12.8.2014 0 Comments

SARIO: Úspešné lákanie investícií

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v spolupráci s Ministerstvom hospodárstva SR (MH SR) má za sebou úspešný prvý polrok 2014.

Agentúre sa v tomto období podarilo uzavrieť 15 investičných projektov. Realizácia týchto investícií bude viesť k vytvoreniu približne 2500 nových pracovných miest a celková výška investícií by mala dosiahnuť 100 miliónov eur. V porovnaní s prvým polrokom 2013, keď malo SARIO potvrdené len 8 investícií v objeme s potenciálom 1800 nových pracovných miest, ide o výrazne lepší výsledok.

"Mojou ambíciou je v spolupráci so SARIO zdynamizovanie prostredia na aktívne vyhľadávanie ďalších, nových investorov, ktorým má Slovensko čo ponúknuť, ale aj vytváranie takých podmienok, aby investori, ktorí sa u nás etablovali, mali záujem svoju výrobu rozširovať a vytvárať tak ďalšie, nové pracovné miesta" uviedol minister hospodárstva Pavol Pavlis.

„Teší nás zvýšený záujem investorov. Potenciálni investori vnímajú Slovensko ako stabilnú krajinu. Ministerstvu hospodárstva a agentúre SARIO sa podarilo stanoviť správne priority, ktoré prinášajú výsledky" povedal generálny riaditeľ SARIO Robert Šimončič.

Z 15 uzavretých investičných projektov ide v 8 prípadoch o nové prevádzky a v 7 prípadoch o expanzie existujúcich závodov. Investície budú smerovať do výroby komponentov pre automobilový priemysel, strojárstva, výroby zdravotníckych pomôcok, IT centier a centier zdieľaných služieb. Väčšina ukončených projektov smeruje do doteraz znevýhodnených regiónov. Najviac si polepšia Trenčiansky, Žilinský, Bratislavský, Prešovský a Košický kraj.

„Sme veľmi radi, že sa nám darí umiestňovať projekty do regiónov s vysokou mierou nezamestnanosti. Obyvatelia týchto regiónov tak vďaka novým investíciám dostanú možnosť nájsť si zamestnanie." uviedol generálny riaditeľ SARIO Robert Šimončič.

K 30. júnu má SARIO rozpracovaných takmer 50 investičných projektov v celkovom objeme prevyšujúcom 1,3 mld. eur s potenciálom vytvoriť 14 tisíc nových pracovných miest. V rozpracovaných projektoch z pohľadu sektorov dominuje spracovanie kovov, výroba elektrických a elektrotechnikcých výrobkov. Najväčší záujem prejavujú investori z Nemecka, Rakúska, USA, Južnej Kórey, Belgicka Francúzska či Talianska.

Cieľom SARIO je byť modernou agentúrou, ktorú budú zahraniční investori aj domáci partneri vnímať ako nositeľa rastu a inovácií. SARIO chce v maximálne možnej miere napomáhať rozvoju slovenskej ekonomiky získavaním nových investícií a podporou obchodu, čo sa prejaví množstvom nových pracovných miest a zvyšovaním životnej úrovne na Slovensku.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá