Image
2.6.2014 0 Comments

STU bude študentov pripravovať pre prácu vo Volkswagene Slovakia

vw_slovakia.jpg Automobilka Volkswagen Slovakia a Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU) zintenzívnia spoluprácu. Ako ďalej informoval hovorca spoločnosti Vladimír Machalík, obe strany podpísali rámcovú zmluvu na pôde bratislavského závodu Volkswagen Slovakia.

"Kvalitní absolventi sú základom pre ďalší rozvoj Volkswagen Slovakia na Slovensku. Pracujeme s najmodernejšími technológiami súčasnosti v automobilovom priemysle. Chceme preto, aby študenti získavali aj najmodernejšie vedomosti a praktické skúsenosti s nimi," uviedol predseda predstavenstva VW SK Albrecht Reimold.

VW SK a STU budú spolupracovať na riešení projektov vo výchovno-vzdelávacej, vedecko-výskumnej ako aj realizačnej oblasti. Podľa Machalíka, firma aj univerzita majú záujem prehĺbiť aktivity vo vzdelávaní študentov na bakalárskom aj inžinierskom stupni. Študenti absolvujú odbornú prax a budú môcť konzultovať svoje bakalárske, diplomové a doktorandské práce s expertmi z VW SK.

Podľa rektora STU Roberta Redhammera, väčšina podnikov očakáva, že im školy dodajú hotových ľudí. "Ale príprava špecialistov sa nezaobíde bez reálnej skúsenosti z praxe, bez toho, aby skúsení ľudia z podnikov investovali svoj čas do vzdelávania študentov. Volkswagen Slovakia nám takéto partnerstvo poskytuje, a preto si spoluprácu s ním vysoko vážime," dodal. Obe strany podľa hovorcu automobilky tiež deklarovali záujem spolupracovať na projektoch duálneho a celoživotného vzdelávania.

Spoločnosť Volkswagen Slovakia, a. s. patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku a zamestnáva viac ako 9 400 ľudí. V súčasnosti v bratislavskej fabrike vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Seat Mii, Škoda Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky.

V závode v Martine vyrába podnik komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska. Slovenská technická univerzita v Bratislave je modernou výskumno-vzdelávacou inštitúciou. Podľa rebríčka Akademickej rankingovej a ratingovej agentúry je najlepšou univerzitou pre chemické technológie, počítačové a technické vedy. Ročne študuje na siedmich fakultách STU 17 tisíc študentov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 4

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá