Image
7.4.2014 0 Comments

ST, SWAN a Orange Slovensko majú právoplatné povolenia

Blesk_telekom.jpg Spoločnosti Orange Slovensko, a. s., Slovak Telekom, a. s. a SWAN, a. s. majú právoplatné povolenia, ktorými im Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) určil podmienky používania pridelených frekvencií. Ako ďalej informoval hovorca úradu Roman Vavro, je to len časť povolení, ktoré RÚ vydá operátorom na základe ich žiadostí. Zároveň dodal, že spoločnosti SWAN a ST už majú všetky potrebné povolenia.

"Držitelia povolení sú povinní štvrťročne predložiť RÚ prehľad prevádzkovaných a zrušených základňových staníc," uviedol Vavro s tým, že v prípade pásma 800 MHz musia písomne oznámiť aj umiestnenie každej základňovej stanice najneskôr tri pracovné dni pred jej predpokladaným termínom spojazdnenia.

Podľa všeobecne záväzného právneho predpisu budú držitelia povolení od 1. januára 2016 štvrťročne platiť úhrady za používanie frekvencií v pridelených frekvenčných pásmach. Spoločnosti Orange Slovensko nadobudlo právnoplatnosť povolenie používať frekvencie v pásme 2 600 MHz 17. marca. Povolenie pre pásma 800 MHz a 2 600 MHz pre Slovak Telekom je právoplatné od 18. marca a mobilný operátor SWAN má právoplatné povolenie pre pásmo 1 800 MHz od 1. apríla.

Orange Slovensko, Slovak Telekom, SWAN a Telefónica Slovakia zaplatili začiatkom roka na účet regulátora za pridelenie frekvencií, ktoré si vydražili v elektronickej aukcii, prvú polovicu jednorazovej úhrady spolu vo výške 81,94 mil. eur. "Operátori si týmto splnili svoju prvú povinnosť stanovenú v povolení na používanie frekvencií z frekvenčných pásiem 800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz. Druhú polovicu sú povinní zaplatiť do konca mája," uviedol Vavro.

Výberové konanie začalo 28. augusta minulého roka, keď predchodca RÚ, Telekomunikačný úrad (TÚ) SR zverejnil výzvu na predkladanie ponúk na vydanie individuálnych povolení na používanie frekvencií zo spomínaných frekvenčných pásiem. Všetky povolenia vydal TÚ SR 30. decembra minulého roka.


Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Telekomunikácie

Telekom predstavil nové technologické vychytávky aj zrýchlenie pripojenia k internetu

18.10.2016 00:07

Telekom predstavil viacero noviniek, ktoré pripravuje na nadchádzajúce predvianočné obdobie. Z technologických noviniek to bude okrem iného zrýchlenie prenosových rýchlostí pripojenia k internetu takm ...

Telekomunikácie 3

4ka ako prvá na Slovensku spúšťa do komerčnej prevádzky VoLTE volania

12.10.2016 00:15

Oddnes môžu už aj obyvatelia Slovenska využívať Voice over LTE (VoLTE), čo je revolučná technológia prinášajúca rýchlejšie spojenie volania a vyššiu kvalitu hlasu. Jej komerčnú prevádzku ako prvá spom ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá