Image
30.11.2016 0 Comments

SES zaistí kapacitu nových HDTV kanálov pre M7 Group v strednej a východnej Európe

Nový transpondér, ktorý si spoločnosť M7 prenajala, bude hostiť všetky kanály Českej televízie vo vysokom rozlíšení HD; zároveň došlo tiež k predĺženiu existujúcej kapacity, čo umožní skupine M7 aj naďalej poskytovať HD kvalitu divákom satelitnej platformy Skylink na Slovensku aj v Českej republike. 

Spoločnosť SES S.A. (Parížska burza NYSE Euronext a Luxemburská burza: SESG) dnes oznámila, že s poskytovateľom satelitnej televízie, spoločnosťou M7 Group, uzavrela zmluvu na rozšírenie existujúcej kapacity a zároveň predĺžila existujúci kontrakt na vysielanie zo satelitu ASTRA 3B na pozícii 23,5° východne.

Nová viacročná dohoda umožní M7 Group vysielať všetky HD programy českej verejnoprávnej televízie, rovnako ako nové HD programy satelitnej platformy Skylink do slovenských a českých domácností. Obnovenie kapacity umožní M7, aby aj naďalej distribuovala širokú ponuku HD kanálov na Skylinku, ktorý má postavenie vedúcej satelitnej televíznej platformy v týchto krajinách, v ktorých obsluhuje viac ako 2 milióny domácností.

„Podpis tejto dohody nám umožní naplniť súčasné a budúce požiadavky divákov v súvislosti s lepšou kvalitou obrazu a novými programami v Slovenské a Českej republike, čo ďalej posilní našu pozíciu na týchto trhoch s vysoko konkurenčnom prostredím," uviedol Hans Troelstra, výkonný riaditeľ spoločnosti M7 Group. „SES pre nás bol vždy spoľahlivým technologickým partnerom v zaisťovaní kvalitného televízneho zážitku pre našich divákov a tešíme sa na pokračovanie tejto spolupráce."

„M7 Group je naším dlhoročným partnerom a sme radi, že sa naša spolupráca rozvíja," uviedol Ferdinand Kayser, obchodný riaditeľ SES. „M7 zaujíma vedúce postavenie v oblasti televízneho vysielania vo vysokom rozlíšení na Slovensku aj v Českej republike a nás teší, že aj naďalej môžeme prispievať k tomuto úspechu poskytovaním spoľahlivých satelitných služieb."

Autor: TS SES

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá