Image
25.3.2015 0 Comments

Samsung, Dell a ďalší predinštalujú na androidové tablety aplikácie od Microsoftu

samsung_tablety.JPG Microsoft uzavrel dohodu s 11 výrobcami androidových tabletov vrátane Dellu a Samsungu o predinštalovaní množstva mobilných aplikácií a služieb Microsoftu na ich zariadenia.

Samsung, ktorý podľa dohody predinštaluje služby a aplikácie spoločnosti Microsoft na „portfólio androidových zariadení", chce ponúkať na tabletoch Microsoft Office 365 aj vlastný firemný balík Knox.

Juhokórejská spoločnosť už minulý mesiac oznámila, že predinštaluje OneNote, OneDrive a Skype na svoje smartfóny Galaxy S6 a S6 Edge. V nasledujúcich mesiacoch (v prvej polovici tohto roka) budú predinštalované aplikácie Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive a Skype na „vybrané" androidové tablety.

Samsung sa zameria aj na podnikových používateľov. Ak si firma objedná zariadenia cez príslušné predajné kanály Samsungu, dostane ponuku zakúpiť si jednu z troch verzií Office 365 - Business, Business Premium alebo Enterprise. Samsung k tomu pridá ešte vlastné bezpečnostné riešenie Knox.

Podobnú dohodu Microsoft uzavrel aj so spoločnosťou Dell a ďalšími výrobcami, ako sú TrekStor, JP Sa Couto, Datamatic, DEXP, Hipstreet, QMobile, Tecno, Casper a Pegatron. Podľa magazínu Forbes ďalším v poradí má byť startup Cyanogen, ktorý je „tesne pred uzavretím rozsiahleho partnerstva zahŕňajúceho inštaláciu niekoľkých mobilných služieb spoločnosti Microsoft vrátane Bingu, hlasovo ovládanej digitálnej asistentky Cortany, cloudového úložiska OneDrive, Skypu a Outlooku do zariadení s distribúciou Cyanogen".

Povrávalo sa o tom, že Microsoft zvažoval aj menšiu investíciu do startupu Cyanogen, no napokon v Redmonde túto myšlienku zavrhli.

Zdroj: zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá