Image
15.4.2015 0 Comments

Samsung GALAXY Tab A s novým pomerom strán 4:3, hrúbkou 7,5 mm a funkciou Side Sync 3.1

samsung_galaxy_tab_a.jpg Nový rad tabletov Samsung GALAXY Tab A prichádza s výkonnejším procesorom, novým pomerom strán 4:3, tenším a ľahším telom a s mäkkou a príjemnou textúrou.

Samsung Tab A s 9,7-palcovým displejom bude na slovenskom trhu k dispozícii v dvoch verziách: bez S-penu v čiernom či bielom vyhotovení a variantoch Wi-Fi alebo LTE + Wi-Fi, prípadne s inteligentným perom S-pen uľahčujúcim prácu s dokumentmi aj zaznamenávanie poznámok v čiernom a bielom vyhotovení a s Wi-Fi.

Nová funkcia Smartly connected umožňuje prepojenie tabletu s televízorom disponujúcim technológiou BLE (Bluetooth Low Energy), stačí ich raz spárovať a obe zariadenia sa potom vždy automaticky prepoja a môžu svoj obsah navzájom ľubovoľne zdieľať. Vďaka funkcii Briefing on TV sa na veľkej TV obrazovke zobrazí aktuálny denný rozvrh vrátane počasia.

SM-T550_001_Front_Black.jpg

Pohodlná práca s dokumentmi naprieč mobilnými zariadeniami aj PC je zabezpečená prostredníctvom funkcie Side Sync 3.1. Používateľ si zosynchronizuje svoj telefón, tablet a PC a vďaka tomu potom tablet môže poslúžiť napr. ako druhá obrazovka PC, keď je potrebný väčší priestor na náhľad. Keď sa prepojí tablet so smartfónom, objavujú sa na jeho obrazovke zmeškané hovory alebo napríklad SMS.

SM-T550_001_Front_White.jpg

Operačný systém Android Lollipop je prispôsobený novému pomeru strán a poskytuje intuitívne a jednoduché ovládanie. Na obrazovke uzamknutého tabletu sa novo môže zobraziť až päť zmeškaných udalostí. Súbory sa dajú ľubovoľne presúvať (drag & drop) po ploche.

Verzia s inteligentným perom S-pen navyše umožňuje jednoduchý zápis napr. do kalendára, prípadne zvýraznenie dôležitých poznámok. Používatelia pri práci ocenia, že sa S-pen správa aj ako myš a môžu si vďaka nej (a funkciou Smart Select) pridržaním tlačidla na pere označiť viac súborov naraz a tie preniesť na požadované miesto - do dokumentu, e-mailu a pod.

Inteligentné pero S-pen ponúka pohodlnú prácu a zvýšenú produktivitu, ktorú ovládanie prstom nemôže nikdy dosiahnuť. Práca s perom je rýchla a presná najmä v oblasti úpravy obrázkov a textu. Text možno jednoducho označiť a jednotlivé časti zvýrazniť, presunúť a ďalej zdieľať. Pokročilý displej s citlivosťou na prítlak pera navyše dáva vlastnému rukopisu nový digitálny rozmer a umožňuje vytvárať až výtvarné kaligrafické diela.

SM-T550_002_Back_White.jpg

SM-T550_003_Side_White.jpg

Samsung GALAXY Tab A myslí aj na deti a ich zaneprázdnených rodičov. Detský režim ponúka prostredie prispôsobené pre najmenších používateľov. Prostredníctvom obrázkových ikon sa dieťa ľahko zorientuje v ponuke, špeciálne okno fotoaparátu napr. ponúkne množstvo veselých animácií na unikátne „umelecké" diela. Rodičia na druhej strane veľmi ocenia možnosť nastavenia presného času, počas ktorého sa dieťa môže s tabletom hrať, alebo zoznamu aplikácií, ktoré sú dieťaťu prístupné. Navyše je vždy vytvorený report činnosti, takže rodičia získajú presný prehľad aplikácií používaných ich ratolesťami, a to aj z hľadiska množstva stráveného času.

So svojimi 7,5 mm je najtenším zariadením svojho druhu na trhu. Oproti predchodcovi Tab 4 sa znížila aj jeho hmotnosť, a to o 17 g. Je vybavený 5-megapixelovým fotoaparátom s funkciami autofocus a sekvenčným záberom. Batéria vydrží až 10 hodín prevádzky. Nový procesor A53 ponúka o 21 % vyšší výkon ako jeho predchodca v modeli Tab 4.

Samsung Galaxy Tab A bude na Slovensku v predaji od mája tohto roka v nasledujúcich verziách:

Tab A s Wi-Fi - 309 EUR s DPH
Tab A s Wi-Fi a s S-pen - 359 EUR s DPH
Tab A s LTE - 369 EUR s DPH

Technické špecifikácie:


Procesor

LTE

štvorjadrový 1,2 GHz

Wi-Fi

štvorjadrový 1,2 GHz

Displej

9,7" XGA (1024 × 768) TFT

Pamäť

1,5 GB RAM/LTE: 2 GB + 16/32 GB

MicroSD (až 128 GB)

Fotoaparát

5 Mpx AF (predný) + 2 Mpx (zadný)

Konektivita

WI-FI 802.11 a/b/g/n +CH Bonding, BT v4.1, USB 2.0


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá