24.2.2016 0 Comments

Samsung Connect Auto začína novú éru riadenia vozidla

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. otvára novú cestu s priekopníckym riešením pre automobily Samsung Connect Auto. Predstavuje ekosystém služieb a produktov, ktoré sprostredkovávajú bezpečnejší, ekologickejší a zábavnejší zážitok pre vodiča i podniky. Spotrebitelia si užijú pocit z bezpečnej jazdy a výrobcovia získajú nové možnosti správy vozového parku a služieb ponúkaných spoločnosťou Samsung a ďalšími partnermi.

Samsung Connect Auto sa zapája priamo do portu OBD II pod volantom. Ponúka okamžité upozornenia, ktoré pomáhajú užívateľom zlepšiť ich štýl riadenia vrátane efektívnejšej spotreby paliva. Zároveň poskytuje wi-fi pripojenie, takže cestujúci môžu zostať on-line. O zabezpečenie sa stará Samsung KNOX – mobilná bezpečnostná platforma s vedúcim postavením na trhu. Samsung Connect Auto je dostupné riešenie, ktoré stavia ochranu a bezpečie na prvé miesto. Zároveň obohacuje skúsenosti cestujúcich v aute i mimo neho.

„Na základe podnetov od našich zákazníkov sme vytvorili pripojiteľný automobilový ekosystém, ktorý hladko integruje naše produkty a partnerské služby, a tak navodzuje lepší zážitok z jazdy. Prostredníctvom spolupráce s uznávanými partnermi a odborníkmi v mnohých priemyselných odvetviach uskutočňujeme našu víziu - zapájať technológie Internetu vecí do každodenného života ľudí,“ povedal Dr. Injong Rhee, výkonný viceprezident a riaditeľ pre oblasť R&D, Software and Services, divízie Mobile Communications Business v spoločnosti Samsung electronics.

„Orange Business Services je hrdý, že so spoločnosťou Samsung spolupracuje pri poskytovaní nových služieb IoT/M2M v automobilovom priemysle. Tento trh rastie, a preto aj my chceme prispieť k tomuto automobilovému ekosystému Samsung v Európe i mimo nej,“ povedala Valérie Cussac, viceprezidentka Mobile France & International, Orange.

„AXA si cení spolupráce so spoločnosťou Samsung na vývoji zabezpečeného ekosystému Connected Car, ktorý, veríme, prinesie viac pokoja našim zákazníkom, poskytne im dodatočné poistenie a asistenčné služby a tiež prispeje k lepším podmienkam pri riadení vozidla,“ uviedol Serge Morelli, námestník generálneho riaditeľa AXA Partners a generálny riaditeľ AXA Assistance.

Bezpečnosť a pokoj mysle

Jadro Samsung Connect Auto tvorí zabezpečenie KNOX a z hľadiska interoperability potom Tizen OS. Samsung KNOX poskytuje zabezpečenie od hardvéru cez niekoľko úrovní softvéru vrátane aplikácií. Uprednostňujúca bezpečnosť je tým, čo odlišuje Samsung Connect Auto od konkurencie. Pri ďalšom vývoji služby môžu vývojári využiť Tizen a Samsung Software Development Kit (SDK).
Samsung tiež podporuje bezpečnú jazdu pomocou algoritmov geo-fencing a hodnotenie vodiča. V prípade nehody upovedomia núdzové upozornenia vodičove kontakty a k dispozícii sú aj asistenčné služby. S vyhľadaním automobilu v reálnom čase pomáha tiež aplikácia Find My Car pomocou LTE a GPS.

Bavte sa a buďte šetrní k životnému prostrediu

LTE wi-fi hotspot umožňuje prístup k internetu pre viacerých používateľov, takže cestujúci v aute môžu napríklad streamovať obsah a hrať online hry. S šetrením paliva pomáha vodičom analýza efektívnej spotreby. Robí tak s využitím patentovaných algoritmov, ktoré analyzujú prejdenú vzdialenosť, čas a cenu paliva. To je cenná funkcia nielen pre ľudí z oblasti dopravy a logistiky.

Šetrite peniaze a buďte produktívni

Virtuálny mechanik inteligentne kontroluje stav vozidla z diagnostického portu, aby odporučil služby údržby a opravy ponúkané špecializovanou sieťou. Vodič tak získa rýchlu informáciu o výkone vozidla a môže znížiť náklady na opravy.

Vodiči tiež môžu využiť funkciu Usage-Based Insurance (UBI) – rozhodnú sa zdieľať svoje údaje o vozidle, aby získali výhodnú ponuku poistenia.

Pre profesionálov, ktorí sú často na cestách, vygeneruje kniha jázd automaticky e-mailovú správu. Užívateľom tak pomôže sledovať výdavky na cestovanie za prácou, čo zvyšuje efektivitu podnikovej mobility.

Ekosystém partnerov

Samsung vytvára nový ekosystém partnerov – dopravcov, poisťovní, operátorov asistenčných služieb a sietí údržby. Vďaka partnerstvu s výrobcami automobilov pomáha Samsung vyplniť medzeru medzi automobilovým priemyslom a mobilným svetom. Investíciami do vývoja pripojených automobilových služieb pre spotrebiteľov aj podniky Samsung aj naďalej buduje cenné partnerské vzťahy, ktoré poskytujú vodičom prémiové služby.

Medzi spoločnosti, ktoré v súčasnosti participujú na tomto ekosystéme pripojených automobilov, patria: Amdocs, AT&T, AXA, Blink by Ager, China Unicom, Cisco, Crawford&Company, Ericsson, Europcar, HERE, IBM, Jasper, Oberthur Technologies, Openbay, Orange, Tantalum a Willis Towers Watson.

Samsung Connect Auto bude najprv k dispozícii v druhom štvrťroku v USA. Prvým bezdrôtovým poskytovateľom tohto riešenia v USA bude spoločnosť AT&T.

Autor: TS SAMSUNG

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá