Image
2.8.2012 0 Comments

Safari 6 prináša novú prácu s panelmi a synchronizáciu

Spolu s vydaním Mac OS X Mountain Lion spoločnosť Apple aktualizovala aj svoj internetový prehliadač Safari. Medzi najdôležitejšie zmeny patrí zjednotenie vyhľadávacieho a adresného riadka. Do jedného poľa teda zadávate webovú adresu alebo vyhľadávaný výraz. V tomto smere sa Safari prispôsobuje konkurenčným prehliadačom, ako je Firefox či Chrome. Z vyhľadávačov máte na výber medzi Google, Yahoo či Bingom, iné možnosti, žiaľ, nie sú.

safari6_smart_search_field.jpg

Zmenila sa aj podoba otvorených panelov, ktoré sa teraz zobrazujú na spôsob iPadu - jeden otvorený panel zaberá celú šírku okna, dva si ju rozdelia na polovicu, tri na tretiny atď.

Safari6_Email_This_Page.jpg

Pri práci s webovými stránkami sa vám ponúkajú rôzne možnosti

Ďalšia nová črta je možnosť čítania v off-line režime. Všetky webové stránky sa automaticky sťahujú do počítača a možno ich čítať bez pripojenia k internetu. Pre zariadenia s iOS však bude off-line režim dostupný až na jeseň po príchode šiestej verzie tohto operačného systému. Webové stránky sa synchronizujú cez iCloud, no majitelia mobilných zariadení si na túto črtu budú musieť takisto počkať do jesene.

Z bezpečnostných zlepšení treba spomenúť tzv. Do Not Track režim na ochranu súkromia. Ten zakazuje stránkam sledovanie vášho pohybu po internete. Ide o ďalšiu funkciu, ktorá bola už implementovaná aj do Firefoxu. Zlepšila sa aj správa uložených prihlasovacích údajov.

Pochváliť treba aj svižnosť nového prehliadača, ktorou sa už doťahuje na Chrome. Výkon sa zlepšil najmä vďaka využitiu viacerých procesorových jadier a novému prístupu k CSS renderingu, inžinieri zapracovali na hardvérovej akcelerácii.

Safari vo verzii 6 je integrované v novom operačnom systéme Mountain Lion, používatelia Mac OS X Lion si ho môžu zadarmo stiahnuť, no nebudú môcť využiť všetky nové funkcie. Staršie edície Mac OS X ani Windows nie sú podporované. Prehľad nových funkcií nájdete na tejto stránke.

Zdroj: betanews.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá