Image
7.5.2014 0 Comments

SF STU predlžuje termín podania prihlášok, absolventi zarobia viac ako 1 100 eur

strojnicka_fakulta.JPG Strojnícka fakulta STU v Bratislave predlžuje prvé kolo prijímacieho konania na bakalársky stupeň štúdia do 31. mája 2014. Úspešní uchádzači získajú kvalitné technické vzdelanie prepojené s praxou. Absolventov čaká bezproblémové uplatnenie na trhu práce a vysoký nástupný plat.

Najlepší študenti so štipendiom, absolventi s nástupným platom vyše 1 100 eur
Strojnícka fakulta STU v Bratislave ponúka akreditované študijné programy v oblasti aplikovanej mechaniky a mechatroniky, energetického strojárstva, výrobných systémov a manažérstva kvality.

"Naša škola dá študentom všestranné vzdelanie, s ktorým sa nestratia ani v príbuzných technických odboroch. Dobrých matematikárov a fyzikárov berieme bez prijímačiek a 10 % najlepších študentov získa prospechové štipendium od 250 do 500 eur," hovorí prof. Ing. Ľubomír Šooš, PhD., dekan Strojníckej fakulty STU v Bratislave. Celé bakalárske štúdium je navyše možné absolvovať aj v anglickom jazyku. "Absolventi Strojníckej fakulty STU sa môžu pochváliť zamestnanosťou viac ako 98 % a priemerným nástupným platom viac ako 1 100 eur," dodáva dekan.

Potvrdzujú to aj slová veľkých zamestnávateľov, ktorí kvalitných strojárov potrebujú ako soľ. "Náš závod každoročne hľadá absolventov strojárskych odborov, ktorí sú dobre pripravení nielen teoreticky, ale majú aj isté praktické skúsenosti. Veľmi sa nám osvedčujú práve absolventi Strojníckej fakulty STU v Bratislave," hovorí Peter Švec, hovorca Peugeot Citroën Slovakia.

Budúci strojári však nie sú žiadaní iba vo veľkých koncernoch. Zakladajú si aj vlastné inovatívne startupy. "Bez štúdia na Strojníckej fakulte STU by som bol iba remeselník. Na strojarine som stretol podobne zmýšľajúcich ľudí, ktorí sú dobrí v rôznych oblastiach techniky," hovorí Ján Meszároš, absolvent a bývalý kapitán tímu elektrickej formule STUBA Green Team, ktorý dnes s tímom vo vlastnej spoločnosti e-Sense Slovakia vyvíja technológie aj pre elektromobily. Príbehy ďalších úspešných absolventov nájdete na http://studuj.sjf.stuba.sk.

Teória s praxou

Spojenie teórie s praxou nie je na Strojníckej fakulte STU len prázdnou frázou. Teoretické vyučovanie je naviazané na množstvo praktických cvičení v laboratóriách a dielňach. Ako jediná fakulta na Slovensku ponúka možnosť zapojiť sa do projektov študentskej formuly. Tri tímy Strojníckej fakulty STU pretekajú na slávnych okruhoch ako Silverstone alebo Hockenheim, ktoré skutočne otestujú praktické zručnosti budúcich inžinierov.

Pomoc pre zvládnutie matematiky a fyziky

Strojnícka fakulta STU je známa náročnou matematikou a fyzikou. Ak maturant nevyniká v matematike alebo fyzike, môže sa na tieto predmety pripraviť na stránke http://otestujsa.sjf.stuba.sk. Pre študentov stredných škôl fakulta pripravila špeciálne testy, ktoré preveria ich znalosti a pripravia ich na prijímačky. Navyše, počas štúdia organizujeme doučovania, ktoré študentom pomôžu pochopiť náročné predmety.

Prihlášky až do konca mája

Ak si maturanti nestihli podať prihlášku, stále majú čas. Strojnícka fakulta STU v Bratislave predĺžila termín podania prihlášok až do 31. mája 2014. Prihlášku je možné vyplniť online na webe Strojníckej fakulty STU:

http://studuj.sjf.stuba.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá