Image
13.9.2016 0 Comments

SES predvedie tri ukážky Ultra HD vysielania z prémiovej pozície 19,2°E

SES S.A. (Parížska burza NYSE Euronext a Luxemburská burza: SESG) dnes oznámila, že na práve prebiehajúcej konferencii IBC 2016 v Amsterdame predvedie tri ukážky vysielania Ultra HD (UHD) s vysokým dynamickým rozsahom (HDR).

V rámci jednej ukážky bude predvedený testovací kanál UHD HDR, ktorý SES spustila počas svojich Industry Days v máji tohto roka a ktorého obsah vytvára spoločnosť LG Electronics. Na demonštráciu bude využitá plochá obrazovka LGE OLED s uhlopriečkou 65 palcov. Kanál bude kódovaný v hybridnom formáte Log Gamma (HLG), ktorý je spätne kompatibilný s technológiou HDR, vyvinutou spoločnosťami BBC a NHK.

Druhá demonštrácia predstaví dve sady obsahu v rozlíšení UHD, vytvorené spoločnosťami Samsung a SES. Vysielanie prebehne na 75-palcovej televízii Samsung Quantum dot SUHD a rovnako využije formát HLG.

Tretia demonštrácia UHD vysielania predstaví spätne kompatibilnú technológiu HDR Technicolor/Philips na 65-palcovej plochej obrazovke LGE OLED, ktorá bude pripojená k set-top-boxu Technicolor.

Thomas Wrede, viceprezident spoločnosti SES pre prijímacie systémy, poznamenal: „Funkcia HDR bude kľúčová pre ďalšie generácie Ultra HD, pretože umožňuje omnoho vyšší kontrast a ponúka realistickejší zážitok zo sledovania. Spolupráca s hlavnými priemyselnými hráčmi je pre ďalší vývoj v tejto oblasti nevyhnutná."

Spoločnosť SES vytvorila novú ukážkovú slučku, ktorá demonštruje ohromujúcu kvalitu obrazu v Ultra HD prijímanom prostredníctvom satelitu a dokazuje, ako táto technológia umocňuje zážitok zo sledovania televízie. Nový video obsah bude zaradený aj na SES Ultra HD demo kanály, ktoré sú dostupné zo satelitov na pozíciách 19,2°E, 28,2°E, 23,5°E, 31,5°E a 5°E.

Informácie o naladení demo kanálov sú dostupné tu: http://www.ses.com/ultra-hd

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá