Image
2.12.2015 0 Comments

SLOVLOG 2015: Novinky a inovácie

Deviaty ročník fóra SLOVLOG, ktorý sa konal 26. novembra v bratislavskom Radisson Blu Carlton Hoteli, vďaka bohatému programu opäť prilákal celý rad odborníkov z logistickej brandže, či už zo strany poskytovateľov logistických služieb, alebo ich užívateľov. Množstvo tém, prednášok i štyri panelové diskusie priniesli i skorší začiatok konferencie oproti minulým ročníkom.

Konferenčný program prilákal 180 logistikov, pričom polovicu z nich tvorili logistickí manažéri výrobných a obchodných firiem. Na večerný Logistický Business Mixer, ktorý bezprostredne nadväzoval na konferenčnú časť zavítalo 220 logistických odborníkov. SLOVLOG 2015 sa zameral predovšetkým na nové trendy v logistických procesoch a efektivitu logistických procesov, ale neobišiel ani ďalšie dôležité témy.

Šetrenie energie

Konferenciu SLOVLOG odštartoval Miloš Mervart, CCSO spoločnosti METRANS /Danubia/. Vo svojej prezentácii sa zameral na súčasný stav i trendy v oblasti kombinovanej dopravy. Zároveň predstavil aj terminály spoločnosti i prepravné trasy. Na jeho prednášku nadviazal Ján Farkaš, riaditeľ Odboru železničnej a kombinovanej dopravy Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, ktorý predstavil projekt štátneho intermodálneho terminálu v Žiline-Tepličke. Spomenul i možnosti prepravy tovarov z Číny po železnici.

Andrea Pancotti, Manager Sales & Energy Services zo spoločnosti Slovenské elektrárne účastníkom konferencie predstavil energeticky efektívne riešenia pre logistické centrá, vďaka ktorým môžu nájomcovia ušetriť nemalé finančné prostriedky. Jeho kolega Zoltán Kovács ukázal na konkrétnych príkladoch, ako znížiť náklady za osvetlenie logistických hál. V programe konferencie bola i jedna prípadová štúdia venovaná automatizácii zásobovania výrobných liniek. Prezentovali ju Marek Maťovčík, project manager spoločnosti SysTech Group, a Mário Rapant, špecialista na dopravníkové systémy automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia.

Kde nájsť ľudí?

Druhý blok konferencie priniesol ďalšie zaujímavé témy. Na úvod Andrea Janíčková, obchodná riaditeľka spoločnosti INDEX NOSLUŠ priblížila fungovanie agentúr dočasného zamestnávania a ako môžu pomôcť logistickým firmám pri hľadaní pracovníkov. Následná panelová diskusia, ktorej sa zúčastnili Katarína Zemánková, Key Account Manager, INDEX NOSLUŠ, a Pavol Jančovič, CEO spoločnosti TOPNAD, sa tiež venovala personálnym otázkam - nedostatku pracovných síl a kde ich hľadať.

Anton Brath, Senior Property Manager Czech Republic & Slovakia spoločnosti Prologis, a Richard Lamper, CEO firmy ČSAD Invest Logistics sa v ďalšej panelovej diskusii zaoberali facility managementom a jeho najnovším trendom.

Do zákulisia najväčšieho internetového kníhkupectva na Slovensku zaviedol prítomných Martin Štrba, riaditeľ e-shopu a vedúci logistiky spoločnosti Martinus.sk. Predstavil nielen logistický koncept e-shopu, ale aj spôsob, ako zvládnuť sezónne výkyvy.

Zábava pri rocku

Tretí blok opäť začal panelovou diskusiou, tento krát pod názvom Dodávatelia vs. zákazníci - partneri alebo nepriatelia? O cenách za logistické služby, o tendroch a vyjednávaní diskutovali Peter Mészáros, prokurista spoločnosti Duvenbeck Slovakia, a Richard Bebjak, M&S manager firmy DHL Parcel Slovensko. Prepracovaný systém vnútropodnikovej logistiky často zaručuje vysokú konkurencieschopnosť firmy a je kľúčom k jej úspechu na trhu. Trendy v oblasti manipulačnej techniky pre intralogistiku predstavil Jiří Ovesný, špecialista pre intralogistické riešenia zo spoločnosti STILL SR. Svetom IT riešení pre objednávanie dopravy zase previedol účastníkov konferencie Peter Čačo, riaditeľ pobočky, TRANS.eu.

Posledným bodom programu bola netradičná panelová diskusia s jediným účastníkom, keďže ostatní museli na poslednú chvíľu svoju účasť zo zdravotných dôvodov zrušiť. Marián Jančík, Head of System Freight spoločnosti DB Schenker Slovakia, však svoju úlohu zvládol na výbornú a vysvetlil plnej sále ako je možné skrátiť distribučné časy v oblasti FMCG.

Pravidelnou súčasťou fóra SLOVLOG bola sekcia BUSINESSLOG, ktorej úlohou je pomôcť logistickým odborníkom pri ich ďalšej práci seed-datingovým systémom stretnutí. Tých bolo tento krát 55. Vyvrcholením celodenného programu bol XVIII. Logistický Business Mixer v priestoroch hotela Radisson Blu Carlton. Pre účastníkov workshopu a ďalších pozvaných VIP hostí pripravili organizátori bohatý obchodno - zábavný program. Atmosféru spríjemňovala dievčenská rocková kapela Poison Candy, pole dance, tetovacie štúdio, ochutnávka vína i kokteilov a rautové občerstvenie.

Zabava pocas vecerneho Business Mixeru.jpg

SLOVLOG s množstvom partnerov

Generálnymi partnermi SLOVLOG 2015 boli spoločnosti Slovenské elektrárne a STLL SR, partnermi sa stali spoločnosti DHL Logistics (Slovakia), DHL Parcel Slovensko, Systech Group, Asti,Tyros Loading Systems, Trans.eu, Schoeller Allibert, Goodman a EKOBAL. Špeciálnymi partnermi fóra boli: VGP Group, Prologis, BITO-Skladovacia technika, INDEX NOSLUŠ, WAU Studio, Aquapalace Hotel Prague, RADIUM, J.A.Clean, D.S.Smith, JK Logistika a Hoppecke.

XVIII. Logistický Business Mixer z pozície partnera podporila spoločnosť Goodman, partnermi vína sa stali spoločnosti Systech Group a Asti.

Mediálnymi partnermi tohto ročníka sa stali časopisy Systémy Logistiky, Tovar & Predaj, Svět balení, logistický portál LogisticsATOZ.sk, logistický portál Logistický monitor.sk, ČESMAD Slovakia, education.sk, konferencie.sk, PC REVUE, IT Systems, SystemNEWS, SystemOnLine.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá