Image
19.11.2015 0 Comments

SWAN: Internet cez LTE pre domácnosti od 9,90 eura mesačne

Telekomunikačný operátor SWAN prichádza so službou, ktorá prinesie vysokorýchlostný internet aj tým, ktorí boli doteraz odkázaní na služby cez DSL, Wi-Fi alebo WiMax providerov. V oblastiach s individuálnou výstavbou, kde obyvatelia mohli o optických kábloch len snívať, je LTE internet nielen cenovo výhodné riešenie, ale najmä kvalitná služba, ktorá spĺňa vysoké nároky na rýchlosť pripojenia.

SWAN na LTE internet využíva 3,7 GHz sieť a na trh prichádza s dvoma novými produktmi. Služba LTE internet S je určená menej náročným domácnostiam, ktorým postačí rýchlosť 6 Mbps/1 Mbps, no atraktívna je najmä nízkou cenou iba 9,90 eura mesačne. Náročnejším klientom je odporúčaný produkt LTE internet L s rýchlosťou maximálne 70 Mbps/5 Mbps, ktorý SWAN ponúka za 19,90 eura. Tieto ceny platia pri dvojročnej viazanosti, pričom pri službe LTE internete L má zákazník Wi-Fi router v cene služby.

„Spomínané produkty začíname predávať v dvoch mestách - v Nitre a v Trnave. Je to výsledok dobrej reakcie zákazníkov na podobné služby, ktoré poskytujeme už od júna 2015. Do konca roka rozšírime našu ponuku na desiatku ďalších miest a v priebehu roka 2016 bude LTE internet dostupný vo väčšine okresných miest na Slovensku," hovorí výkonný riaditeľ SWAN, a. s., Martin Mosný. V nadchádzajúcom období plánuje SWAN zvyšovať nielen pokrytie, ale aj prenosové rýchlosti, ktoré by sa mali až strojnásobiť.

V každom väčšom okresnom meste sa v súčasnosti buduje niekoľko 3,7 GHz základňových staníc, ktoré zabezpečujú prakticky stopercentné pokrytie mesta pri použití vonkajších terminálov. Zákazníci SWANu dostanú k službe vonkajší terminál ZTE WF820, ktorý s Wi-Fi routerom prepojí technik eternetovým káblom. Za prenájom zariadenia klient neplatí nijaký poplatok. SWAN ponúka aj dva typy Wi-Fi routerov v cene 24,90 alebo 54,90 eura, zákazník však môže použiť aj svoj vlastný.

LTE internet je ideálne riešenie napríklad pre obyvateľov rodinných domov, keďže signál sa šíri vzduchom a netreba riešiť komplikovanú kabeláž. Internet pritom domácnosti dostanú vo vyšších rýchlostiach ako pri pripojeniach DSL a Wi-Fi.

V záujme dosiahnutia rovnakej kvality a dostupnosti pre všetkých zákazníkov SWAN stanovil FUP (Fair User Policy) na 50 GB týždenne. Po dosiahnutí tejto hranice sa rýchlosť zníži na 1/1 Mbps do konca týždňa, pričom vždy od pondelka sa prenosová rýchlosť vráti na pôvodnú," vysvetľuje riaditeľ pre stratégiu SWAN, a. s., Jozef Lasz.

Porovnanie cien porovnateľných produktov

tab.jpg

Uvedené ceny platia pri 24-mesačnej viazanosti. Ceny sú platné k 18. 11. 2015 a obsahujú DPH.


Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Telekomunikácie

Telekom predstavil nové technologické vychytávky aj zrýchlenie pripojenia k internetu

18.10.2016 00:07

Telekom predstavil viacero noviniek, ktoré pripravuje na nadchádzajúce predvianočné obdobie. Z technologických noviniek to bude okrem iného zrýchlenie prenosových rýchlostí pripojenia k internetu takm ...

Telekomunikácie 3

4ka ako prvá na Slovensku spúšťa do komerčnej prevádzky VoLTE volania

12.10.2016 00:15

Oddnes môžu už aj obyvatelia Slovenska využívať Voice over LTE (VoLTE), čo je revolučná technológia prinášajúca rýchlejšie spojenie volania a vyššiu kvalitu hlasu. Jej komerčnú prevádzku ako prvá spom ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá