28.8.2015 0 Comments

SAP Akadémia má prvých absolventov, otvorili si dvere k zaujímavej kariére

Prví absolventi košickej SAP Akadémie si už prevzali certifikáty potvrdzujúce úspešné ukončenie štúdia. Vďaka tomu sa im otvorili dvere k úspešnej kariére nielen v IT spoločnostiach, ale aj v mnohých významných firmách využívajúcich riešenia SAP na Slovensku a v zahraničí. Viacerí z nich už dostali ponuky na prácu a môžu tak naštartovať svoju kariéru.

Certifikáty získalo 47 študentov Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ktorí absolvovali celý blok štyroch predmetov. 27 z nich skončilo na úrovni užívateľ, 10 má certifikát administrátora a 10 dosiahli až úroveň programátora. Aspoň jeden z predmetov absolvovalo 77 študentov UPJŠ a takmer 150 študentov Technickej univerzity v Košiciach. SAP Akadémia je však prístupná aj pre žiakov stredných škôl, takže prvých 20 úspešných absolventov s certifikátom užívateľ má aj SPŠ elektrotechnická v Prešove.

„V regióne Košíc a Prešova je veľmi rozvinutý ICT priemysel, ktorý potrebuje desiatky nových odborníkov na prácu so SAP. Preto ma neprekvapuje vysoký záujem o SAP Akadémiu. Svojim absolventom ponúka skutočne dobrú perspektívu do budúcnosti," uviedol Gabriel Semanišin, dekan Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach. Dôkazom je aj fakt, že z viac ako dvoch desiatok študentov akadémie, ktorí absolvovali prax vo firmách, takmer všetci dostali ponuku zamestnať sa v nich na trvalý alebo čiastočný pracovný pomer.

Na tvorbe obsahovej náplne štúdia na SAP Akadémii sa podieľali aj významné spoločnosti ako sú T-Systems Slovakia, FPT Slovakia, IBM Slovakia, Holcim Business Services či Tory Consulting. „Sme radi, že sa tento projekt u nich stretol s tak dobrou odozvou. Predpokladá sa, že len v najbližších rokoch by na trhu práce malo vzniknúť 1 000 až 1500 miest pre odborníkov na SAP riešenia. Budeme sa snažiť, aby sa aj vďaka SAP Akadémii vytvorili podmienky pre mladých ľudí, ktorí budú mať záujem pracovať práve v tejto nielen platovo, ale aj kariérne atraktívnej oblasti," povedal Richard Guga, generálny riaditeľ SAP Slovensko.

SAP Akadémia je spoločný projekt SAP Slovensko, UPJŠ a IT Valley Košice. Jeho cieľom je pripravovať odborníkov na prácu s technológiou SAP, naučí ich vyvíjať ďalšie riešenia pre potenciálneho zákazníka, nasadzovať a spravovať samotný systém či spoznávať procesy vo veľkej firme. Študenti môžu dosiahnuť štyri úrovne, a to SAP užívateľ, SAP administrátor, SAP programátor a SAP konzultant. Aktuálne prebieha na jednotlivých školách zápis nových študentov akadémie, ktorí nastúpia do jej lavíc od septembra tohto roka.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá