29.4.2016 0 Comments

SES s Eurovision spolu odvysielajú letnú olympiádu v Riu

SES S.A., popredný svetový satelitný operátor, dnes oznámil všetkým športovým fanúšikom, že uzavrel dohodu s vysielacou spoločnosťou Eurovision o prenose z olympijských hier v Rio de Janeiro 2016.

Súčasťou dohody je prenájom niekoľkých transpondérov na satelite NSS-806 v priebehu júla a augusta 2016 spoločnosti Eurovision, ktorý umožní satelitným operátorom z celého sveta intenzívne pokrytie olympiády v Riu a distribúciu ďalších veľkých športových podujatí.

Satelit NSS-806, ktorý sa nachádza na prémiovej orbitálnej pozícii 47.5° W, poskytuje vynikajúce pokrytie územia Brazílie a bol preto jedným z hlavných satelitov, využitých na vysielanie prenosov zo Svetového pohára FIFA 2014 do domácností divákov v Severnej a Latinskej Amerike, Európe a Ázii.

So SES spolupracujeme už niekoľko rokov a vždy sa môžeme spoľahnúť na ich odbornosť a vysokú flexibilitu pri napĺňaní našich vysielacích potrieb. Bezchybný prenos futbalových zápasov z Brazílie do ďalších častí sveta počas posledného Svetového pohára sme opäť dosiahli vďaka špecializovanému zákazníckemu servisu od SES,” uviedol riaditeľ siete Eurovision Graham Warren.

"V dnešnom svete každý očakáva, že bude môcť sledovať športové podujatia naživo. Sme hrdí na to, že silnou stránkou satelitu je aj naďalej jeho schopnosť poskytovať vynikajúcu kvalitu obrazu najmenej jednej tretine svetovej populácie naraz prostredníctvom jediného lúča. Žiadna iná infraštruktúra nie je taká efektívna z pohľadu nákladov,“ zhodnotil Richard Lamb, riaditeľ oddelenia pre službu príležitostného využitia satelitnej kapacity v spoločnosti SES.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Tlačové správy 1

VESMÍR: Sonda Schiaparelli sa zrejme zničila pri pristávaní na Marse

24.10.2016 15:35

Sonda Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) identifikovala na povrchu Marsu tmavú škvrnu, ktorá podľa vedcov s najväčšou pravdepodobnosťou predstavu ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá