6.11.2015 0 Comments

SAP získal prestížnu cenu za dizajnový koncept

Dizajn plánovaného konceptu užívateľského rozhrania SAP Fiori 2.0 získal ocenenie Red Dot v kategórii Interakcie v súťaži Red Dot Award: Design Concept 2015. Ide o jedno z najprestížnejších svetových ocenení za dizajn. Sústreďuje sa na inovatívnosť, koncept a vízie. SAP uspel v disciplíne Dizajnové koncepty v konkurencii 4 680 prác z 61 krajín.

„Získanie Red Dot Award je pre nás cťou," povedal Sam Yen, hlavný dizajnér spoločnosti SAP. „Skvelý dizajn je ťažké dosiahnuť, no výsledkom je jedinečné osobné, jednoduché a efektívne užívateľské rozhranie. To je kľúč k úspechu v digitálnej ekonomike."

Red Dot Design Award, ktorej história začala v Nemecku v roku 1955, sa udeľuje v troch kategóriách - produktový dizajn, komunikačný dizajn a dizajnový koncept. Posledná menovaná kategória vznikla v roku 2005 na hodnotenie kreatívneho myslenia, oslavu nových koncepcií dizajnu a inovácie. V súčasnosti je najväčšou a najznámejšou celosvetovou profesionálnou súťažou dizajnu pre koncepty a prototypy. Súťaž v tejto disciplíne sa koná v Singapure, kde sa nachádza aj múzeum Red Dot Design.

Cieľom dizajnového konceptu SAP Fiori je priniesť sériu inovatívnych nových funkcií, ako je napríklad zlepšená kontextová interakcia, posilnená vzťahová navigácia pre zložité nastavenia, akčne orientované osobné notifikácie, spolupráca v reálnom čase v posilnenom transakčnom modeli a zlepšené nástroje produktivity. Cieľom aktualizovaného dizajnu je priniesť zlepšenie a zároveň udržať súlad s pôvodnými princípmi dizajnu SAP Fiori - aby bol responzívny, jednoduchý, koherentný a vkusný.

SAP Fiori UX bola predstavená v roku 2013 ako zbierka 25 aplikácií. Vyvinula sa do nového systému užívateľského rozhrania pre softvér SAP a využíva v mnohých riešeniach, ako je napríklad SAP Business Suite 4 SAP HANA, SAP SuccessFactors Employee Central, mobilné riešenia Ariba či SAP Cloud for Customer. SAP Fiori 2.0 by mala nájsť využitie v SAP S/4 HANA a ďalších riešeniach. Dizajn novej generácie vznikol v spolupráci so zákazníkmi SAP a bude novou tvárou digitálneho podnikového softvéru. Objavia sa v ňom i prvé príklady kontextovej a multimodálnej interakcie

Pre viac informácií navštívte SAP News Center.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá