11.4.2014 0 Comments

SAP kupuje Fieldglass, lídra v správe dočasne pridelených zamestnancov

Spoločnosť SAP predstavila plán akvizície Fieldglassu, popredného poskytovateľa technológií na získavanie a manažment dočasných zamestnancov a služieb. Získanie Vendor Management Systemu, cloudového riešenia spoločnosti Fieldglass, uspokojí zvýšený dopyt medzi zamestnávateľmi po správe pružnej pracovnej sily, ktorú možno rýchlo nasadiť podľa potrieb meniaceho sa biznisu i jeho zákazníkov. Spoločnosť SAP tak bude v jedinečnej pozícii poskytovateľa firemnej platformy na správu pracovných síl - či už trvalých alebo dočasných - od úvodného recruitingu, zapojenia do práce, manažmentu výkonu, retencie až po ukončenie spolupráce. A to aj vďaka spojeniu s kolaboratívnymi a sprostredkovateľskými funkciami systému Ariba a s expertnými znalosťami spoločnosti SuccessFactors v oblasti ľudských zdrojov.

Trh v oblasti dočasne pridelených zamestnancov a príslušných služieb prudko rastie a podľa analytikov je hodný 3,3 bilióna dolárov. Spoločnosti prechádzajú na variabilné prevádzkové modely, ktoré im umožňujú rýchlo rozšíriť alebo zmenšiť infraštruktúru, prispôsobiť veľkosť pracovnej sily i jej expertnú úroveň tak, aby zodpovedala zmenám v trhovej dynamike, potrebám firmy, či špeciálnym projektom. Počet dočasne pridelených zamestnancov pritom podľa prieskumu agentúry Ardent Partners v priebehu troch rokov narastie o 30 percent.

Spojenie riešenia VMS, ktoré je špičkou na trhu, so spoločnosťou SAP má potenciál zmeniť celý manažment pracovných síl. V porovnaní so systémami dneška ide oveľa ďalej než len k tradičnému sústredeniu sa na záznamy o zamestnancoch. SAP a Fieldglass spoločne firmám poskytnú softvér, nástroje na spoluprácu a siete, ktoré sú potrebné na okamžité zapojenie trvalej a dočasnej pracovnej sily. Inovatívne spôsoby tak manažérom zaručia, že budú mať správnych ľudí na správnom mieste v správnom čase.

„Vďaka akvizícii Fieldglassu získajú zákazníci SAP výraznú výhodu pri oslovovaní, nábore a manažovaní talentov prostredníctvom zosieťovanej ekonomiky," hovoria Bill McDermott a Jim Hagemann Snabe, co-CEO spoločnosti SAP.

„Spojenie so spoločnosťou SAP nám umožní dramaticky pridať v našich plánoch globálneho rastu a zrýchliť tempo inovácií na križovatke sektorov ľudského kapitálu a sprostredkovania," povedal Jai Shekhawat, CEO a spoluzakladateľ Fieldglassu. „Inovácie SAP v cloude, in-memory a v mobilných technológiách pretvárajú manažment pracovnej sily. Tešíme sa na posilnenie našej líderskej pozície, zlepšenie predaja a uvedenie našej úspešnej stratégie na nové trhy."

Cloudové riešenie Fieldglass, ktorý sídli v Chicagu a zamestnáva približne 350 ľudí, využívajú zákazníci vo viac ako sto krajinách sveta v šestnástich jazykových verziách. Podľa Staffing Industry Analysts je Fieldglass v súčasnosti lídrom na trhu VMS. Spoločnosť bola zároveň v štúdii Forrester Wave: VMS, Q1 2014 od Forrester Research označená za najvyššie hodnoteného poskytovateľa VMS v rámci CWM/VMS funkcionality. Fieldglass vlani zaznamenal ôsmy ziskový rok po sebe. V roku 2013 na celom svete získal 2 milióny nových používateľov. Väčšinovým investorom spoločnosti je Madison Dearborn Partners, investičná firma z Chicaga.

Transakcia ešte podlieha regulačným a iným podmienkam. Spoločnosť SAP očakáva, že sa ju podarí uzavrieť v druhom kvartáli 2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá