Image
15.4.2015 0 Comments

Samsung GALAXY Tab A s novým pomerom strán 4:3, hrúbkou 7,5 mm a funkciou Side Sync 3.1

samsung_galaxy_tab_a.jpg Nový rad tabletov Samsung GALAXY Tab A prichádza s výkonnejším procesorom, novým pomerom strán 4:3, tenším a ľahším telom a s mäkkou a príjemnou textúrou.

Samsung Tab A s 9,7-palcovým displejom bude na slovenskom trhu k dispozícii v dvoch verziách: bez S-penu v čiernom či bielom vyhotovení a variantoch Wi-Fi alebo LTE + Wi-Fi, prípadne s inteligentným perom S-pen uľahčujúcim prácu s dokumentmi aj zaznamenávanie poznámok v čiernom a bielom vyhotovení a s Wi-Fi.

Nová funkcia Smartly connected umožňuje prepojenie tabletu s televízorom disponujúcim technológiou BLE (Bluetooth Low Energy), stačí ich raz spárovať a obe zariadenia sa potom vždy automaticky prepoja a môžu svoj obsah navzájom ľubovoľne zdieľať. Vďaka funkcii Briefing on TV sa na veľkej TV obrazovke zobrazí aktuálny denný rozvrh vrátane počasia.

SM-T550_001_Front_Black.jpg

Pohodlná práca s dokumentmi naprieč mobilnými zariadeniami aj PC je zabezpečená prostredníctvom funkcie Side Sync 3.1. Používateľ si zosynchronizuje svoj telefón, tablet a PC a vďaka tomu potom tablet môže poslúžiť napr. ako druhá obrazovka PC, keď je potrebný väčší priestor na náhľad. Keď sa prepojí tablet so smartfónom, objavujú sa na jeho obrazovke zmeškané hovory alebo napríklad SMS.

SM-T550_001_Front_White.jpg

Operačný systém Android Lollipop je prispôsobený novému pomeru strán a poskytuje intuitívne a jednoduché ovládanie. Na obrazovke uzamknutého tabletu sa novo môže zobraziť až päť zmeškaných udalostí. Súbory sa dajú ľubovoľne presúvať (drag & drop) po ploche.

Verzia s inteligentným perom S-pen navyše umožňuje jednoduchý zápis napr. do kalendára, prípadne zvýraznenie dôležitých poznámok. Používatelia pri práci ocenia, že sa S-pen správa aj ako myš a môžu si vďaka nej (a funkciou Smart Select) pridržaním tlačidla na pere označiť viac súborov naraz a tie preniesť na požadované miesto - do dokumentu, e-mailu a pod.

Inteligentné pero S-pen ponúka pohodlnú prácu a zvýšenú produktivitu, ktorú ovládanie prstom nemôže nikdy dosiahnuť. Práca s perom je rýchla a presná najmä v oblasti úpravy obrázkov a textu. Text možno jednoducho označiť a jednotlivé časti zvýrazniť, presunúť a ďalej zdieľať. Pokročilý displej s citlivosťou na prítlak pera navyše dáva vlastnému rukopisu nový digitálny rozmer a umožňuje vytvárať až výtvarné kaligrafické diela.

SM-T550_002_Back_White.jpg

SM-T550_003_Side_White.jpg

Samsung GALAXY Tab A myslí aj na deti a ich zaneprázdnených rodičov. Detský režim ponúka prostredie prispôsobené pre najmenších používateľov. Prostredníctvom obrázkových ikon sa dieťa ľahko zorientuje v ponuke, špeciálne okno fotoaparátu napr. ponúkne množstvo veselých animácií na unikátne „umelecké" diela. Rodičia na druhej strane veľmi ocenia možnosť nastavenia presného času, počas ktorého sa dieťa môže s tabletom hrať, alebo zoznamu aplikácií, ktoré sú dieťaťu prístupné. Navyše je vždy vytvorený report činnosti, takže rodičia získajú presný prehľad aplikácií používaných ich ratolesťami, a to aj z hľadiska množstva stráveného času.

So svojimi 7,5 mm je najtenším zariadením svojho druhu na trhu. Oproti predchodcovi Tab 4 sa znížila aj jeho hmotnosť, a to o 17 g. Je vybavený 5-megapixelovým fotoaparátom s funkciami autofocus a sekvenčným záberom. Batéria vydrží až 10 hodín prevádzky. Nový procesor A53 ponúka o 21 % vyšší výkon ako jeho predchodca v modeli Tab 4.

Samsung Galaxy Tab A bude na Slovensku v predaji od mája tohto roka v nasledujúcich verziách:

Tab A s Wi-Fi - 309 EUR s DPH
Tab A s Wi-Fi a s S-pen - 359 EUR s DPH
Tab A s LTE - 369 EUR s DPH

Technické špecifikácie:


Procesor

LTE

štvorjadrový 1,2 GHz

Wi-Fi

štvorjadrový 1,2 GHz

Displej

9,7" XGA (1024 × 768) TFT

Pamäť

1,5 GB RAM/LTE: 2 GB + 16/32 GB

MicroSD (až 128 GB)

Fotoaparát

5 Mpx AF (predný) + 2 Mpx (zadný)

Konektivita

WI-FI 802.11 a/b/g/n +CH Bonding, BT v4.1, USB 2.0


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá