11.4.2014 0 Comments

SAP kupuje Fieldglass, lídra v správe dočasne pridelených zamestnancov

Spoločnosť SAP predstavila plán akvizície Fieldglassu, popredného poskytovateľa technológií na získavanie a manažment dočasných zamestnancov a služieb. Získanie Vendor Management Systemu, cloudového riešenia spoločnosti Fieldglass, uspokojí zvýšený dopyt medzi zamestnávateľmi po správe pružnej pracovnej sily, ktorú možno rýchlo nasadiť podľa potrieb meniaceho sa biznisu i jeho zákazníkov. Spoločnosť SAP tak bude v jedinečnej pozícii poskytovateľa firemnej platformy na správu pracovných síl - či už trvalých alebo dočasných - od úvodného recruitingu, zapojenia do práce, manažmentu výkonu, retencie až po ukončenie spolupráce. A to aj vďaka spojeniu s kolaboratívnymi a sprostredkovateľskými funkciami systému Ariba a s expertnými znalosťami spoločnosti SuccessFactors v oblasti ľudských zdrojov.

Trh v oblasti dočasne pridelených zamestnancov a príslušných služieb prudko rastie a podľa analytikov je hodný 3,3 bilióna dolárov. Spoločnosti prechádzajú na variabilné prevádzkové modely, ktoré im umožňujú rýchlo rozšíriť alebo zmenšiť infraštruktúru, prispôsobiť veľkosť pracovnej sily i jej expertnú úroveň tak, aby zodpovedala zmenám v trhovej dynamike, potrebám firmy, či špeciálnym projektom. Počet dočasne pridelených zamestnancov pritom podľa prieskumu agentúry Ardent Partners v priebehu troch rokov narastie o 30 percent.

Spojenie riešenia VMS, ktoré je špičkou na trhu, so spoločnosťou SAP má potenciál zmeniť celý manažment pracovných síl. V porovnaní so systémami dneška ide oveľa ďalej než len k tradičnému sústredeniu sa na záznamy o zamestnancoch. SAP a Fieldglass spoločne firmám poskytnú softvér, nástroje na spoluprácu a siete, ktoré sú potrebné na okamžité zapojenie trvalej a dočasnej pracovnej sily. Inovatívne spôsoby tak manažérom zaručia, že budú mať správnych ľudí na správnom mieste v správnom čase.

„Vďaka akvizícii Fieldglassu získajú zákazníci SAP výraznú výhodu pri oslovovaní, nábore a manažovaní talentov prostredníctvom zosieťovanej ekonomiky," hovoria Bill McDermott a Jim Hagemann Snabe, co-CEO spoločnosti SAP.

„Spojenie so spoločnosťou SAP nám umožní dramaticky pridať v našich plánoch globálneho rastu a zrýchliť tempo inovácií na križovatke sektorov ľudského kapitálu a sprostredkovania," povedal Jai Shekhawat, CEO a spoluzakladateľ Fieldglassu. „Inovácie SAP v cloude, in-memory a v mobilných technológiách pretvárajú manažment pracovnej sily. Tešíme sa na posilnenie našej líderskej pozície, zlepšenie predaja a uvedenie našej úspešnej stratégie na nové trhy."

Cloudové riešenie Fieldglass, ktorý sídli v Chicagu a zamestnáva približne 350 ľudí, využívajú zákazníci vo viac ako sto krajinách sveta v šestnástich jazykových verziách. Podľa Staffing Industry Analysts je Fieldglass v súčasnosti lídrom na trhu VMS. Spoločnosť bola zároveň v štúdii Forrester Wave: VMS, Q1 2014 od Forrester Research označená za najvyššie hodnoteného poskytovateľa VMS v rámci CWM/VMS funkcionality. Fieldglass vlani zaznamenal ôsmy ziskový rok po sebe. V roku 2013 na celom svete získal 2 milióny nových používateľov. Väčšinovým investorom spoločnosti je Madison Dearborn Partners, investičná firma z Chicaga.

Transakcia ešte podlieha regulačným a iným podmienkam. Spoločnosť SAP očakáva, že sa ju podarí uzavrieť v druhom kvartáli 2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá