Image
9.9.2016 1 Comments

SAP spúšťa SAP BW/4HANA a modernizuje tak prácu s dátami

Nová SAP BW/4HANA je aplikácia ďalšej generácie pre prácu s dátami, ktorá umožňuje prevádzkovať digitálnu firmu v reálnom čase.

Okrem tradičného nasadenia on-premise bude nové riešenie čoskoro dostupné aj na  Amazon Web Services (AWS) a na službe SAP HANA Enterprise Cloud. Firmy tak budú môcť jednoducho a pohodlne modernizovať svoje prostredie dátového skladu  a zrýchliť svoj prechod do cloudového prostredia.

SAP BW/4HANA zákazníkom poskytne jednoduchší a výkonnejší spôsob získania analytiky v reálnom čase. Umožní to nová základňa pre skladovanie logických dát, ktorá poskytuje interaktivitu s historickými i živými dátami uloženými v rozmanitom IT prostredí, či už je to v rámci podniku alebo mimo neho. SAP BW/4HANA reaguje na dopyt po otvorených a vysoko škálovateľných IT systémoch. Poskytuje otvorené prostredie pre prácu s dátami pre rýchly vývoj aplikácií. Ponúka aj moderné používateľské rozhranie, pokročilé multi-teplotné narábanie s dátami a podporu pre cloudové prostredie, vrátane AWS a SAP HANA Enterprise Cloud. Očakáva sa, že pribudnú aj ďalšie cloudové platformy tretích strán.

Zvýšenie agility biznisu
Používatelia SAP BW/4HANA budú mať k dispozícii moderné a jednoduchšie techniky modelovania dát. Dokážu tak držať krok s rýchlo sa meniacimi požiadavkami na biznis dneška. Zjednodušené funkcie správy navyše umožnia agilný vývoj dátového skladu, ktorý poskytne lepšie informácie v reálnom čase. Biznisové aplikácie, vrátane tých, ktoré sú založené na SAP S/4HANA, budú môcť využiť pripravený dátový sklad alebo štandardnejšie vývojové prostredie, založené na SQL. Výsledkom budú rýchlejšie a všestrannejšie riešenia pre lepšiu agilitu.

Vyskúšali sme SAP BW/HANA na AWS a podarilo sa nám vďaka tomu znížiť produkčný čas o 50 percent. To nám umožnilo pripraviť výkonnú novú analytickú platformu s minimálnymi vstupnými nákladmi v priebehu len troch mesiacov,“ hovorí Diego Lombardini, šéf Finance Systems, Fairfax Media Pty. Ltd. „Teraz máme extrémne flexibilné a vysoko škálovateľné cloudové prostredie, pripravené na budúcnosť, ktoré podporuje náš neustále sa meniaci biznis.“

Zákazníci SAP BW/4HANA získajú:

 • Úplnú platformu na správu dát, ktorá im umožní fungovať ako živý digitálny biznis. Automatické vytváranie náhľadov v SAP HANA kombinuje SQL dátovú logiku a aplikačné dáta, získané priamo z SAP S/4 HANA.
 • Extrémny výkon vďaka pokročilej in-memory analytike a pushdown algoritmom
 • Rýchlejší vývoj aplikácií s úplne redizajnovaným používateľským rozhraním pre vylepšený modeling toku dát
 • Znížené náklady na správu dát a úložisko vďaka automatickej distribúcii multi-teplotných dát
 • Efektívnu migráciu dátového skladu a implementáciu so zjednotenou správou dát a plnohodnotnou škálovacou podporou ako štandard pre zákazníkov.
 • Jednoduchý prechod pre zákazníkov aplikácie SAP Business Warehouse na SAP BW/4HANA

Zvýšenie všestrannosti v cloude
Aby dostupný systém dátového skladu mohli pohodlne implementovať zákazníci všetkých veľkostí, SAP BW/4 HANA bude k dispozícii so zabudovaným nasadením pre AWS a SAP HANA Enterprise Cloud. Pribudnúť by mali aj ďalšie možnosti nasadenia v cloude. SAP BW/4HANA poskytne aj možnosť bezproblémového pripojenia k riešeniu SAP BusinessObjects Cloud, ktoré tak sprístupní výkonné prostredie pre vizualizáciu, storytelling a prieskum dát. SAP BW/4HANA prichádza aj so zabudovaným prepojením na SAP Digital Boardroom. Tieto flexibilné možnosti nasadenia prinesú zákazníkom elasticitu, všestrannosť a výborný pomer cena - výkon.

Spoločne s predstavením SAP BW/4HANA SAP vydáva aj nový certifikát pre pamäťovo optimalizované X1 od AWS. Nová certifikácia pokrýva škálované nasadenia až po 7 uzlov s celkom 14 TB pamäti, čo z nej robí ideálnu platformu pre zákazníkov, ktorí by chceli rýchlo nasadiť podnikovú pracovnú záťaž v SAP HANA na AWS. Viac informácií o nových certifikáciách a X1 sa dozviete na webovej stránke AWS a na blogu AWS.

So SAP BW/4HANA a AWS získajú zákazníci schopnosť prevádzkovať inovovaný dátový sklad od SAP pre analytiku v reálnom čase, ktorá poháňa ich biznis, s elasticitou, flexibilitou a spoľahlivosťou AWC Cloud,“ povedal Peter DeSantis, viceprezident Compute Services, AWS. „X1 inštancie od AWS ponúkajú viac pamäti ako ktorákoľvek iná cloudová inštancia a sú certifikované spoločnosťou SAP.  Sú tak pripravené na mieru pre zákazníkov, ktorí chcú rýchlo vyskúšať, nasadiť a optimalizovať svoje kritické pracovné záťaže v SAP HANA v škále bez investovania do on-premise infraštruktúry.“

Definícia dátového skladu budúcej generácie
SAP BW/4HANA by mal naplniť víziu SAP o dátovom sklade budúcej generácie. Analýzou dát na mieste, kde sú uložené – či už v rámci systému SAP HANA Vora alebo v iných systémoch v rámci podniku alebo mimo neho – sa má výrazne zmenšiť pohyb a duplikácia dát. Okrem toho bude SAP BW/4HANA integrovať živé streamovanie a časozberné senzorové dáta, získané z prostredí internetu vecí prostredníctvom smart data streamingu, čo je možnosť v rámci SAP HANA. Tieto pokročilé prístupy poskytnú bezprecedentnú flexibilitu, výkon v reálnom čase a schopnosť prekonať výzvy dátových síl z vysoko distribuovaných dátových zdrojov. Pridaním sofistikovanej správy horúcich, teplých alebo studených dát a kompresie môžu firmy dosiahnuť omnoho rýchlejšie výsledky pri nižších nákladoch na úložisko.

Digitalizácia biznisu si vyžaduje moderný prístup k správe dát, ich spracovaniu a analytike, schopnej spracovať akýkoľvek zdroj a typ dát v reálnom čase,“ povedal Bernd Leukert, člen predstavenstva, Products & Innovation, SAP SE. „Vďaka SAP BW/4HANA a spolupráci s AWS, popredným poskytovateľom cloudovej infraštruktúry, ponúkame zákazníkom jednoducho využiteľnú platformu dátového skladu ďalšej generácie, ktorá ešte urýchli ich cestu k živému digitálnemu biznisu.“

SAP BW/4HANA je zákazníkom k dispozícii od 7. septembra 2016.

Pre viac informácií navštívte SAP News Center.

Autor: Redakcia
SAP

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

1 Comments

 1. neuveriteľné marketingové žvasty reakcia na: SAP spúšťa SAP BW/4HANA a modernizuje tak prácu s dátami
  11.9.2016 08:09
  toto zaberá na hlupákov z manažérskych škôl
  Reagovať

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá