17.8.2015 0 Comments

SAP otvára dvere start up projektom so sociálnym zameraním

Spoločnosť SAP, globálny líder v oblasti podnikových IT, ponúka slovenským inovátorom, mladým podnikateľom a sociálnym startupom šancu zapojiť sa do Startery Central & Eastern Europe Program (Startery CEE). Spája ľudí z celej strednej a východnej Európy a dáva im možnosť vykročiť do sveta biznisu a spoločenských zmien. Tí najlepší absolvujú intenzívny tréning v Social Impact Labs v Berlíne. Prihlášky možno podávať online do 13. septembra.

Startery CEE sa zameriava na potenciálnych podnikateľov v sociálnej oblasti na úplnom začiatku ich cesty. Podmienkou je projekt vo fáze nápadu alebo začínajúcej implementácie. Zámerom uchádzačov by malo byť vytvorenie podnikateľského subjektu, ktorý rieši jasne definovaný spoločenský problém, a to lokálne či celosvetovo. „Je to ďalšia z iniciatív SAP na podporu inovatívnych nápadov. Startery CEE naviac v sebe nesie aj silný sociálny aspekt, ktorý v dnešnom svete zameranom na okamžité zisky či biznis úspech často chýba. Verím, že sa nám na Slovensku podarí nájsť projekty, ktoré využijú ponúkaný priestor presadiť sa a získať aj prístup k najmodernejším IT technológiám v prospech dobrej veci," povedal Richard Guga, generálny riaditeľ SAP Slovensko.

Záujemcovia o účasť na projekte by v prihláške mali uviesť, akou službou alebo produktom chcú prispieť k riešeniu spoločenského problému, prečo je ich idea lepšia ako už existujúce riešenia a mali by mať predstavu o ekonomickej udržateľnosti ich nápadu. Autori 30 najlepších projektov budú môcť svoje nápady ďalej rozvíjať počas Startery summitu. Na podujatí v bulharskej Sofii od 9. to 13. novembra budú začínajúci podnikatelia pod vedením koučov dobrusovať svoje nápady a pripravovať sa na prechod do ďalšej fázy. Dozvedia sa o nových metódach Design Thinking a tvorbe biznis modelov. K dispozícii budú mať pre svoje aplikácie najmodernejšie nástroje, ako je napríklad in-memory platforma SAP HANA.

Zo summitu vzídu tri projekty s najväčším potenciálom. Ich autori získajú možnosť stráviť dva týždne v Social Impact Labs v Berlíne.

Prihlášku do Startery CEE možno vyplniť do 13. septembra 2015 online na http://startery.de/cee. Na rovnakej stránke možno nájsť aj tímy, ktoré sa už prihlásili a ich projekty. Keďže celý program prebieha v angličtine, je potrebná jej znalosť aspoň na úrovni C1.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá