Image
2.8.2012 0 Comments

Safari 6 prináša novú prácu s panelmi a synchronizáciu

Spolu s vydaním Mac OS X Mountain Lion spoločnosť Apple aktualizovala aj svoj internetový prehliadač Safari. Medzi najdôležitejšie zmeny patrí zjednotenie vyhľadávacieho a adresného riadka. Do jedného poľa teda zadávate webovú adresu alebo vyhľadávaný výraz. V tomto smere sa Safari prispôsobuje konkurenčným prehliadačom, ako je Firefox či Chrome. Z vyhľadávačov máte na výber medzi Google, Yahoo či Bingom, iné možnosti, žiaľ, nie sú.

safari6_smart_search_field.jpg

Zmenila sa aj podoba otvorených panelov, ktoré sa teraz zobrazujú na spôsob iPadu - jeden otvorený panel zaberá celú šírku okna, dva si ju rozdelia na polovicu, tri na tretiny atď.

Safari6_Email_This_Page.jpg

Pri práci s webovými stránkami sa vám ponúkajú rôzne možnosti

Ďalšia nová črta je možnosť čítania v off-line režime. Všetky webové stránky sa automaticky sťahujú do počítača a možno ich čítať bez pripojenia k internetu. Pre zariadenia s iOS však bude off-line režim dostupný až na jeseň po príchode šiestej verzie tohto operačného systému. Webové stránky sa synchronizujú cez iCloud, no majitelia mobilných zariadení si na túto črtu budú musieť takisto počkať do jesene.

Z bezpečnostných zlepšení treba spomenúť tzv. Do Not Track režim na ochranu súkromia. Ten zakazuje stránkam sledovanie vášho pohybu po internete. Ide o ďalšiu funkciu, ktorá bola už implementovaná aj do Firefoxu. Zlepšila sa aj správa uložených prihlasovacích údajov.

Pochváliť treba aj svižnosť nového prehliadača, ktorou sa už doťahuje na Chrome. Výkon sa zlepšil najmä vďaka využitiu viacerých procesorových jadier a novému prístupu k CSS renderingu, inžinieri zapracovali na hardvérovej akcelerácii.

Safari vo verzii 6 je integrované v novom operačnom systéme Mountain Lion, používatelia Mac OS X Lion si ho môžu zadarmo stiahnuť, no nebudú môcť využiť všetky nové funkcie. Staršie edície Mac OS X ani Windows nie sú podporované. Prehľad nových funkcií nájdete na tejto stránke.

Zdroj: betanews.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá