Image
8.10.2016 0 Comments

SOFTIP prichádza s novinkou – službou letecký monitoring

Kompletná ponuka bezpilotného monitoringu, fotografovania a snímkovania zo vzduchu – to je novinka v portfóliu služieb spoločnosti SOFTIP. Pomocou bezpilotných zariadení (alebo jednoducho "dronov") a najnovšieho softvérového a technologického vybavenia je schopná zabezpečiť komplexný bezpilotný prieskum vrátane spracovania zosnímaných údajov.

SOFTIP prevádzkuje viacero bezpilotných zariadení vybavených najmodernejšou technikou pre fotografovanie a snímkovanie zo vzduchu. Vďaka profesionálnemu vybaveniu a softvérovo a technologicky zabezpečenému laboratóriu pre účely spracovania získaných údajov ponúka komplexné služby leteckého monitoringu. To zahŕňa napríklad topografické mapovanie, služby pre poľnohospodárov a lesníkov, ale aj pozorovanie a hliadkovanie nad potrubiami a inými nadzemnými vedeniami, či monitorovanie vodných tokov a vodných diel.

Úlohou bezpilotného monitoringu je aj vizuálna inšpekcia ťažko dostupných objektov ako napr. komínov, infračervený (termálny) monitoring objektov a budov, kontrola zdravotného stavu pestovaných plodín a lesných porastov, sledovanie stád a poľnohospodárskych plôch, mapovanie divej zveri, vyhľadávanie a kontrola skládok odpadov, alebo monitoring prírodných katastrof po požiaroch, povodniach a víchriciach.

SOFTIP pre účely vývoja a prevádzky bezpilotných systémov vyhradil špecializovaný tím odborníkov v rámci divízie ESS prioritne orientovanej na zákazkové informačné systémy. „Považujeme túto oblasť za veľmi perspektívnu a veríme, že vďaka špičkovému vybaveniu sa staneme významným hráčom v oblasti bezpilotného monitoringu,“  hovorí Marek Sedliak, riaditeľ pre inovácie spoločnosti SOFTIP.

Samozrejmou súčasťou novej ponuky je garancia súladu so všetkými legislatívnymi požiadavkami. SOFTIP je držiteľom povolenia Dopravného úradu SR na vykonávanie leteckých prác s využitím bezpilotných prostriedkov. Spĺňa taktiež podmienky Ministerstva obrany SR v oblasti bezpilotného monitoringu pre fotografovanie a snímkovanie zo vzduchu.

Viac informácií na www.softip.sk.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá