12.8.2014 0 Comments

SARIO: Úspešné lákanie investícií

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v spolupráci s Ministerstvom hospodárstva SR (MH SR) má za sebou úspešný prvý polrok 2014.

Agentúre sa v tomto období podarilo uzavrieť 15 investičných projektov. Realizácia týchto investícií bude viesť k vytvoreniu približne 2500 nových pracovných miest a celková výška investícií by mala dosiahnuť 100 miliónov eur. V porovnaní s prvým polrokom 2013, keď malo SARIO potvrdené len 8 investícií v objeme s potenciálom 1800 nových pracovných miest, ide o výrazne lepší výsledok.

"Mojou ambíciou je v spolupráci so SARIO zdynamizovanie prostredia na aktívne vyhľadávanie ďalších, nových investorov, ktorým má Slovensko čo ponúknuť, ale aj vytváranie takých podmienok, aby investori, ktorí sa u nás etablovali, mali záujem svoju výrobu rozširovať a vytvárať tak ďalšie, nové pracovné miesta" uviedol minister hospodárstva Pavol Pavlis.

„Teší nás zvýšený záujem investorov. Potenciálni investori vnímajú Slovensko ako stabilnú krajinu. Ministerstvu hospodárstva a agentúre SARIO sa podarilo stanoviť správne priority, ktoré prinášajú výsledky" povedal generálny riaditeľ SARIO Robert Šimončič.

Z 15 uzavretých investičných projektov ide v 8 prípadoch o nové prevádzky a v 7 prípadoch o expanzie existujúcich závodov. Investície budú smerovať do výroby komponentov pre automobilový priemysel, strojárstva, výroby zdravotníckych pomôcok, IT centier a centier zdieľaných služieb. Väčšina ukončených projektov smeruje do doteraz znevýhodnených regiónov. Najviac si polepšia Trenčiansky, Žilinský, Bratislavský, Prešovský a Košický kraj.

„Sme veľmi radi, že sa nám darí umiestňovať projekty do regiónov s vysokou mierou nezamestnanosti. Obyvatelia týchto regiónov tak vďaka novým investíciám dostanú možnosť nájsť si zamestnanie." uviedol generálny riaditeľ SARIO Robert Šimončič.

K 30. júnu má SARIO rozpracovaných takmer 50 investičných projektov v celkovom objeme prevyšujúcom 1,3 mld. eur s potenciálom vytvoriť 14 tisíc nových pracovných miest. V rozpracovaných projektoch z pohľadu sektorov dominuje spracovanie kovov, výroba elektrických a elektrotechnikcých výrobkov. Najväčší záujem prejavujú investori z Nemecka, Rakúska, USA, Južnej Kórey, Belgicka Francúzska či Talianska.

Cieľom SARIO je byť modernou agentúrou, ktorú budú zahraniční investori aj domáci partneri vnímať ako nositeľa rastu a inovácií. SARIO chce v maximálne možnej miere napomáhať rozvoju slovenskej ekonomiky získavaním nových investícií a podporou obchodu, čo sa prejaví množstvom nových pracovných miest a zvyšovaním životnej úrovne na Slovensku.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá