20.12.2012 0 Comments

SLOVÁCI TENTO ROK MINÚ NA DARČEKY KUPOVANÉ CEZ INTERNET O 39 EUR MENEJ AKO MINULÝ ROK

Vianočné darčeky cez internet nakupujú takmer dve tretiny Slovákov (62%). Vyplýva to z posledného prieskumu agentúry TNS Slovakia, ktorý bol realizovaný v novembri tohto roku na reprezentatívnej vzorke 500 respondentov.

Vo väčšej miere si týmto spôsobom zadovážia darčeky práve vysokoškolsky vzdelaní ľudia (73%) a ľudia s úplným stredoškolským vzdelaním (69%). Cez internet viac plánujú nakupovať vianočné darčeky mladí ľudia vo veku 18 - 29 rokov (70%) a 30 - 39 rokov (77%).

Situácia je podobná ako v minulom roku, kedy plánovalo kúpiť vianočný darček cez internet 64% Slovákov. Minuloročné Vianoce kúpili respondenti v priemere 4 darčeky v hodnote 203 Eur. Tento rok plánujú Slováci minúť na darčeky kupované cez internet o niečo menej, len 164 Eur.

Po minuloročných Vianociach museli reklamácie darčekov, kúpených cez internet, riešiť len 4% nakupujúcich.

A aké darčeky plánujú nakupovať cez internet Slováci tento rok? Najčastejšie kupovaným darčekom cez internet, bude u viac ako polovice Slovákov (51%), kniha. Viac ako štvrtina Slovákov kúpi cez internet oblečenie (26%), parfúmy a hračky (oba po 25%). Často kupovanými darčekmi sú aj počítače, notebooky, tablety, softvér, hardvér (16%) a bežná kozmetika (15%). Ženy častejšie plánujú nakupovať knihy, oblečenie, hračky a vitamínové doplnky, muži zase technologické zariadenia ako sú počítače, tablety, hardvér, softvér, audio-video prehrávače, športové vybavenie a potreby pre domácich majstrov.

Hlavným dôvodom prečo Slováci nakupujú cez internet je skoro pre tretinu respondentov úspora peňazí (29%). Samozrejme dôležitým faktorom je aj to, že nakupovanie z pohodlia domova ušetrí Slovákom čas (23%) a taktiež aj to, že nemusia nikam chodiť a vyberať (18%).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá