14.12.2012 0 Comments

S novými produktmi Logitechu je interakcia so zariadeniami Apple ešte pohodlnejšia

Vďaka podsvietenej klávesnici Logitech Bluetooth Easy-Switch Keyboard a bezdrôtovému ovládaciemu zariadeniu Logitech Rechargeable Trackpad je používanie zariadení Apple elegantnejšie a pohodlné aj na dotyk.

Spoločnosť Logitech oznámila rozšírenie svojho radu príslušenstva pre platformu Mac o dva nové produkty: klávesnicu Logitech Bluetooth Easy-Switch Keyboard pre počítače Mac, tablety iPad a smartfóny iPhone, a ovládacie zariadenie Logitech Rechargeable Trackpad pre počítače Mac.

Každý z týchto produktov obohacuje spôsob, akým ovládate svoje obľúbené produkty spoločnosti Apple o novú dimenziu. Klávesnica Logitech Bluetooth Easy-Switch Keyboard využíva technológiu spoločnosti Logitech s názvom Easy-Switch - podobne ako obľúbená klávesnica s podsvietením Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810 - takže môžete jednoducho prechádzať z písania e-mailu na počítači Mac k zápisu poznámky na iPade alebo odpovedať na SMS na iPhone iba stlačením jediného tlačidla. K tomu vám nabíjateľný trackpad s priamočiarym názvom Logitech Rechargeable Trackpad ponúka používanie kompletnej sady viacbodových dotykových gest na hladkom sklenenom povrchu.

„Nové produkty spoločnosti Logitech stavajú na tom, čo ľudia milujú na svojich počítačoch Mac, tabletoch iPad a telefónoch iPhone - a vďaka nim je ich používanie ešte pohodlnejšie a jednoduchšie," povedal Mike Culver, viceprezident rozvoja značky pre spotrebiteľské počítačové platformy v spoločnosti Logitech. „Pretože sme mohli stavať na skúsenostiach značky Logitech s vytváraním vysoko kvalitných a spoľahlivých produktov, majú klávesnica aj trackpad prepracovaný dizajn, ktorý bude dokonale ladiť s dizajnom vašich Apple zariadení a navyše iste oceníte aj ich inteligentné riadenie spotreby."

Klávesnica Logitech Bluetooth Easy-Switch Keyboard
Klávesnicu Logitech Bluetooth Easy-Switch Keyboard je možné spárovať až s troma zariadeniami Apple súčasne a má rozloženie kláves obvyklé pre počítače Mac, vrátane tlačidiel ako sú Command, Brightness a Mission Control. Vďaka štíhlemu hliníkovému telu skvelo ladí so štýlom zariadení značky Apple a bude tak vedľa vášho počítača Mac, iPadu alebo iPhonu vyzeraž úplne prirodzene.

Okrem atraktívneho dizajnu bola táto klávesnica navrhnutá s ohľadom na maximálnu využiteľnosť a úsporné riadenie spotreby. Jednotlivé klávesy majú výrazné podsvietenie, takže sú ľahko čitateľné v prítmí alebo v noci, vďaka čomu môžete písať v akomkoľvek prostredí. Klávesnica akoby predvídala vaše potreby: nielenže sa podsvietenie zapne keď na ňu položíte ruky, ale navyše sa jeho intenzita automaticky prispôsobuje aktuálnym svetelným podmienkam v miestnosti.

Logitech Rechargeable Trackpad
Ovládacie zariadenie Logitech Rechargeable Trackpad umožňuje ovládanie pomocou viacbodových dotykových gest, takže môžete okrem iného klikať, posúvať, obracať švihom a meniť zväčšenie. Trackpad má konštrukciu so štíhlym profilom a hladký sklenený povrch, vďaka čomu pri jeho používaní máte rovnaký pocit ako u dotykom ovládaného displeja alebo monitoru. A pretože jeho dotyková plocha je väčšia než má obvyklý touchpad v notebooku, je oveľa jednoduchšie využívať možnosti, ktoré poskytuje kompletná súprava viacbodových dotykových gest v systémoch Mac OS, a vy tak môžete pracovať prirodzenejšie. Trackpad navyše obsahuje vstavané čidlá vylepšujúce presnosť a jeho povrch je odolný voči odtlačkom prstov alebo poškriabaniu.

Minulosťou sú už aj starosti s výmenou batérií - trackpad je možné dobíjať cez USB kábel a samozrejme dá sa používať aj počas dobíjania. Pri plnom nabití vydrží fungovať asi mesiac, no túto dobu môžete sami ovplyvniť, pokiaľ ho budete pomocou praktického tlačidla vypínať. Trackpad sa pripája prostredníctvom bezdrôtového rozhrania Bluetooth a ponúka tak možnosť používať ho až do vzdialenosti 10 metrov od zariadení.

Cena a dostupnosť
Očakáva sa, že klávesnica Logitech Bluetooth Easy-Switch Keyboard a ovládacie zariadenie Logitech Rechargeable Trackpad budú v Európe k dispozícii v januári 2013 za doporučené maloobchodné ceny 99,99 € a 69,99 €. Podrobnejšie informácie môžete získať na adrese www.logitech.com alebo na blogu spoločnosti Logitech.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá