Image
24.3.2014 0 Comments

S pomocou aplikácie FireChat môžete komunikovať cez smartfón aj bez mobilnej siete a pripojenia do internetu

FireChat.png Instantné komunikátory a služby typu WhatsApp vyžadujú pripojenie do internetu, aby ste mohli prijímať a odosielať správy. FireChat prichádza so zaujímavým konceptom - komunikovať môžete aj bez pripojenia do internetu.

Cez aplikáciu môžete odosielať správy alebo zdieľať fotky. Na rozdiel od konkurenčných služieb nepotrebujete ani používateľské konto. Svoju prezývku si určíte po prvom spustení aplikácie. Alternatívne môžete komunikovať úplne anonymne.

Aplikácia využíva na odosielanie dát rozhranie Bluetooth a Wi-Fi. Čo je však zaujímavé, dosah služby rastie priamo úmerne s počtom používateľov. Ak sa v okolí nachádzajú zariadenia s aplikáciou, fungujú ako súčasť reťazca a môžu odosielať správy ešte ďalej.

Toto je možné vďaka využitiu technológie Multipeer Connectivity Framework, ktorá je súčasťou operačného systému iOS 7. Aplikáciu si preto majitelia Androidu z obchodu Google Play nestiahnu. Multipeer Connectivity Framework funguje na podobnom princípe ako funkcia AirDrop a dokáže prenášať dáta aj bez pripojenia do internetu.

Veľa vývojárov však technológiu v praxi nevyužíva. FireChat je zaujímavý pokus. Samozrejme, použiteľnosť aplikácie je závislá aj na dostupnosti ostatných používateľov.

Aplikáciu môžete sťahovať z obchodu AppStore.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá