Image
2.8.2012 0 Comments

Safari 6 prináša novú prácu s panelmi a synchronizáciu

Spolu s vydaním Mac OS X Mountain Lion spoločnosť Apple aktualizovala aj svoj internetový prehliadač Safari. Medzi najdôležitejšie zmeny patrí zjednotenie vyhľadávacieho a adresného riadka. Do jedného poľa teda zadávate webovú adresu alebo vyhľadávaný výraz. V tomto smere sa Safari prispôsobuje konkurenčným prehliadačom, ako je Firefox či Chrome. Z vyhľadávačov máte na výber medzi Google, Yahoo či Bingom, iné možnosti, žiaľ, nie sú.

safari6_smart_search_field.jpg

Zmenila sa aj podoba otvorených panelov, ktoré sa teraz zobrazujú na spôsob iPadu - jeden otvorený panel zaberá celú šírku okna, dva si ju rozdelia na polovicu, tri na tretiny atď.

Safari6_Email_This_Page.jpg

Pri práci s webovými stránkami sa vám ponúkajú rôzne možnosti

Ďalšia nová črta je možnosť čítania v off-line režime. Všetky webové stránky sa automaticky sťahujú do počítača a možno ich čítať bez pripojenia k internetu. Pre zariadenia s iOS však bude off-line režim dostupný až na jeseň po príchode šiestej verzie tohto operačného systému. Webové stránky sa synchronizujú cez iCloud, no majitelia mobilných zariadení si na túto črtu budú musieť takisto počkať do jesene.

Z bezpečnostných zlepšení treba spomenúť tzv. Do Not Track režim na ochranu súkromia. Ten zakazuje stránkam sledovanie vášho pohybu po internete. Ide o ďalšiu funkciu, ktorá bola už implementovaná aj do Firefoxu. Zlepšila sa aj správa uložených prihlasovacích údajov.

Pochváliť treba aj svižnosť nového prehliadača, ktorou sa už doťahuje na Chrome. Výkon sa zlepšil najmä vďaka využitiu viacerých procesorových jadier a novému prístupu k CSS renderingu, inžinieri zapracovali na hardvérovej akcelerácii.

Safari vo verzii 6 je integrované v novom operačnom systéme Mountain Lion, používatelia Mac OS X Lion si ho môžu zadarmo stiahnuť, no nebudú môcť využiť všetky nové funkcie. Staršie edície Mac OS X ani Windows nie sú podporované. Prehľad nových funkcií nájdete na tejto stránke.

Zdroj: betanews.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá