Image
25.3.2015 0 Comments

Samsung, Dell a ďalší predinštalujú na androidové tablety aplikácie od Microsoftu

samsung_tablety.JPG Microsoft uzavrel dohodu s 11 výrobcami androidových tabletov vrátane Dellu a Samsungu o predinštalovaní množstva mobilných aplikácií a služieb Microsoftu na ich zariadenia.

Samsung, ktorý podľa dohody predinštaluje služby a aplikácie spoločnosti Microsoft na „portfólio androidových zariadení", chce ponúkať na tabletoch Microsoft Office 365 aj vlastný firemný balík Knox.

Juhokórejská spoločnosť už minulý mesiac oznámila, že predinštaluje OneNote, OneDrive a Skype na svoje smartfóny Galaxy S6 a S6 Edge. V nasledujúcich mesiacoch (v prvej polovici tohto roka) budú predinštalované aplikácie Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive a Skype na „vybrané" androidové tablety.

Samsung sa zameria aj na podnikových používateľov. Ak si firma objedná zariadenia cez príslušné predajné kanály Samsungu, dostane ponuku zakúpiť si jednu z troch verzií Office 365 - Business, Business Premium alebo Enterprise. Samsung k tomu pridá ešte vlastné bezpečnostné riešenie Knox.

Podobnú dohodu Microsoft uzavrel aj so spoločnosťou Dell a ďalšími výrobcami, ako sú TrekStor, JP Sa Couto, Datamatic, DEXP, Hipstreet, QMobile, Tecno, Casper a Pegatron. Podľa magazínu Forbes ďalším v poradí má byť startup Cyanogen, ktorý je „tesne pred uzavretím rozsiahleho partnerstva zahŕňajúceho inštaláciu niekoľkých mobilných služieb spoločnosti Microsoft vrátane Bingu, hlasovo ovládanej digitálnej asistentky Cortany, cloudového úložiska OneDrive, Skypu a Outlooku do zariadení s distribúciou Cyanogen".

Povrávalo sa o tom, že Microsoft zvažoval aj menšiu investíciu do startupu Cyanogen, no napokon v Redmonde túto myšlienku zavrhli.

Zdroj: zdnet.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá