Image
5.10.2015 0 Comments

ŠTVORKA – nový slovenský mobilný operátor bude ponúkať všetko za 4 centy aj v rámci EÚ

Aj napriek tomu, že mnohým sa zdali fámy o vzniku nového mobilného operátora nereálne, v nedeľu 4.10.2015 o 14:44 na štvrtom poschodí v priestoroch hlavnej pošty v Bratislave oznámil generálny riaditeľ slovenskej pošty vznik "Štvorky". Tento názov je jednoduchý a zároveň príznačný, keďže sa jedná o štvrtého mobilného operátora na Slovensku. Za jeho vznikom stojí spoločnosť SWAN a jeho partner Slovenská Pošta.

image2-6.jpeg

Keďže technológie a teda aj možnosti komunikácie sa v posledných desaťročiach výrazne zmenili, Slovenská pošta v roku 2012 stála pred neľahkým rozhodnutím či sa kvôli úbytku listovej komunikácie a zásielok zredukovať alebo využiť svoj potenciál a rozšíriť svoj sortiment poskytovaných služieb o tie mobilné. Rozhodli sa nakoniec pre druhú možnosť a v marci 2014 oslovili mobilných operátorov, ktorí predložili svoje ponuky. Následne v máji 2014 bola vyhodnotená ponuka SWAN-u ako najvýhodnejšia a tým sa začala cesta za efektívnou spoluprácou výsledkom ktorej bude úplne nový mobilný operátor.

Logo "Štvorky" v sebe spája farby pošty a SWAN-u, teda žltú a modrú. Má tvar kruhu, ktorý ma symbolizovať spojenie. Uprostred kruhu je telefón a znak "plus", ktoré spolu z diaľky vyzerajú ako číslo štyri. "Plus" v logu nového mobilného operátora znamená nové služby, ktoré tento operátor poskytne zákazníkovi. Začínajú s predplatenými službami v cene 4, 8 a 16 eur. V ponuke je aj predplatená karta "moja 4ka" za 4 eurá, pričom cena za jednu minútu hovoru, jednu SMS a aj 1 MB prenesených dát sú štyri centy - v celej Európskej únii. V rámci uvádzacej ponuky si klient môže zvoliť vlastné telefónne číslo, pričom výnos z tejto služby pôjde v plnej výške na podporu konkrétnych osôb prostredníctvom programu Ľudia ľuďom.

image9-2.jpeg

Ďalšou novinkou je to, že dobitý kredit už nemôže prepadnúť a je možné ho prenášať medzi jednotlivými zariadeniami využívajúcimi "Štvorku". Zákazníci intenzívnejšie využívajúci internetové služby si budú môcť kúpiť dátový balík 4G GIGA, ktorý obsahuje 1GB dát v sieti 4ky (4G a 2G) za cenu 1 euro priamo na každej pošte. Platnosť dátového balíka 4G GIGA je 30 kalendárnych dní a počet aktivovaných balíkov nie je obmedzený.

image8-4_2.jpg

Momentálne je pokrytie siete niečo cez 40% populácie, pričom do konca roka 2015 má "Štvorka" ambíciu pokryť 60% a do konca roka 2016 až 80%. Deficit pokrytia rieši národný roaming. Výhodou "Štvorky" je aj najväčšia dostupnosť čo sa týka pobočiek spomedzi všetkých mobilných operátorov. Aktivovať SIM kartu či dobiť kredit si ľudia môžu od 5.10.2015 na viac ako 1500 pobočkách Slovenskej Pošty, kde ich obslúžia vyškolení zamestnanci na ktorejkoľvek priehradke. Výnimkou je predaj mobilný telefónov, ktorý bude možný len na určených priehradkách vo viac ako 500 pobočkách. Aktuálna ponuka mobilných telefónov 4ky ponúkaných na vybraných 570 pobočkách SP predstavuje 4 mobilné telefóny: Samsung E1200, Huawei Y360, Lenovo 2010 a Huawei Y635. Ponuka telefónov bude postupne rozširovaná.

image1.jpeg

"Váš slovenský operátor" - to je motto "Štvorky", ktoré má vyjadrovať hrdosť na slovenský pôvod oboch firiem stojacich za jej vznikom. Dúfajme teda, že počiatočné výhodné ponuky budú dlhodobo udržateľné a Slováci nájdu v "Štvorke" silného partnera v oblasti mobilných služieb.


Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Telekomunikácie

Telekom predstavil nové technologické vychytávky aj zrýchlenie pripojenia k internetu

18.10.2016 00:07

Telekom predstavil viacero noviniek, ktoré pripravuje na nadchádzajúce predvianočné obdobie. Z technologických noviniek to bude okrem iného zrýchlenie prenosových rýchlostí pripojenia k internetu takm ...

Telekomunikácie 3

4ka ako prvá na Slovensku spúšťa do komerčnej prevádzky VoLTE volania

12.10.2016 00:15

Oddnes môžu už aj obyvatelia Slovenska využívať Voice over LTE (VoLTE), čo je revolučná technológia prinášajúca rýchlejšie spojenie volania a vyššiu kvalitu hlasu. Jej komerčnú prevádzku ako prvá spom ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá