10.1.2014 0 Comments

SWAN bude štvrtý operátor

Telekomunikačný operátor SWAN sa úspešne zúčastnil historicky prvej elektronickej aukcie na vydanie individuálnych povolení na používanie frekvencií z frekvenčných pásiem.

O výsledkoch oficiálne informoval Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, ktorý výberové konanie usporiadal. SWAN za pridelené frekvencie zaplatil 6,6 miliónov eur.

„SWAN získal v tendri 2 x 15 MHz v pásme 1800 MHz, čo mu umožňuje výstavbu siete na prenos dát vysokou rýchlosťou a vstup medzi trojku operátorov s plnohodnotnými mobilnými službami na Slovensku," hovorí Miroslav Strečanský, generálny riaditeľ spoločnosti SWAN. V súlade s podmienkami vydanej licencie musí spustiť využívanie pridelenej frekvencie do 8. júla 2014. Začiatok poskytovania komerčných služieb očakáva v druhom polroku tohto roka. „Máme pripravený biznis plán a vieme, ako využiť získané frekvencie. Rozsah a typ poskytovaných služieb bude naplno využívať možnosti novej technológie a kapacitu pridelených frekvencií. Poradie lokalít, v ktorých budú služby spustené, bude dané trhovým potenciálom jednotlivých lokalít ako aj projektovo-technickými synergiami s našou existujúcou infraštruktúrou," dopĺňa M. Strečanský.

Získané frekvencie sú zamerané na mestskú aglomeráciu. Pre dosiahnutie celoplošného pokrytia môže SWAN využiť právo na národný roaming, ktoré je zakotvené v podmienkach tendra.

SWAN má za sebou vyše 13 rokov poskytovania telekomunikačných služieb, vybudoval vlastnú optickú sieť s európskymi parametrami. Je súčasťou holdingu Danubiatel, do portfólia ktorého patrí okrem iného aj dátové centrum, špičkový softwarehouse a národný správca domén.

„Aj zdanlivo obsadený telekomunikačný trh sa neustále vyvíja. Spúšťanie 4G sietí a technológie LTE je výbornou príležitosťou pre uvedenie služieb s novým konceptom. Rok 2014 prinesie nové impulzy na slovenský telekomunikačný trh," povedal Juraj Ondriš, predseda predstavenstva spoločnosti SWAN.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Trend Micro XGen výrazne zdokonaľuje ochranu koncových bodov

19.10.2016 19:00

Spoločnosť Trend Micro, celosvetový líder v oblasti bezpečnostných riešení, oznámila uvedenie novej generácie ochrany koncových bodov XGen. Najnovšia technológia spoločnosti Trend Micro využíva rôznor ...

Tlačové správy

ČR: Dostupnosť sa stáva podmienkou digitálnej transformácie, ako dokladá aj 49 % medziročný rast Veeam v segmente podnikov

19.10.2016 17:45

Veeam významně rozšiřuje své portfolio s novou Veeam Availability Platform pro hybridní cloud, komplexním řešením dostupnosti pro virtuální, fyzické a cloudové pracovní procesy; a jmenuje Paula Mattes ...

Tlačové správy

ČR: Kompaktný audio systém pre náročných Bose SoundTouch 30 - väčší zvuk, ako od neho čakáte

19.10.2016 18:38

 Audiosystém Bose SoundTouch 30 je nejvýkonnějším přenosným přehrávačem Bose, který uspokojí náročné posluchače. Tento kompaktní systém rozezní překvapivě mohutným a dynamickým projevem i velké místno ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá