16.10.2012 0 Comments

SAP umožní maximalizovať efekt invetícií do podpory predaja

SAP prináša aplikáciu SAP Trade Promotion Optimalization, ktorá pomôže spoločnostiam vyťažiť maximum z prostriedkov vložených do podpory predaja.

V prebiehajúcej hospodárskej neistote, pri silných tlakoch na znižovanie marží a nevyhnutnosti naštartovať globálny rast totiž neustále rastie dôraz na optimalizáciu výdavkov na podporu predaja v prípade firiem zameraných na spotrebiteľské výrobky.

Riešenie SAP Trade Promotion Optimization využíva najmodernejšie funkcie modelovania a prediktívnej analýzy. Aplikácia umožňuje spoločnostiam zameraným na spotrebiteľské výrobky vykonávať what-if simulácie založené na dátach z maloobchodných predajní, zo syndikovaných maloobchodných meraní, z prieskum trhu, histórie objednávok i z ďalších interných dát. Výsledkom sú spoľahlivé odporúčania na aktivity na podporu predaja od jednotlivých podujatí po celoročný plány akcií. Používatelia môžu vyhodnotiť a definovať najlepšie príležitosti na podporu predaja pre daný výrobok, ako sú zľavy, rabaty alebo odmeny, a brať do úvahy také okolnosti, ako je sezónnosť, dovolenky, dostupnosť výrobku, čas zatvorenia obchodu, kanibalizmus produktov a zmeny cien.

Príkladom úspešného nasadenia SAP Trade Promotion Optimization je spoločnosť Molson Coors Brewing, ktorá ho využíva v rámci svojich obchodných jednotiek v Spojenom kráľovstve a v Kanade. Aplikácia jej napríklad umožňuje navrhovať optimálne ceny a podporu predaja tovaru - tak pre spoločnosť, ako aj pre jej maloobchodných predajcov. Manažment Molson Coors dokáže predvídať dopyt spotrebiteľov a optimalizovať premenné v realizovaných akciách. 

Spoločnosť SAP, svetový líder v oblasti podnikových informačných systémov, uviedla na trh riešenie na plánovanie a optimalizáciu podpory predaja s rýchlym nasadením (rapid-deployment solution), ktoré umožňuje rýchlu implementáciu a nasadenie s využitím skúseností z implementácií na celom svete. Zároveň poskytuje spoločnostiam zameraným na spotrebiteľské výrobky flexibilitu, ktorá spočíva v možnosti meniť a upravovať obchodné procesy a prediktívne modely v priebehu času na základe rastu podniku a pozorovaných výsledkov. Spoločnosti, ktoré využívajú riešenie SAP s rýchlym nasadením na plánovanie a optimalizáciu podpory predaja, môžu očakávať návratnosť investovaných finančných prostriedkov už za 12 týždňov.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá