24.10.2012 0 Comments

SAP HANA Cloud, jedna z prvých in-memory platforiem na báze cloudu

Spoločnosť SAP AG, svetový líder v oblasti podnikových informačných systémov, predstavila svoje plány týkajúce sa SAP HANA Cloud - platformy na báze cloudu budúcej generácie založenej na revolučnej in-memory technológii. Ako prvé ponuky v rámci SAP HANA Cloud sú sprístupnené riešenia SAP NetWeaver Cloud a SAP HANA One. Novinku spoločnosť oznámila na podujatí SAP TechEd 2012, ktoré prebiehalo od 16. do 19. októbra v Las Vegas. SAP HANA Cloud ponúka niekoľko kľúčových funkcií:

• SAP HANA AppServices v SAP HANA Cloud je služba, ktorá má za cieľ umožniť vývojovým pracovníkom vytvárať aplikácie ďalšej generácie pomocou natívnych vývojových služieb SAP HANA, Java a ďalších rýchlych vývojových služieb. Robustná zostava zdieľaných služieb bude okrem zabezpečenia jednotného systému cloudu a riadenia životného cyklu poskytovať komplexnú podporu pre portálové, integračné, mobilné, analytické, kolaboratívne a obchodné služby.

- SAP NetWeaver Cloud je prvá aplikačná služba v rámci SAP HANA Cloud, ktorá je všeobecne dostupná. S touto platformou dokážu zákazníci a partneri rýchlo vytvárať výkonné aplikácie založené na jazyku Java určené pre mobilné a portálové aplikácie. SAP NetWeaver Cloud umožní viac ako 9 miliónom vývojárov Java, ktorí chcú otvorenú a flexibilnú platformu, jednoducho a úspešne budovať podnikové aplikácie pomocou najpopulárnejších webových a mobilných vývojových modelov. Spoločnosť SAP okrem toho oznámila dostupnosť bezplatných neobmedzených vývojárskych licencií pre SAP Netweaver Cloud, čím odstránila predchádzajúce 90-dňové obmedzenie ako prejav rastúcej ústretovosti voči komunite vývojárov.

• SAP HANA DBServices v SAP HANA Cloud má za cieľ poskytnúť databázu ako službu v cloude. Prvou ponukou je SAP HANA One určená pre platformu SAP HANA na platforme Amazon Web Services (AWS). Riešenie SAP HANA One môže byť nasadené na produktívne použitie s malými súbormi dát už v priebehu niekoľkých minút, čím sa otvárajú dvere k štartovacím projektom od zákazníkov, nezávislých dodávateľov softvéru a od začínajúcich firiem.

„Uvedením SAP HANA Cloud pripravujeme cestu pre vývojárov, ktorí budú môcť budovať efektívne aplikácie v cloude so zabudovanými analytickými funkciami a s vysokou rýchlosťou SAP HANA," povedal Vishal Sikka, člen výkonného manažmentu SAP pre technológie a inovácie. „Zákazníci a partneri budú môcť vytvárať aplikácie, ktoré budú spĺňať potreby novej reality - rýchly mobilný prístup, hlboké analytické možnosti a príjemnú používateľskú skúsenosť. Odovzdanie riešenia SAP NetWeaver Cloud do rúk vývojárov je prvý krok smerom k tejto vízii." Ak sa chcete dozvedieť viac o SAP HANA Cloud a prvých ponukách, navštívte podstránku SAP HANA Cloud Platform na www.sap.com.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá