Image
2.6.2014 0 Comments

STU bude študentov pripravovať pre prácu vo Volkswagene Slovakia

vw_slovakia.jpg Automobilka Volkswagen Slovakia a Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU) zintenzívnia spoluprácu. Ako ďalej informoval hovorca spoločnosti Vladimír Machalík, obe strany podpísali rámcovú zmluvu na pôde bratislavského závodu Volkswagen Slovakia.

"Kvalitní absolventi sú základom pre ďalší rozvoj Volkswagen Slovakia na Slovensku. Pracujeme s najmodernejšími technológiami súčasnosti v automobilovom priemysle. Chceme preto, aby študenti získavali aj najmodernejšie vedomosti a praktické skúsenosti s nimi," uviedol predseda predstavenstva VW SK Albrecht Reimold.

VW SK a STU budú spolupracovať na riešení projektov vo výchovno-vzdelávacej, vedecko-výskumnej ako aj realizačnej oblasti. Podľa Machalíka, firma aj univerzita majú záujem prehĺbiť aktivity vo vzdelávaní študentov na bakalárskom aj inžinierskom stupni. Študenti absolvujú odbornú prax a budú môcť konzultovať svoje bakalárske, diplomové a doktorandské práce s expertmi z VW SK.

Podľa rektora STU Roberta Redhammera, väčšina podnikov očakáva, že im školy dodajú hotových ľudí. "Ale príprava špecialistov sa nezaobíde bez reálnej skúsenosti z praxe, bez toho, aby skúsení ľudia z podnikov investovali svoj čas do vzdelávania študentov. Volkswagen Slovakia nám takéto partnerstvo poskytuje, a preto si spoluprácu s ním vysoko vážime," dodal. Obe strany podľa hovorcu automobilky tiež deklarovali záujem spolupracovať na projektoch duálneho a celoživotného vzdelávania.

Spoločnosť Volkswagen Slovakia, a. s. patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku a zamestnáva viac ako 9 400 ľudí. V súčasnosti v bratislavskej fabrike vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Seat Mii, Škoda Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky.

V závode v Martine vyrába podnik komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska. Slovenská technická univerzita v Bratislave je modernou výskumno-vzdelávacou inštitúciou. Podľa rebríčka Akademickej rankingovej a ratingovej agentúry je najlepšou univerzitou pre chemické technológie, počítačové a technické vedy. Ročne študuje na siedmich fakultách STU 17 tisíc študentov.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá