Image
5.2.2014 0 Comments

STREDOEURÓPSKE RÁDIOKOMUNIKAČNÉ DNI CERD 2014

Dňa 20. marca 2014 v hoteli SOREA REGIA Bratislava sa bude konať už 10. ročník odbornej konferencie Central European Radiocommunication Days (CERD).

Táto udalosť sa pripravuje v spolupráci s Regulačným úradom a odbornou podporou medzinárodných rádiokomunikačných organizácií.

Poslaním CERD konferencií je poskytnúť širšej odbornej verejnosti oficiálne fórum na aktívnu komunikáciu a prostredníctvom špičkových spíkrov každoročne ponúknuť aktuálne informácie z niektorej rádiokomunikačnej oblasti.

Na marec 2014 sú pripravené tieto témy:

Panel Jednotný digitálny trh / Efektívne využívanie rádiového spektra, ktorý bude predmetom diskusie dopoludňajšieho rokovania, sme zaradili s úmyslom reagovať na zámery Európskej komisie v tejto oblasti a ponúknuť nové prístupy k využívaniu rádiového spektra.

Andrew Stirling, vizionár rádiového spektra a digitálnej platformy zo spoločnosti Larkhill Consultancy Ltd a predseda panelu k tomu hovorí:

"Harmonizovaný prístup v rámci celého jednotného trhu je dôležitý pre uľahčenie inovácií v bezdrôtových technológiách. Vzhľadom k tomu, fragmentovaná regulácia frekvenčného spektra v celej Európe predstavuje výzvu, ale rýchly rast dopytu po bezdrôtovej dátovej kapacite je hnacou silou programu. V paneli budeme posudzovať možnosti a pravdepodobné scenáre pre bezdrôtový plán Európy - vrátane súhry medzi rozľahlými sieťami a rastúcim počtom hotspots/small cells".

Panel Rozvoj 4G/LTE / Mobilné širokopásmové siete sme pripravili vzhľadom k aktuálnosti témy (prebiehajúce výberové konania pre vydávanie individuálnych povolení na využívanie frekvencií v pásmach 800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz formou elektronickej aukcie v niektorých krajinách strednej a východnej Európy) a bude predmetom odpoludňajšieho programu. Budeme zvedaví, čo nám k možnostiam ďalšieho rozvoja mobilných širokopásmových sietí povedia skúsení odborníci z tohto panelu.

Simon Saunders, technický riaditeľ spoločnosti Real Wireless a predseda panelu povedal:

"Som rád, že predsedám tomuto dôležitému panelu: Naše skúsenosti ukazujú, že je potrebné prispôsobiť pridelenie a priradenie spektra pre mobilné širokopásmové pripojenie v závislosti na miestnych podmienkach, s cieľom získať čo najlepšie výhody pre občanov, priemysel a rovnako aj vládne ciele. Panel sa bude zaoberať týmito témami na základe skúseností z trhov v Európe i mimo nej."

Na konferencii aktívne vystúpia predstavitelia regulačných úradov, konzultačných spoločností a technologických firiem z viacerých krajín.

loga.jpg


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá