Image
25.3.2015 0 Comments

Samsung, Dell a ďalší predinštalujú na androidové tablety aplikácie od Microsoftu

samsung_tablety.JPG Microsoft uzavrel dohodu s 11 výrobcami androidových tabletov vrátane Dellu a Samsungu o predinštalovaní množstva mobilných aplikácií a služieb Microsoftu na ich zariadenia.

Samsung, ktorý podľa dohody predinštaluje služby a aplikácie spoločnosti Microsoft na „portfólio androidových zariadení", chce ponúkať na tabletoch Microsoft Office 365 aj vlastný firemný balík Knox.

Juhokórejská spoločnosť už minulý mesiac oznámila, že predinštaluje OneNote, OneDrive a Skype na svoje smartfóny Galaxy S6 a S6 Edge. V nasledujúcich mesiacoch (v prvej polovici tohto roka) budú predinštalované aplikácie Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive a Skype na „vybrané" androidové tablety.

Samsung sa zameria aj na podnikových používateľov. Ak si firma objedná zariadenia cez príslušné predajné kanály Samsungu, dostane ponuku zakúpiť si jednu z troch verzií Office 365 - Business, Business Premium alebo Enterprise. Samsung k tomu pridá ešte vlastné bezpečnostné riešenie Knox.

Podobnú dohodu Microsoft uzavrel aj so spoločnosťou Dell a ďalšími výrobcami, ako sú TrekStor, JP Sa Couto, Datamatic, DEXP, Hipstreet, QMobile, Tecno, Casper a Pegatron. Podľa magazínu Forbes ďalším v poradí má byť startup Cyanogen, ktorý je „tesne pred uzavretím rozsiahleho partnerstva zahŕňajúceho inštaláciu niekoľkých mobilných služieb spoločnosti Microsoft vrátane Bingu, hlasovo ovládanej digitálnej asistentky Cortany, cloudového úložiska OneDrive, Skypu a Outlooku do zariadení s distribúciou Cyanogen".

Povrávalo sa o tom, že Microsoft zvažoval aj menšiu investíciu do startupu Cyanogen, no napokon v Redmonde túto myšlienku zavrhli.

Zdroj: zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá