24.10.2012 0 Comments

SAP HANA Cloud, jedna z prvých in-memory platforiem na báze cloudu

Spoločnosť SAP AG, svetový líder v oblasti podnikových informačných systémov, predstavila svoje plány týkajúce sa SAP HANA Cloud - platformy na báze cloudu budúcej generácie založenej na revolučnej in-memory technológii. Ako prvé ponuky v rámci SAP HANA Cloud sú sprístupnené riešenia SAP NetWeaver Cloud a SAP HANA One. Novinku spoločnosť oznámila na podujatí SAP TechEd 2012, ktoré prebiehalo od 16. do 19. októbra v Las Vegas. SAP HANA Cloud ponúka niekoľko kľúčových funkcií:

• SAP HANA AppServices v SAP HANA Cloud je služba, ktorá má za cieľ umožniť vývojovým pracovníkom vytvárať aplikácie ďalšej generácie pomocou natívnych vývojových služieb SAP HANA, Java a ďalších rýchlych vývojových služieb. Robustná zostava zdieľaných služieb bude okrem zabezpečenia jednotného systému cloudu a riadenia životného cyklu poskytovať komplexnú podporu pre portálové, integračné, mobilné, analytické, kolaboratívne a obchodné služby.

- SAP NetWeaver Cloud je prvá aplikačná služba v rámci SAP HANA Cloud, ktorá je všeobecne dostupná. S touto platformou dokážu zákazníci a partneri rýchlo vytvárať výkonné aplikácie založené na jazyku Java určené pre mobilné a portálové aplikácie. SAP NetWeaver Cloud umožní viac ako 9 miliónom vývojárov Java, ktorí chcú otvorenú a flexibilnú platformu, jednoducho a úspešne budovať podnikové aplikácie pomocou najpopulárnejších webových a mobilných vývojových modelov. Spoločnosť SAP okrem toho oznámila dostupnosť bezplatných neobmedzených vývojárskych licencií pre SAP Netweaver Cloud, čím odstránila predchádzajúce 90-dňové obmedzenie ako prejav rastúcej ústretovosti voči komunite vývojárov.

• SAP HANA DBServices v SAP HANA Cloud má za cieľ poskytnúť databázu ako službu v cloude. Prvou ponukou je SAP HANA One určená pre platformu SAP HANA na platforme Amazon Web Services (AWS). Riešenie SAP HANA One môže byť nasadené na produktívne použitie s malými súbormi dát už v priebehu niekoľkých minút, čím sa otvárajú dvere k štartovacím projektom od zákazníkov, nezávislých dodávateľov softvéru a od začínajúcich firiem.

„Uvedením SAP HANA Cloud pripravujeme cestu pre vývojárov, ktorí budú môcť budovať efektívne aplikácie v cloude so zabudovanými analytickými funkciami a s vysokou rýchlosťou SAP HANA," povedal Vishal Sikka, člen výkonného manažmentu SAP pre technológie a inovácie. „Zákazníci a partneri budú môcť vytvárať aplikácie, ktoré budú spĺňať potreby novej reality - rýchly mobilný prístup, hlboké analytické možnosti a príjemnú používateľskú skúsenosť. Odovzdanie riešenia SAP NetWeaver Cloud do rúk vývojárov je prvý krok smerom k tejto vízii." Ak sa chcete dozvedieť viac o SAP HANA Cloud a prvých ponukách, navštívte podstránku SAP HANA Cloud Platform na www.sap.com.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá