Image
7.5.2014 0 Comments

SF STU predlžuje termín podania prihlášok, absolventi zarobia viac ako 1 100 eur

strojnicka_fakulta.JPG Strojnícka fakulta STU v Bratislave predlžuje prvé kolo prijímacieho konania na bakalársky stupeň štúdia do 31. mája 2014. Úspešní uchádzači získajú kvalitné technické vzdelanie prepojené s praxou. Absolventov čaká bezproblémové uplatnenie na trhu práce a vysoký nástupný plat.

Najlepší študenti so štipendiom, absolventi s nástupným platom vyše 1 100 eur
Strojnícka fakulta STU v Bratislave ponúka akreditované študijné programy v oblasti aplikovanej mechaniky a mechatroniky, energetického strojárstva, výrobných systémov a manažérstva kvality.

"Naša škola dá študentom všestranné vzdelanie, s ktorým sa nestratia ani v príbuzných technických odboroch. Dobrých matematikárov a fyzikárov berieme bez prijímačiek a 10 % najlepších študentov získa prospechové štipendium od 250 do 500 eur," hovorí prof. Ing. Ľubomír Šooš, PhD., dekan Strojníckej fakulty STU v Bratislave. Celé bakalárske štúdium je navyše možné absolvovať aj v anglickom jazyku. "Absolventi Strojníckej fakulty STU sa môžu pochváliť zamestnanosťou viac ako 98 % a priemerným nástupným platom viac ako 1 100 eur," dodáva dekan.

Potvrdzujú to aj slová veľkých zamestnávateľov, ktorí kvalitných strojárov potrebujú ako soľ. "Náš závod každoročne hľadá absolventov strojárskych odborov, ktorí sú dobre pripravení nielen teoreticky, ale majú aj isté praktické skúsenosti. Veľmi sa nám osvedčujú práve absolventi Strojníckej fakulty STU v Bratislave," hovorí Peter Švec, hovorca Peugeot Citroën Slovakia.

Budúci strojári však nie sú žiadaní iba vo veľkých koncernoch. Zakladajú si aj vlastné inovatívne startupy. "Bez štúdia na Strojníckej fakulte STU by som bol iba remeselník. Na strojarine som stretol podobne zmýšľajúcich ľudí, ktorí sú dobrí v rôznych oblastiach techniky," hovorí Ján Meszároš, absolvent a bývalý kapitán tímu elektrickej formule STUBA Green Team, ktorý dnes s tímom vo vlastnej spoločnosti e-Sense Slovakia vyvíja technológie aj pre elektromobily. Príbehy ďalších úspešných absolventov nájdete na http://studuj.sjf.stuba.sk.

Teória s praxou

Spojenie teórie s praxou nie je na Strojníckej fakulte STU len prázdnou frázou. Teoretické vyučovanie je naviazané na množstvo praktických cvičení v laboratóriách a dielňach. Ako jediná fakulta na Slovensku ponúka možnosť zapojiť sa do projektov študentskej formuly. Tri tímy Strojníckej fakulty STU pretekajú na slávnych okruhoch ako Silverstone alebo Hockenheim, ktoré skutočne otestujú praktické zručnosti budúcich inžinierov.

Pomoc pre zvládnutie matematiky a fyziky

Strojnícka fakulta STU je známa náročnou matematikou a fyzikou. Ak maturant nevyniká v matematike alebo fyzike, môže sa na tieto predmety pripraviť na stránke http://otestujsa.sjf.stuba.sk. Pre študentov stredných škôl fakulta pripravila špeciálne testy, ktoré preveria ich znalosti a pripravia ich na prijímačky. Navyše, počas štúdia organizujeme doučovania, ktoré študentom pomôžu pochopiť náročné predmety.

Prihlášky až do konca mája

Ak si maturanti nestihli podať prihlášku, stále majú čas. Strojnícka fakulta STU v Bratislave predĺžila termín podania prihlášok až do 31. mája 2014. Prihlášku je možné vyplniť online na webe Strojníckej fakulty STU:

http://studuj.sjf.stuba.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá