Image
2.6.2014 0 Comments

STU bude študentov pripravovať pre prácu vo Volkswagene Slovakia

vw_slovakia.jpg Automobilka Volkswagen Slovakia a Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU) zintenzívnia spoluprácu. Ako ďalej informoval hovorca spoločnosti Vladimír Machalík, obe strany podpísali rámcovú zmluvu na pôde bratislavského závodu Volkswagen Slovakia.

"Kvalitní absolventi sú základom pre ďalší rozvoj Volkswagen Slovakia na Slovensku. Pracujeme s najmodernejšími technológiami súčasnosti v automobilovom priemysle. Chceme preto, aby študenti získavali aj najmodernejšie vedomosti a praktické skúsenosti s nimi," uviedol predseda predstavenstva VW SK Albrecht Reimold.

VW SK a STU budú spolupracovať na riešení projektov vo výchovno-vzdelávacej, vedecko-výskumnej ako aj realizačnej oblasti. Podľa Machalíka, firma aj univerzita majú záujem prehĺbiť aktivity vo vzdelávaní študentov na bakalárskom aj inžinierskom stupni. Študenti absolvujú odbornú prax a budú môcť konzultovať svoje bakalárske, diplomové a doktorandské práce s expertmi z VW SK.

Podľa rektora STU Roberta Redhammera, väčšina podnikov očakáva, že im školy dodajú hotových ľudí. "Ale príprava špecialistov sa nezaobíde bez reálnej skúsenosti z praxe, bez toho, aby skúsení ľudia z podnikov investovali svoj čas do vzdelávania študentov. Volkswagen Slovakia nám takéto partnerstvo poskytuje, a preto si spoluprácu s ním vysoko vážime," dodal. Obe strany podľa hovorcu automobilky tiež deklarovali záujem spolupracovať na projektoch duálneho a celoživotného vzdelávania.

Spoločnosť Volkswagen Slovakia, a. s. patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku a zamestnáva viac ako 9 400 ľudí. V súčasnosti v bratislavskej fabrike vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Seat Mii, Škoda Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky.

V závode v Martine vyrába podnik komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska. Slovenská technická univerzita v Bratislave je modernou výskumno-vzdelávacou inštitúciou. Podľa rebríčka Akademickej rankingovej a ratingovej agentúry je najlepšou univerzitou pre chemické technológie, počítačové a technické vedy. Ročne študuje na siedmich fakultách STU 17 tisíc študentov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá