Image
11.10.2016 0 Comments

SAP v Bratislave predstavil technológiu i súťaž pre firmy s nápadom

Prístup k najinovatívnejšej technológii i možnosť predstaviť svoj nápad priamo potenciálnym investorom či klientom. Spoločnosť SAP začínajúcim i zabehnutým firmám so zaujímavými nápadmi ponúka skratku k úspechu. Prví záujemcovia si široké možnosti HANA Cloud Platform mohli overiť aj osobne na workshope v bratislavskom startupovom centre The Spot. Šancu využiť pomoc majú aj ostatní, prihlášky do súťaže HCP Challenge možno posielať do 7. novembra.

„Ak ste startup, a chceli by ste nastaviť svoj biznis pre podnikový ekosystém, HANA Cloud Platform je ten správny nástroj,“ hovorí Diana Chirila, SAP Platform Presales Specialist, ktorá sériou workshopov v strednej Európe sprevádza. „Táto otvorená platforma ako služba ponúka nielen jedinečnú in-memory databázu a služby pre biznisové aplikácie, s ktorými možno rýchlo vytvárať, rozširovať a integrovať moderné aplikácie. HANA Cloud Platform môže pomôcť aj z obchodného hľadiska, keďže začínajúce firmy získajú viditeľnosť ako partneri v rámci existujúcich riešení SAP,“ hovorí expertka.

Súťaž HCP Challenge je určená nielen pre startupistov, ale i pre už fungujúce firmy a nezávislých programátorov s dobrými nápadmi, ktorí majú ambíciu posunúť ich k reálnemu biznisu.

Inovatívna technológia naživo
Na bratislavskom workshope mali účastníci možnosť vidieť, aké jednoduché je vytvárať nové aplikácie na platforme HANA Cloud Platform. Množstvo predvolených možností, šablóny a drag & drop princíp znamenajú, že začať s vývojom aplikácie je otázkou niekoľkých minút. Bezplatný skúšobný prístup k platforme môže navyše získať úplne každý na https://account.hanatrial.ondemand.com/ .

Workshop priniesol aj ukážku vývoja vo webovom prostredí WebIDE či jednoduchosť vytvárania aplikácií pre internet vecí. „SAP práve oznámil investíciu 2 miliárd dolárov pre IoT riešenia. Takže ak ste pripravení vyvinúť niečo pre internet vecí, teraz je správna chvíľa ukázať nám vaše nápady,“ hovorí Diana Chirila.

Súťaž, ktorá otvára dvere
Na zapojenie do súťaže je ešte čas do 7. novembra 2016. Na stránke http://hcpstartupchallenge.com stačí nahrať maximálne trojminútové video, ktoré predstaví nápad i to, ako plánovaná aplikácia dokáže ťažiť z výhod HANA Cloud Platform.

Víťazi predvedú svoje riešenia už 22. novembra 2016 v Bratislave. Úspešní finalisti okrem prístupu k inovatívnej technológii SAP získajú aj odbornú pomoc v otázkach vývoja i obchodu. Svoju myšlienku, už pretavenú do funkčnej aplikácie, potom budú môcť prezentovať na deviatich podujatiach pred partnermi a investormi. V neposlednom rade si aplikáciu bude môcť zakúpiť 300-tisíc partnerov a zákazníkov SAP na celom svete.

 

Pre viac informácií navštívte SAP News Center.

Autor: Redakcia
SAP

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá