Image
13.9.2016 0 Comments

SES predvedie tri ukážky Ultra HD vysielania z prémiovej pozície 19,2°E

SES S.A. (Parížska burza NYSE Euronext a Luxemburská burza: SESG) dnes oznámila, že na práve prebiehajúcej konferencii IBC 2016 v Amsterdame predvedie tri ukážky vysielania Ultra HD (UHD) s vysokým dynamickým rozsahom (HDR).

V rámci jednej ukážky bude predvedený testovací kanál UHD HDR, ktorý SES spustila počas svojich Industry Days v máji tohto roka a ktorého obsah vytvára spoločnosť LG Electronics. Na demonštráciu bude využitá plochá obrazovka LGE OLED s uhlopriečkou 65 palcov. Kanál bude kódovaný v hybridnom formáte Log Gamma (HLG), ktorý je spätne kompatibilný s technológiou HDR, vyvinutou spoločnosťami BBC a NHK.

Druhá demonštrácia predstaví dve sady obsahu v rozlíšení UHD, vytvorené spoločnosťami Samsung a SES. Vysielanie prebehne na 75-palcovej televízii Samsung Quantum dot SUHD a rovnako využije formát HLG.

Tretia demonštrácia UHD vysielania predstaví spätne kompatibilnú technológiu HDR Technicolor/Philips na 65-palcovej plochej obrazovke LGE OLED, ktorá bude pripojená k set-top-boxu Technicolor.

Thomas Wrede, viceprezident spoločnosti SES pre prijímacie systémy, poznamenal: „Funkcia HDR bude kľúčová pre ďalšie generácie Ultra HD, pretože umožňuje omnoho vyšší kontrast a ponúka realistickejší zážitok zo sledovania. Spolupráca s hlavnými priemyselnými hráčmi je pre ďalší vývoj v tejto oblasti nevyhnutná."

Spoločnosť SES vytvorila novú ukážkovú slučku, ktorá demonštruje ohromujúcu kvalitu obrazu v Ultra HD prijímanom prostredníctvom satelitu a dokazuje, ako táto technológia umocňuje zážitok zo sledovania televízie. Nový video obsah bude zaradený aj na SES Ultra HD demo kanály, ktoré sú dostupné zo satelitov na pozíciách 19,2°E, 28,2°E, 23,5°E, 31,5°E a 5°E.

Informácie o naladení demo kanálov sú dostupné tu: http://www.ses.com/ultra-hd

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá