Image
11.2.2016 1 Comments

Sage X3 podporuje medzinárodný rast spoločnosti Phoenix International Services

Riešenie Sage X3 dokázalo presvedčiť túto rastúcu priemyselnú skupinu najmä vďaka krátkej implementácii, medzinárodnému rozmeru spoločnosti a taktiež vďaka možnosti výrazného zvýšenia produktivity práce

Phoenix International Services je spoločnosť, ktorá poskytuje služby pre veľké oceliarne po celom svete. Pre riešenie Sage X3 sa spoločnosť rozhodla preto, aby mohla konsolidovať dáta zo svojich pracovísk a podporiť svoj medzinárodný rast.

Sage X3 je riešenie pre globálne riadenie spoločností a dcérskych podnikov veľkých skupín s medzinárodným dopytom. Už viac ako 10 rokov Sage X3 dokazuje, že je osvedčeným a komplexným riešením pre podnikové riadenie, ktoré je určené pre plnenie špecifických požiadaviek rôznych odvetví počnúc výrobou a službami, až po distribúciu a iné. V celosvetovom meradle sa vo viac ako 100 krajinách rozhodlo pre Sage X3 už 5100 klientov, ktorí chcú podporiť medzinárodný rast svojich spoločností pomocou rýchlejšieho, jednoduchšieho a pružnejšieho riešenia.

Spoločnosť Phoenix International services bola založená v roku 2006 a z jednej lokality v USA sa rozrástla do približne 30 miest v 7 krajinách (USA, Francúzsko, Belgicko, Poľsko, Rumunsko, Slovensko a vsúčasnosti sa pripravuje expanzia do Brazílie). V roku 2012, v čase preberania skupiny inej francúzskej priemyselnej spoločnosti, spoločnosť Phoenix International Services využívala účtovnícky produkt Sage. Už vtedy sa Phoenix International Services mohlapopýšiť viac než desiatimi lokalitami na území USA. Phoenix International Services mala v podstate 6 mesiacov na to, aby zmenila svoj zaužívaný účtovný systém, ktorý predstavoval ich hlavný systémový rámec, na niečo nové, čo by umožňovalo využívať jednotnú databázu pre všetky potreby účtovníctva a vykazovania výsledkov.

„Toto bol hlavný spúšťací mechanizmus. Náš vtedajší účtovný systém už viac nedokázal konsolidovať dáta z viacerých lokalít a používanie viacerých lokálnych systémov na zoskupovanie dát na jedno miesto sa stalo neúnosným. Rozhodli sme sa preto poobzerať sa po platforme, ktorá by umožnila oveľa jednoduchšie vykazovanie výsledkov a ľahký konsolidačný cyklus. Táto platforma mala podporovať našu medzinárodnú expanziu a mala si dokázať poradiť s viacerými krajinami, legislatívami a menami,” vysvetľoval Bart Venesoen (International Controller) z Phoenix International Services.

„Keďže sme poznali spoločnosť Sage, prejsť na Sage X3 sa javilo ako logická voľba. Navyše, čas potrebný na implementáciu je oveľa kratší, než pri iných systémoch,” dodal Bart Venesoen.

Sage X3, riešenie na podporu špecifických priemyselných procesov

Ako priemyselná spoločnosť, Phoenix International Services musí reagovať na rôzne výzvy, medzi ktoré patrí napríklad potreba rýchlejšej integrácie a kontroly nákladov zariadenia.

„V mnohých prípadoch, keď sa podarí získať nový kontrakt, ostáva iba niekoľko týždňov na spustenie do prevádzky. Najmä v oblasti financií ide o extrémne krátku dodaciu lehotu. Túto výzvu však dokonale zvláda Sage X3, vďaka čomu je implementácia štandardných funkcií veľmi rýchla,” povedal Bart Venesoen.„Ďalšou črtou nášho biznisu je prevádzkovanie veľkého množstva ťažkých zariadení.

Dôležitou úlohou Phoenixu je tak zozbierať informácie až na úroveň nákladov na súčiastku zariadenia. Sage X3 to dokáže vďaka viacrozmernej databáze.”     

Sage X3 skracuje konsolidačný cyklus z 2 mesiacov na 2 týždne

Sage X3 je v súčasnosti nasadený v šiestich zo 7 krajín, pričom v tej zostávajúcej bude čoskoro nasadený tiež. Medzinárodná prítomnosť si vyžaduje riadenie účtovníctva na rôznych úrovniach.

„Sage X3 nám umožňuje pokryť tak skupinové účtovníctvo ako aj lokálne štatutárne účtovníctvo. Hlavnou výhodou bolo pre nás to, že sme dokázali skrátiť čas potrebný na finančnú uzávierku a konsolidačný cyklus z takmer dvoch mesiacov na menej než dva týždne,” povedalBart Venesoen.

„Dnešné spoločnosti hľadajú obchodné riešenia, ktoré im pomôžu zlepšiť výkon,zabezpečiť pružnosť pre agilné riadenie svojich činností a podporu medzinárodného rastu,” vysvetľuje Isabelle Saint-Martinová, riaditeľka pre trh ERP v Sage. „Sage X3 je riešenie pre podnikové riadenie, ktoré dokonale plní tieto špecifické priemyselné potreby, v tomto prípade, potreby spoločnosti Phoenix International Services.”

V prípade, že máte záujem o rozhovor s naším klientom o jeho skúsenosti alebo o interview s jedným z našich hovorcov, neváhajte nás kontaktovať.

Video s výpoveďou Barta Venesoena zPhoenix International Services nájdete na tejto adrese: http://bit.ly/Phoenix-testimonial

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

1 Comments

  1. hmm reakcia na: Sage X3 podporuje medzinárodný rast spoločnosti Phoenix International Services
    11.2.2016 12:02
    zaujimave
    Reagovať

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá