Image
24.3.2014 0 Comments

S pomocou aplikácie FireChat môžete komunikovať cez smartfón aj bez mobilnej siete a pripojenia do internetu

FireChat.png Instantné komunikátory a služby typu WhatsApp vyžadujú pripojenie do internetu, aby ste mohli prijímať a odosielať správy. FireChat prichádza so zaujímavým konceptom - komunikovať môžete aj bez pripojenia do internetu.

Cez aplikáciu môžete odosielať správy alebo zdieľať fotky. Na rozdiel od konkurenčných služieb nepotrebujete ani používateľské konto. Svoju prezývku si určíte po prvom spustení aplikácie. Alternatívne môžete komunikovať úplne anonymne.

Aplikácia využíva na odosielanie dát rozhranie Bluetooth a Wi-Fi. Čo je však zaujímavé, dosah služby rastie priamo úmerne s počtom používateľov. Ak sa v okolí nachádzajú zariadenia s aplikáciou, fungujú ako súčasť reťazca a môžu odosielať správy ešte ďalej.

Toto je možné vďaka využitiu technológie Multipeer Connectivity Framework, ktorá je súčasťou operačného systému iOS 7. Aplikáciu si preto majitelia Androidu z obchodu Google Play nestiahnu. Multipeer Connectivity Framework funguje na podobnom princípe ako funkcia AirDrop a dokáže prenášať dáta aj bez pripojenia do internetu.

Veľa vývojárov však technológiu v praxi nevyužíva. FireChat je zaujímavý pokus. Samozrejme, použiteľnosť aplikácie je závislá aj na dostupnosti ostatných používateľov.

Aplikáciu môžete sťahovať z obchodu AppStore.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá