Image
8.10.2016 0 Comments

SOFTIP prichádza s novinkou – službou letecký monitoring

Kompletná ponuka bezpilotného monitoringu, fotografovania a snímkovania zo vzduchu – to je novinka v portfóliu služieb spoločnosti SOFTIP. Pomocou bezpilotných zariadení (alebo jednoducho "dronov") a najnovšieho softvérového a technologického vybavenia je schopná zabezpečiť komplexný bezpilotný prieskum vrátane spracovania zosnímaných údajov.

SOFTIP prevádzkuje viacero bezpilotných zariadení vybavených najmodernejšou technikou pre fotografovanie a snímkovanie zo vzduchu. Vďaka profesionálnemu vybaveniu a softvérovo a technologicky zabezpečenému laboratóriu pre účely spracovania získaných údajov ponúka komplexné služby leteckého monitoringu. To zahŕňa napríklad topografické mapovanie, služby pre poľnohospodárov a lesníkov, ale aj pozorovanie a hliadkovanie nad potrubiami a inými nadzemnými vedeniami, či monitorovanie vodných tokov a vodných diel.

Úlohou bezpilotného monitoringu je aj vizuálna inšpekcia ťažko dostupných objektov ako napr. komínov, infračervený (termálny) monitoring objektov a budov, kontrola zdravotného stavu pestovaných plodín a lesných porastov, sledovanie stád a poľnohospodárskych plôch, mapovanie divej zveri, vyhľadávanie a kontrola skládok odpadov, alebo monitoring prírodných katastrof po požiaroch, povodniach a víchriciach.

SOFTIP pre účely vývoja a prevádzky bezpilotných systémov vyhradil špecializovaný tím odborníkov v rámci divízie ESS prioritne orientovanej na zákazkové informačné systémy. „Považujeme túto oblasť za veľmi perspektívnu a veríme, že vďaka špičkovému vybaveniu sa staneme významným hráčom v oblasti bezpilotného monitoringu,“  hovorí Marek Sedliak, riaditeľ pre inovácie spoločnosti SOFTIP.

Samozrejmou súčasťou novej ponuky je garancia súladu so všetkými legislatívnymi požiadavkami. SOFTIP je držiteľom povolenia Dopravného úradu SR na vykonávanie leteckých prác s využitím bezpilotných prostriedkov. Spĺňa taktiež podmienky Ministerstva obrany SR v oblasti bezpilotného monitoringu pre fotografovanie a snímkovanie zo vzduchu.

Viac informácií na www.softip.sk.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá