Image
13.9.2016 0 Comments

SES predvedie tri ukážky Ultra HD vysielania z prémiovej pozície 19,2°E

SES S.A. (Parížska burza NYSE Euronext a Luxemburská burza: SESG) dnes oznámila, že na práve prebiehajúcej konferencii IBC 2016 v Amsterdame predvedie tri ukážky vysielania Ultra HD (UHD) s vysokým dynamickým rozsahom (HDR).

V rámci jednej ukážky bude predvedený testovací kanál UHD HDR, ktorý SES spustila počas svojich Industry Days v máji tohto roka a ktorého obsah vytvára spoločnosť LG Electronics. Na demonštráciu bude využitá plochá obrazovka LGE OLED s uhlopriečkou 65 palcov. Kanál bude kódovaný v hybridnom formáte Log Gamma (HLG), ktorý je spätne kompatibilný s technológiou HDR, vyvinutou spoločnosťami BBC a NHK.

Druhá demonštrácia predstaví dve sady obsahu v rozlíšení UHD, vytvorené spoločnosťami Samsung a SES. Vysielanie prebehne na 75-palcovej televízii Samsung Quantum dot SUHD a rovnako využije formát HLG.

Tretia demonštrácia UHD vysielania predstaví spätne kompatibilnú technológiu HDR Technicolor/Philips na 65-palcovej plochej obrazovke LGE OLED, ktorá bude pripojená k set-top-boxu Technicolor.

Thomas Wrede, viceprezident spoločnosti SES pre prijímacie systémy, poznamenal: „Funkcia HDR bude kľúčová pre ďalšie generácie Ultra HD, pretože umožňuje omnoho vyšší kontrast a ponúka realistickejší zážitok zo sledovania. Spolupráca s hlavnými priemyselnými hráčmi je pre ďalší vývoj v tejto oblasti nevyhnutná."

Spoločnosť SES vytvorila novú ukážkovú slučku, ktorá demonštruje ohromujúcu kvalitu obrazu v Ultra HD prijímanom prostredníctvom satelitu a dokazuje, ako táto technológia umocňuje zážitok zo sledovania televízie. Nový video obsah bude zaradený aj na SES Ultra HD demo kanály, ktoré sú dostupné zo satelitov na pozíciách 19,2°E, 28,2°E, 23,5°E, 31,5°E a 5°E.

Informácie o naladení demo kanálov sú dostupné tu: http://www.ses.com/ultra-hd

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá