25.9.2013 0 Comments

SAP podporí inovácie slovenských startupov

SAP chce na Slovensku finančne aj technologicky podporiť inovatívne startup projekty. Jeho cieľom je motivovať mladé firmy z oblasti Big Data a riešení pre analýzy dát v reálnom čase. Okrem možnosti využiť pri ich vývoji prelomovú in-memory platformu SAP HANA poskytne bezplatne aj konzultácie so špecialistami SAP, marketingovú podporu a uľahčí aj ich presadenie sa na trhu. Zároveň pre startupy zriadil aj fond v celkovej sume viac ako 400 miliónov dolárov. Všetky informácie ako aj predstavenie SAP Startup Focus Programu sa záujemcovia zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín, dozvedia počas prvého SAP Startup Fóra, ktoré sa 30. septembra 2013 začína v Bratislave. Podrobnejšie informácie o podujatí ako aj onlne registráciu nájdu na www.sap.sk/bigdata2013 .

Startup Focus Program spustila spoločnosť SAP, líder v oblasti podnikových IT technológií, vlani pri príležitosti 40. výročia jej vzniku. Dodnes sa do neho zapojilo viac ako 650 statupov z celého sveta, ktoré využívajú SAP HANA na rozličné účely - od hier, cez obchod, finančníctvo až po výrobu.

Cieľom Startup Focus Program je podporiť zavádzanie platformy SAP HANA a povzbudiť inovácie aj mimo tradičného SAP ekosystému - väčšina zapojených startupov nepracuje s dátami od SAP. Svojim účastníkom ponúka podporu tvorcov SAP HANA a expertov na túto platformu. Zúčastnené startupy navyše dostanú aj podporu go-to-market a prístup k najväčším každoročným konferenciám SAP, ako sú SAPPHIRE NOW či SAPTechEd. Pre startup firmy je tiež pripravený SAP HANA venture kapitálový fond, ktorý bol v máji navýšený zo 155 miliónov na 405 miliónov dolárov. SAP si pritom za podporu nenárokuje žiadny podiel vo firme.

Pre (nielen) slovenských záujemcov organizuje spoločnosť SAP Startup Forum, ktoré sa uskutoční 30. septembra v Bratislave. Bude to pre nich zároveň príležitosť predstaviť svoje riešenia pre Big Data a analýzy v reálnom čase, načerpať nové skúsenosti a získať cenné kontakty. Deň po konferencii sa v sídle SAP Slovensko uskutoční bootcamp pre vývojárov, v ktorom sa budú môcť dozvedieť všetky teoretické ako i praktické informácie o in-memory platforme SAP HANA.

Po úvodnom predstavení problematiky Big Data, o ktoré sa postará James Crawford, Lead Solution Architect, SAP Startup Focus pre región EMEA, budú môcť účastníci prvého dňa podujatia diskutovať s predstaviteľmi českej spoločnosti Semantic Visions. Tá sa stala jedným z víťazov SAP HANA Startup Challenge, súťaže určenej začínajúcim firmám vyvíjajúcim softvérové riešenia na báze SAP HANA. Semantic Visions získala ocenenie za technológiu schopnú predikovať vývoj na svetových finančných trhoch s využitím analýzy informácií dostupných na internete. Medzi ťaháky programu bude patriť aj predstavenie aplikácie na sledovanie tovarov v predajniach z dielne Centra excelentnosti F&R Bratislava.

Viac informácií o bratislavskom SAP Startup Forum na www.sap.sk/bigdata2013 .


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

Startupy 2

Predstavujeme slovenské startupy: Gettpal – on-line sociálna sieť na off-line aktivity v reálnom svete

15.11.2016 00:19

Ako Gettpal vznikol? „Určite sa už raz každému stalo, že chcel ísť do kina či zabaviť sa, zašportovať si alebo sa len tak prejsť, ale jeho priatelia nemali čas, prípadne už mali svoje rodiny. Podobnú ...

Startupy

Nemecký startup má solárne auto s dojazdom 30 km na solar alebo 250 km na batériu

16.09.2016 00:19

Nemecká automobilka Sono Motors predstavila elektrické vozidlo Sion, ktoré možno nabíjať pomocou solárnych panelov. Vyzerá ako skrátená Toyota Prius, celá pokrytá solárnymi panelmi. Tie sú integrované ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá