Image
5.2.2014 0 Comments

STREDOEURÓPSKE RÁDIOKOMUNIKAČNÉ DNI CERD 2014

Dňa 20. marca 2014 v hoteli SOREA REGIA Bratislava sa bude konať už 10. ročník odbornej konferencie Central European Radiocommunication Days (CERD).

Táto udalosť sa pripravuje v spolupráci s Regulačným úradom a odbornou podporou medzinárodných rádiokomunikačných organizácií.

Poslaním CERD konferencií je poskytnúť širšej odbornej verejnosti oficiálne fórum na aktívnu komunikáciu a prostredníctvom špičkových spíkrov každoročne ponúknuť aktuálne informácie z niektorej rádiokomunikačnej oblasti.

Na marec 2014 sú pripravené tieto témy:

Panel Jednotný digitálny trh / Efektívne využívanie rádiového spektra, ktorý bude predmetom diskusie dopoludňajšieho rokovania, sme zaradili s úmyslom reagovať na zámery Európskej komisie v tejto oblasti a ponúknuť nové prístupy k využívaniu rádiového spektra.

Andrew Stirling, vizionár rádiového spektra a digitálnej platformy zo spoločnosti Larkhill Consultancy Ltd a predseda panelu k tomu hovorí:

"Harmonizovaný prístup v rámci celého jednotného trhu je dôležitý pre uľahčenie inovácií v bezdrôtových technológiách. Vzhľadom k tomu, fragmentovaná regulácia frekvenčného spektra v celej Európe predstavuje výzvu, ale rýchly rast dopytu po bezdrôtovej dátovej kapacite je hnacou silou programu. V paneli budeme posudzovať možnosti a pravdepodobné scenáre pre bezdrôtový plán Európy - vrátane súhry medzi rozľahlými sieťami a rastúcim počtom hotspots/small cells".

Panel Rozvoj 4G/LTE / Mobilné širokopásmové siete sme pripravili vzhľadom k aktuálnosti témy (prebiehajúce výberové konania pre vydávanie individuálnych povolení na využívanie frekvencií v pásmach 800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz formou elektronickej aukcie v niektorých krajinách strednej a východnej Európy) a bude predmetom odpoludňajšieho programu. Budeme zvedaví, čo nám k možnostiam ďalšieho rozvoja mobilných širokopásmových sietí povedia skúsení odborníci z tohto panelu.

Simon Saunders, technický riaditeľ spoločnosti Real Wireless a predseda panelu povedal:

"Som rád, že predsedám tomuto dôležitému panelu: Naše skúsenosti ukazujú, že je potrebné prispôsobiť pridelenie a priradenie spektra pre mobilné širokopásmové pripojenie v závislosti na miestnych podmienkach, s cieľom získať čo najlepšie výhody pre občanov, priemysel a rovnako aj vládne ciele. Panel sa bude zaoberať týmito témami na základe skúseností z trhov v Európe i mimo nej."

Na konferencii aktívne vystúpia predstavitelia regulačných úradov, konzultačných spoločností a technologických firiem z viacerých krajín.

loga.jpg


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá