-palcový displej s Full HD rozlíšením. Veľký záujem vyvoláva 13Mpix fotoaparát s LED bleskom a natáčaním Full HD videa a mnohí fanúšikovia sú zvedaví, ako si poradí s konkurenciou.

Vnútorná pamäť má mať veľkosť 16 alebo 32 GB, no o rozšírení pomocou microSD slotu sa nehovorí. S 4 má byť vybavená všetkými bežnými bezdrôtovými technológiami, ako WiFi, Bluetooth 4.0, NFC, GPS a podporovať má aj rýchlu dátovú sieť LTE. Celé zariadenie má poháňať Android 4.2 Jelly Bean.

O samotnom displeji uniklo hneď niekoľko špekulácií. Spoločnosť vraj upustila od výroby AMOLED displeja, ktorý má problém vyrobiť vo Full HD rozlíšení a Galaxy S IV má byť vybavená SoLux displejom. Technické detaily neboli uvedené, no kvalitatívne má byť na rovnakej úrovni, ako Super LCD 3 použitý v HTC One. Iné informácie tvrdia o použití nového rozloženia pixelov AMOLED displeja, ktorým môže Samsung navýšiť rozlíšenie displeja až nad hodnotu 440 ppi.

Táto informácia sa zdá byt vierohodnejšia, nakoľko počas CES 2013 uviedla spoločnosť, že v prvom kvartáli tohto roka bude mať k dispozícií displej s hustotou 440 ppi a veľkosťou 4,99 palcov, čo hrá do karát predchádzajúcej správe o hardvérovej špecifikácii.

Okrem toho má byť displej vybavený technológiou maXTouch S, ktorá umožní využívať bezkontaktné gestá a prispeje k vytvoreniu tenšieho a ľahšieho zariadenia. Táto technológia dokonca umožňuje využitie stylusu, no Samsung by týmto odstránil hlavný ťahák rady zariadení Galaxy Note.

Samsung-nove-rozlozenie-pixelov-galaxy-s-iv.jpg

Po stránke dizajnu sa toho vie najmenej a zatiaľ sa neobjavila ani fotografia smartfónu v plnej svojej kráse. Špekuluje sa o tom, že spoločnosť zostane pri overenom návrhu s fyzickým home tlačidlom, podobne ako sme to mohli vidieť na každom zariadení Galaxy S série.

Podľa ruského novinára Eldara Murtazina bude Samsung Galaxy S IV vyrobený z podobného materiálu ako predchádzajúci model. V tomto prípade by získal navrch dizajn nedávno predstaveného HTC One, ktorého konštrukcia je vyrobená z hliníka.

Samsung v minulosti požiadal o registráciu ochranných známok "Eye Pause" a "Eye Scroll", čím potvrdil ďalší vývoj inteligentného sledovania používateľa pomocou prednej 2.1 Mpx kamery. Prvá funkcia bude určená na zastavenie prehrávaného videa vždy, keď sa pozriete mimo obrazovku smartfónu a druhá vám umožní posúvať webové stránky alebo elektronické knihy tým, že sa pozriete napríklad na spodnú časť telefónu. V súvislosti s týmto sa predpokladá, že funkcie budú súčasťou novej verzie používateľskej nadstavby TouchWiz, ktorú Samsung predstavuje každý rok.

Existenciu nových funkcií Eye Pause" a "Eye Scroll" potvrdzujú aj nové screenshoty, v ktorých sa však volajú Smart Pause a Smart Scroll. Nové funkcie využívajú prednú kameru a zdá sa, že pre ovládanie posúvania budú využívať sledovanie pohybu hlavy. Vertikálnym pohybom sa riadi rýchlosť posúvania. Zaujímavou je funkcia s názvom Smart Pause, ktorá automaticky pozastaví video vtedy, keď sa nebudete pozerať na telefón.

Ďalšou novinkou zo softvérovej stránky smartfónu bude nová funkcia pre vytváranie 360 stupňových panoramatických fotografií s názvom Samsung Orb. Podľa softvérového inžiniera, ktorý pracuje na vývoji Galaxy S IV bude obdobou Googlovského Photo Sphere.

Samsung-Galaxy-S4-Orb-400x250.jpg

Žiadna z uvedených informácií nie sú oficiálne potvrdené spoločnosťou Samsung a považujeme ich za špekulácie. Myslíme si, že štvrtá generácia vlajkovej lodi Galaxy S IV nás ešte niečím prekvapí, no nezostáva nám nič iné než čakať necelé dva týždne na predstavenie v New Yorku.


Zdroj: MojAndroid.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá