10.1.2014 0 Comments

SWAN bude štvrtý operátor

Telekomunikačný operátor SWAN sa úspešne zúčastnil historicky prvej elektronickej aukcie na vydanie individuálnych povolení na používanie frekvencií z frekvenčných pásiem.

O výsledkoch oficiálne informoval Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, ktorý výberové konanie usporiadal. SWAN za pridelené frekvencie zaplatil 6,6 miliónov eur.

„SWAN získal v tendri 2 x 15 MHz v pásme 1800 MHz, čo mu umožňuje výstavbu siete na prenos dát vysokou rýchlosťou a vstup medzi trojku operátorov s plnohodnotnými mobilnými službami na Slovensku," hovorí Miroslav Strečanský, generálny riaditeľ spoločnosti SWAN. V súlade s podmienkami vydanej licencie musí spustiť využívanie pridelenej frekvencie do 8. júla 2014. Začiatok poskytovania komerčných služieb očakáva v druhom polroku tohto roka. „Máme pripravený biznis plán a vieme, ako využiť získané frekvencie. Rozsah a typ poskytovaných služieb bude naplno využívať možnosti novej technológie a kapacitu pridelených frekvencií. Poradie lokalít, v ktorých budú služby spustené, bude dané trhovým potenciálom jednotlivých lokalít ako aj projektovo-technickými synergiami s našou existujúcou infraštruktúrou," dopĺňa M. Strečanský.

Získané frekvencie sú zamerané na mestskú aglomeráciu. Pre dosiahnutie celoplošného pokrytia môže SWAN využiť právo na národný roaming, ktoré je zakotvené v podmienkach tendra.

SWAN má za sebou vyše 13 rokov poskytovania telekomunikačných služieb, vybudoval vlastnú optickú sieť s európskymi parametrami. Je súčasťou holdingu Danubiatel, do portfólia ktorého patrí okrem iného aj dátové centrum, špičkový softwarehouse a národný správca domén.

„Aj zdanlivo obsadený telekomunikačný trh sa neustále vyvíja. Spúšťanie 4G sietí a technológie LTE je výbornou príležitosťou pre uvedenie služieb s novým konceptom. Rok 2014 prinesie nové impulzy na slovenský telekomunikačný trh," povedal Juraj Ondriš, predseda predstavenstva spoločnosti SWAN.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá