Image
24.3.2014 0 Comments

S pomocou aplikácie FireChat môžete komunikovať cez smartfón aj bez mobilnej siete a pripojenia do internetu

FireChat.png Instantné komunikátory a služby typu WhatsApp vyžadujú pripojenie do internetu, aby ste mohli prijímať a odosielať správy. FireChat prichádza so zaujímavým konceptom - komunikovať môžete aj bez pripojenia do internetu.

Cez aplikáciu môžete odosielať správy alebo zdieľať fotky. Na rozdiel od konkurenčných služieb nepotrebujete ani používateľské konto. Svoju prezývku si určíte po prvom spustení aplikácie. Alternatívne môžete komunikovať úplne anonymne.

Aplikácia využíva na odosielanie dát rozhranie Bluetooth a Wi-Fi. Čo je však zaujímavé, dosah služby rastie priamo úmerne s počtom používateľov. Ak sa v okolí nachádzajú zariadenia s aplikáciou, fungujú ako súčasť reťazca a môžu odosielať správy ešte ďalej.

Toto je možné vďaka využitiu technológie Multipeer Connectivity Framework, ktorá je súčasťou operačného systému iOS 7. Aplikáciu si preto majitelia Androidu z obchodu Google Play nestiahnu. Multipeer Connectivity Framework funguje na podobnom princípe ako funkcia AirDrop a dokáže prenášať dáta aj bez pripojenia do internetu.

Veľa vývojárov však technológiu v praxi nevyužíva. FireChat je zaujímavý pokus. Samozrejme, použiteľnosť aplikácie je závislá aj na dostupnosti ostatných používateľov.

Aplikáciu môžete sťahovať z obchodu AppStore.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá