Image
7.4.2014 0 Comments

ST, SWAN a Orange Slovensko majú právoplatné povolenia

Blesk_telekom.jpg Spoločnosti Orange Slovensko, a. s., Slovak Telekom, a. s. a SWAN, a. s. majú právoplatné povolenia, ktorými im Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) určil podmienky používania pridelených frekvencií. Ako ďalej informoval hovorca úradu Roman Vavro, je to len časť povolení, ktoré RÚ vydá operátorom na základe ich žiadostí. Zároveň dodal, že spoločnosti SWAN a ST už majú všetky potrebné povolenia.

"Držitelia povolení sú povinní štvrťročne predložiť RÚ prehľad prevádzkovaných a zrušených základňových staníc," uviedol Vavro s tým, že v prípade pásma 800 MHz musia písomne oznámiť aj umiestnenie každej základňovej stanice najneskôr tri pracovné dni pred jej predpokladaným termínom spojazdnenia.

Podľa všeobecne záväzného právneho predpisu budú držitelia povolení od 1. januára 2016 štvrťročne platiť úhrady za používanie frekvencií v pridelených frekvenčných pásmach. Spoločnosti Orange Slovensko nadobudlo právnoplatnosť povolenie používať frekvencie v pásme 2 600 MHz 17. marca. Povolenie pre pásma 800 MHz a 2 600 MHz pre Slovak Telekom je právoplatné od 18. marca a mobilný operátor SWAN má právoplatné povolenie pre pásmo 1 800 MHz od 1. apríla.

Orange Slovensko, Slovak Telekom, SWAN a Telefónica Slovakia zaplatili začiatkom roka na účet regulátora za pridelenie frekvencií, ktoré si vydražili v elektronickej aukcii, prvú polovicu jednorazovej úhrady spolu vo výške 81,94 mil. eur. "Operátori si týmto splnili svoju prvú povinnosť stanovenú v povolení na používanie frekvencií z frekvenčných pásiem 800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz. Druhú polovicu sú povinní zaplatiť do konca mája," uviedol Vavro.

Výberové konanie začalo 28. augusta minulého roka, keď predchodca RÚ, Telekomunikačný úrad (TÚ) SR zverejnil výzvu na predkladanie ponúk na vydanie individuálnych povolení na používanie frekvencií zo spomínaných frekvenčných pásiem. Všetky povolenia vydal TÚ SR 30. decembra minulého roka.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Slovak Telekom predstavil Immmr - konkurenciu pre WhatsApp, Viber či Skype

07.12.2016 00:15

Slovak Telekom včera uviedol komunikačnú aplikáciu immmr, ktorá kombinuje komunikáciu cez WiFi a mobilné dáta. Aplikácia immmr umožňuje posielať správy a súbory, realizovať bezplatné hovory a videohov ...

Telekomunikácie

Telefonovanie v EÚ bude od leta lacnejšie

05.12.2016 00:07

Telefonovanie a spotreba dát v rámci EÚ budú od leta lacnejšie. Konštatoval to minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek. Na zasadnutí Rady EÚ v Bruseli sa totiž podarilo dosiahnuť ...

Telekomunikácie

Prieskum: Štvrtina mladých Slovákov sleduje televíziu v mobile alebo na tablete. SWAN im ponúka riešenie

08.11.2016 00:18

Poznáte ten idylický obraz, keď si večer celá rodina sadá spolu pred televíznu obrazovku a svorne pozerá program, na ktorom sa jej členovia dohodnú? Podľa prieskumu verejnej mienky takáto pohoda sa z  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá