17.8.2015 0 Comments

SAP otvára dvere start up projektom so sociálnym zameraním

Spoločnosť SAP, globálny líder v oblasti podnikových IT, ponúka slovenským inovátorom, mladým podnikateľom a sociálnym startupom šancu zapojiť sa do Startery Central & Eastern Europe Program (Startery CEE). Spája ľudí z celej strednej a východnej Európy a dáva im možnosť vykročiť do sveta biznisu a spoločenských zmien. Tí najlepší absolvujú intenzívny tréning v Social Impact Labs v Berlíne. Prihlášky možno podávať online do 13. septembra.

Startery CEE sa zameriava na potenciálnych podnikateľov v sociálnej oblasti na úplnom začiatku ich cesty. Podmienkou je projekt vo fáze nápadu alebo začínajúcej implementácie. Zámerom uchádzačov by malo byť vytvorenie podnikateľského subjektu, ktorý rieši jasne definovaný spoločenský problém, a to lokálne či celosvetovo. „Je to ďalšia z iniciatív SAP na podporu inovatívnych nápadov. Startery CEE naviac v sebe nesie aj silný sociálny aspekt, ktorý v dnešnom svete zameranom na okamžité zisky či biznis úspech často chýba. Verím, že sa nám na Slovensku podarí nájsť projekty, ktoré využijú ponúkaný priestor presadiť sa a získať aj prístup k najmodernejším IT technológiám v prospech dobrej veci," povedal Richard Guga, generálny riaditeľ SAP Slovensko.

Záujemcovia o účasť na projekte by v prihláške mali uviesť, akou službou alebo produktom chcú prispieť k riešeniu spoločenského problému, prečo je ich idea lepšia ako už existujúce riešenia a mali by mať predstavu o ekonomickej udržateľnosti ich nápadu. Autori 30 najlepších projektov budú môcť svoje nápady ďalej rozvíjať počas Startery summitu. Na podujatí v bulharskej Sofii od 9. to 13. novembra budú začínajúci podnikatelia pod vedením koučov dobrusovať svoje nápady a pripravovať sa na prechod do ďalšej fázy. Dozvedia sa o nových metódach Design Thinking a tvorbe biznis modelov. K dispozícii budú mať pre svoje aplikácie najmodernejšie nástroje, ako je napríklad in-memory platforma SAP HANA.

Zo summitu vzídu tri projekty s najväčším potenciálom. Ich autori získajú možnosť stráviť dva týždne v Social Impact Labs v Berlíne.

Prihlášku do Startery CEE možno vyplniť do 13. septembra 2015 online na http://startery.de/cee. Na rovnakej stránke možno nájsť aj tímy, ktoré sa už prihlásili a ich projekty. Keďže celý program prebieha v angličtine, je potrebná jej znalosť aspoň na úrovni C1.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá