20.12.2012 0 Comments

SLOVÁCI TENTO ROK MINÚ NA DARČEKY KUPOVANÉ CEZ INTERNET O 39 EUR MENEJ AKO MINULÝ ROK

Vianočné darčeky cez internet nakupujú takmer dve tretiny Slovákov (62%). Vyplýva to z posledného prieskumu agentúry TNS Slovakia, ktorý bol realizovaný v novembri tohto roku na reprezentatívnej vzorke 500 respondentov.

Vo väčšej miere si týmto spôsobom zadovážia darčeky práve vysokoškolsky vzdelaní ľudia (73%) a ľudia s úplným stredoškolským vzdelaním (69%). Cez internet viac plánujú nakupovať vianočné darčeky mladí ľudia vo veku 18 - 29 rokov (70%) a 30 - 39 rokov (77%).

Situácia je podobná ako v minulom roku, kedy plánovalo kúpiť vianočný darček cez internet 64% Slovákov. Minuloročné Vianoce kúpili respondenti v priemere 4 darčeky v hodnote 203 Eur. Tento rok plánujú Slováci minúť na darčeky kupované cez internet o niečo menej, len 164 Eur.

Po minuloročných Vianociach museli reklamácie darčekov, kúpených cez internet, riešiť len 4% nakupujúcich.

A aké darčeky plánujú nakupovať cez internet Slováci tento rok? Najčastejšie kupovaným darčekom cez internet, bude u viac ako polovice Slovákov (51%), kniha. Viac ako štvrtina Slovákov kúpi cez internet oblečenie (26%), parfúmy a hračky (oba po 25%). Často kupovanými darčekmi sú aj počítače, notebooky, tablety, softvér, hardvér (16%) a bežná kozmetika (15%). Ženy častejšie plánujú nakupovať knihy, oblečenie, hračky a vitamínové doplnky, muži zase technologické zariadenia ako sú počítače, tablety, hardvér, softvér, audio-video prehrávače, športové vybavenie a potreby pre domácich majstrov.

Hlavným dôvodom prečo Slováci nakupujú cez internet je skoro pre tretinu respondentov úspora peňazí (29%). Samozrejme dôležitým faktorom je aj to, že nakupovanie z pohodlia domova ušetrí Slovákom čas (23%) a taktiež aj to, že nemusia nikam chodiť a vyberať (18%).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá