11.4.2014 0 Comments

SAS v kvadrantoch Gartneru opäť medzi najlepšími

Poradenská agentúra Gartner, ktorá každoročne vyhodnocuje najlepšie podnikové IT produkty, zaradila softvérové riešenia spoločnosti SAS pre rok 2014 do kvadrantu lídrov, a to hneď v dvoch oblastiach. Prvou je kategória Business Intelligence a Analytics Platforms (softvérové riešenia pre biznis inteligenciu a analýzy dát) a druhou kategória Advanced Analytics Platforms (riešenia pre pokročilú analytiku).

Prvé hodnotenie softvérov určených na biznis inteligenciu a analytiku sa sústredilo na vizualizáciu, reportovanie a analýzy dát, ktoré využívajú hlavne biznis analytici. V druhom porovnávaní sa Gartner zameral na prediktívne analýzy dát a zložité modelovanie, ktoré firmám pomáha nájsť napríklad nové lukratívne trhové príležitosti, predpovedať potenciálne hrozby, alebo prehĺbiť vzťahy so zákazníkmi.

Silnou stránkou rastúceho portfólia analytického softvéru SAS-u nie sú len výnimočné schopnosti analyzovať dáta, ale aj prispôsobenie produktov pre rozličné odvetvia, napríklad bankovníctvo a poisťovníctvo, obchodné reťazce, utility, telekomunikačných operátorov, alebo pre verejný sektor či zdravotníctvo.

SAS Visual Analytics, ktorý prišiel na slovenský trh začiatkom roku 2013, navyše k osvedčeným analytickým schopnostiam pridáva možnosť interaktívnej práce s dátami v grafickej podobe a intuitívne rozhranie, vďaka čomu vedia robiť sofistikované analýzy dát aj manažéri bez technických znalostí.

SAS je podľa analytikov tradične bezpečnou voľbou pre organizácie, ktoré potrebujú pokročilé analytické nástroje. „Ochota načúvať spätnej väzbe od klientov, silná používateľská základňa a kvalita produktov sú dôvodom celkovo vysokej spokojnosti zákazníkov s riešeniami SAS-u," uvádzajú analytici Gartneru v hodnotení dodávateľov pokročilého analytického softvéru.

Gartner definuje pokročilú analytiku ako „analýzy všetkých typov dát s využitím sofistikovaných kvantitatívnych metód (napríklad štatistiky, deskriptívne a prediktívne hĺbkové analýzy dát, simulácie a optimalizácie), ktoré prinášajú pohľady, aké sa tradičnými prístupmi v biznis inteligencii (napríklad dopytovaním a reportovaním) prakticky nedajú získať".

„Keď sa rozprávame so zákazníkmi na Slovensku, vždy sa zaujímame predovšetkým o ich biznis problémy, ale berieme tiež do úvahy, na akej úrovni sa ktorá firma v analytike práve nachádza, aký má biznis problém, aké sú jej technické možnosti a akým spôsobom chce riešenie využívať. Výhodou nášho prístupu je, že klient si vyberie iba to, čo naozaj potrebuje k zvýšeniu ziskovosti či produktivity," dodáva Hana Kvartová, riaditeľka slovenskej pobočky SAS-u.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá