Image
31.8.2012 0 Comments

Samsung GALAXY Camera – fotoaparát vybavený Androidom 4.1 Jelly Bean a bezdrôtovým pripojením

Spoločnosť Samsung predstavila na IFA 2012 novinku, ktorá zamieša doteraz vžitými predstavami o produktových kategóriách. GALAXY Camera sa môže pochváliť 21-násobným optickým zoomom a superjasným snímačom 16M BSI CMOS. Android 4.1 Jelly Bean a bezdrôtové pripojenie otvárajú cestu k aplikáciám na úpravu snímok, ich zdieľanie a mnohým ďalším funkciám.

GALAXY Camera_with logo.jpg


Inteligentná funkcia GALAXY Camera 'Smart Pro' pomocou jednoduchého nastavenia v niekoľkých jednoduchých krokoch dovolí vytvárať zábery s umeleckým duchom. V jednoduchom menu si používatelia zvolia ľubovoľný režim, ktorý automaticky nastaví všetko tak, aby vznikli profesionálne fotografie. Napríklad režim Rich Tone zaistí sýtejšie farebné tóny fotografie, čo je vhodné najmä pri príliš presvetlenom okolí, napr. na slnečnom svahu zjazdovky. Režim Light Trace automaticky nastaví rýchlosť uzávierky na fotografovanie osvetlených bodov v tme.

21× optický zoom ovládate pomocou tlačidla alebo dotykového displeja, urobíte snímky vzdialených predmetov, ktoré zostanú jasné a ostré; 1/2.3" snímač BSI CMOS s rozlíšením 16 megapixelov urobí fotografie v kvalite neporovnateľnej s fotografiami získanými klasickým smartfónom, zatiaľ čo 23 mm objektív sa postará o širokouhlé zábery.

GALAXY Camera_D1.jpg


GALAXY Camera získala najväčší displej na trhu: 12,12 cm (4,77'') HD Super Clear Touch Display. Ďalšia prednosť, ktorá je obľúbená pri smartfónoch, je technológia Voice Control, teda ovládanie hlasom. Používateľ hlasom ovláda množstvo funkcií, napr. usmernenia „priblížiť" alebo „fotiť" sú jasné.

Samsung GALAXY Camera má rozsiahlu súpravu 35 funkcií na úpravu fotografií Photo Wizard. Používatelia tak môžu pracovať so snímkami priamo vo svojom prístroji a nemusia na ich úpravu využívať žiadne ďalšie zariadenia. Vďaka štvorjadrovému procesoru a už spomínanému displeju HD Super Clear Touch získajú prístup k funkciám, ako je Auto Face Calibration, takže ľahko zvládnu aj precízne úpravy detailov. Editačný program Movie Wizard zase umožní profesionálnu úpravu videí priamo na obrazovke.

GALAXY Camera_Back2.jpg

Smart Content Manager je pomocník na usporiadanie obsahu. Možno ním vytvárať priečinky, označovať tváre na fotkách alebo označovať fotky, ktoré chceme zmazať. Kombinácia bezdrôtového pripojenia a systému Android 4.1 Jelly Bean zabezpečujú zariadeniu GALAXY Camera výkon a vlastnosti porovnateľné s najnovšími typmi smartfónov. Okrem predinštalovaných aplikácií môžu používatelia obohatiť obsah GALAXY Camera o akúkoľvek aplikáciu z ponuky Google Play alebo Samsung Apps store, ako sú napríklad Instagram, Facebook a Skype. Zorientovať sa v ponuke aplikácií im pomôže nástroj S Suggest, ktorý na želanie vyhľadá nové aplikácie na úpravu fotografií alebo napríklad zábavnú hru na stiahnutie.


Auto Cloud Backup je funkcia automatického uloženia fotografií do cloudového úložiska prostredníctvom platformy AllShare. GALAXY Camera ponúka takisto funkciu okamžitého zdieľania zhotovených fotografií s využitím funkcie Share Shot. Už samozrejmá je možnosť prepojiť svoj prístroj s ďalšími členmi rodiny GALAXY vrátane GALAXY SIII a GALAXY Note II. Ľahko tak môžete zdieľať svoje fotografie a videá so svojimi blízkymi. K internetu sa dá využiť pripojenie 3G alebo 4G LTE, prípadne Dual Band Wi-Fi a Channel Bonding zaistí ešte vyššiu rýchlosť. Pripojenie je podporené štvorjadrovým procesorom, ktorý zaistí rýchle reakcie aj v prípade využívania viacerých aplikácií/funkcií naraz (multitasking), to všetko bez výrazného vplyvu na výdrž batérie.

Samsung GALAXY Camera sa bude ponúkať v troch variantoch pripojenia: verzia 3G a Wi-Fi, verzia 4G LTE a Wi-Fi alebo verzia iba s Wi-Fi. Na slovenskom trhu bude k dispozícii od jesene 2012 (cena v čase uvedenia nebola stanovená).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá