Image
5.2.2014 0 Comments

STREDOEURÓPSKE RÁDIOKOMUNIKAČNÉ DNI CERD 2014

Dňa 20. marca 2014 v hoteli SOREA REGIA Bratislava sa bude konať už 10. ročník odbornej konferencie Central European Radiocommunication Days (CERD).

Táto udalosť sa pripravuje v spolupráci s Regulačným úradom a odbornou podporou medzinárodných rádiokomunikačných organizácií.

Poslaním CERD konferencií je poskytnúť širšej odbornej verejnosti oficiálne fórum na aktívnu komunikáciu a prostredníctvom špičkových spíkrov každoročne ponúknuť aktuálne informácie z niektorej rádiokomunikačnej oblasti.

Na marec 2014 sú pripravené tieto témy:

Panel Jednotný digitálny trh / Efektívne využívanie rádiového spektra, ktorý bude predmetom diskusie dopoludňajšieho rokovania, sme zaradili s úmyslom reagovať na zámery Európskej komisie v tejto oblasti a ponúknuť nové prístupy k využívaniu rádiového spektra.

Andrew Stirling, vizionár rádiového spektra a digitálnej platformy zo spoločnosti Larkhill Consultancy Ltd a predseda panelu k tomu hovorí:

"Harmonizovaný prístup v rámci celého jednotného trhu je dôležitý pre uľahčenie inovácií v bezdrôtových technológiách. Vzhľadom k tomu, fragmentovaná regulácia frekvenčného spektra v celej Európe predstavuje výzvu, ale rýchly rast dopytu po bezdrôtovej dátovej kapacite je hnacou silou programu. V paneli budeme posudzovať možnosti a pravdepodobné scenáre pre bezdrôtový plán Európy - vrátane súhry medzi rozľahlými sieťami a rastúcim počtom hotspots/small cells".

Panel Rozvoj 4G/LTE / Mobilné širokopásmové siete sme pripravili vzhľadom k aktuálnosti témy (prebiehajúce výberové konania pre vydávanie individuálnych povolení na využívanie frekvencií v pásmach 800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz formou elektronickej aukcie v niektorých krajinách strednej a východnej Európy) a bude predmetom odpoludňajšieho programu. Budeme zvedaví, čo nám k možnostiam ďalšieho rozvoja mobilných širokopásmových sietí povedia skúsení odborníci z tohto panelu.

Simon Saunders, technický riaditeľ spoločnosti Real Wireless a predseda panelu povedal:

"Som rád, že predsedám tomuto dôležitému panelu: Naše skúsenosti ukazujú, že je potrebné prispôsobiť pridelenie a priradenie spektra pre mobilné širokopásmové pripojenie v závislosti na miestnych podmienkach, s cieľom získať čo najlepšie výhody pre občanov, priemysel a rovnako aj vládne ciele. Panel sa bude zaoberať týmito témami na základe skúseností z trhov v Európe i mimo nej."

Na konferencii aktívne vystúpia predstavitelia regulačných úradov, konzultačných spoločností a technologických firiem z viacerých krajín.

loga.jpg


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá