1.3.2013 0 Comments

SAP prináša nové riešenia, zmluvy a partnerstvá v oblasti mobility

SAP AG, líder na trhu aplikácií pre podnikový softvér, prináša viacero inovatívnych riešení v oblasti mobility. Spoločnostiam poskytnú nielen nové možnosti v oblasti využívania mobilných riešení, ale aj vyššiu bezpečnosť, lepšiu efektivitu práce, rast konkurencieschopnosti, trhových podielov a ziskov. Inovácie v jednej z kľúčových oblasti svojho zamerania SAP predstavil na podujatí Mobile World Congress, ktoré od 25. do 28. februára prebieha v španielskej Barcelone.

SAP uvádza službu Rich Communication Services
SAP uvádza na trh cloudovú mobilnú službu SAP Rich Communication Services 365 (SAP RCS 365). Vďaka RCS sa pre mobilných predplatiteľov výrazne zjednodušia služby ako sú posielanie okamžitých správ (instant messaging), zdieľanie videí a súborov. Mobilní operátori budú môcť vytvárať nové inovatívne služby, reagovať na rastúcu konkurenciu a zvyšovať príjmy na účastníka.

Riešenie SAP RCS 365 poskytuje spoločnostiam možnosť vytvoriť si model priebežného financovania na časovej alebo rastovej báze. Vďaka tomu sa mobilní operátori dokážu vyhnúť komplexnosti nasadenia RCS v rámci svojich sietí a z toho vyplývajúcich kapitálových výdavkov. SAP RCS 365 im umožňuje rýchlo sa etablovať na trhu, osloviť svojich účastníkov novými službami na zasielanie správ cez IP protokol a zarábať na hodnote svojej sieťovej infraštruktúry.

Nová mobilná aplikácia SAP pre jednoduchú a bezpečnú a prácu s dokumentami
V reakcii na dopyt po jednoduchej, bezpečnej synchronizácii a zdieľaní súborov v podniku spoločnosť SAP AG uviedla na trh SAP Mobile Documents. Toto nové riešenie pre správu mobilných dokumentov si kladie za cieľ zvýšiť produktivitu zamestnancov. Poskytuje jednotný vstupný bod k obchodným dokumentom a firemnému obsahu prostredníctvom ľubovoľného mobilného zariadenia. SAP Mobile Documents v spojení s riešením pre správu mobilných zariadení SAP Afaria, ktoré je jednotkou na trhu, umožní zákazníkom v praxi spoznať SAP platformu pre komplexné riadenie podnikových mobilných zariadení (EMM). Riešenie SAP Mobile Documents je preverené tisíckami zamestnancov SAP, keďže spoločnosť sama tento nástroj úspešne používa.

Ericsson a SAP s novou kombináciou cloudových riešení pre mobilnú komunikáciu Machine-to-Machine (M2M)
V snahe uspokojiť rastúci dopyt po technológii mobilnej komunikácie machine-to-machine (M2M) podpísali Ericsson a SAP zmluvu o spoločnom uvedení na trh a predaji cloudového riešenia a služby M2M pre podniky prostredníctvom operátorov po celom svete. Tieto riešenia budú založené na kombinovanej ponuke softvéru ako služby (SaaS) v rámci M2M. Konkrétne sa spája sila riešení, technológií a infraštruktúry Ericsson ako prevádzkovateľa sietí, ktoré pracujú na platformách Ericsson Device Connection Platform a Service Enablement Platform, a podnikových obchodných riešení SAP, ktoré pracujú na platforme SAP HANA. To umožní podnikom zvýšiť efektivitu kľúčových procesov ako sú riadenie údržby, servis na diaľku, riadenie zásob, logistiky a cestnej dopravy, ako aj online predajné automaty a riadenie zákazníckeho zážitku.

SAP a Portugal Telecom chcú ponúkať cloudovú platformu SAP HANA pre vývojárov a zákazníkov
Spoločnosť SAP oznámila rozšírenie globálneho vzťahu s Portugal Telecom. Jeho cieľom je vytvárať nástroje postavené na cloudovej platforme SAP HANA, ktorá je k dispozícii na SmartCloudPT. Riešenia SmartCloudPT nevyžadujú žiadnu vstupnú investíciu - sú ponúkané formou modelu priebežného financovania, ktorý umožňuje zákazníkom dodatočné investície v situácii a v čase, keď je to potrebné. V nadväznosti na úspech dvoch existujúcich ponúk SmartCloudPT, ktoré sú k dispozícii ako podpora pre SAP HANA, spoločnosti SAP a Portugal Telecom plánujú uviesť na trh vývojárske vydanie aplikácie SAP Business One, verziu pre platformu SAP HANA.

SAP spája sily s WIS TELECOM a katarským Qtel
Spoločnosti SAP a WIS TELECOM S.p.A. uzatvorili zmluvu s cieľom zabezpečiť komplexné riešenie služieb IP Exchange (IPX). To bude kombináciou sily oboch partnerov, lepšej kvality služieb a vyššej transparentnosti nákladov. Táto zmluva rozširuje ekosystém SAP pre technológiu IPX po celom svete.

SAP zároveň oznámila, že Qtel, popredná telekomunikačná spoločnosť v Katare, implementovala platformu SAP Mobile Platform. Umožní tak prevod finančných prostriedkov platobným systémom MoneyGram prostredníctvom Qtel Mobile Money. Zákazníci Qtel tak dokážu posielať peniaze prostredníctvom mobilných zariadení takmer kamkoľvek na Zemi. Bezpečný, pohodlný a globálny prevod peňazí sa dá zrealizovať už v priebehu desiatich minút.

Ak si želáte viac informácií o novinkách spoločnosti SAP na Mobile World Congress, navštívte SAP Newsroom.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá